1
Women Blue Belts -56.5 kg Quarter-final
Points
Heidi Haraholma MMA Team 300
Tatiana Leonova Fight Fabrika
2
Men Blue Belts -61.5kg 16th-final
Points
Nuuti Keinänen Kuopion Gladiator Factory
Stefan Kok Skeletor Wrestling
3
Men Brown/Black Belts -67.5kg Quarter-final
Choke
Shamsudin Magomedov Frota Team Nogueira
Kim Lipsanen Gracie Barra Kouvola
4
Men Purple Belts -67.5kg Quarter-final
Armbar
Oskari Piipponen Tampereen Jujutsukoulu
Almaz Yunusov Flow Jiu-Jutsu academy
5
Men Purple Belts -67.5kg Quarter-final
Points
Antti Kuusinen Sigma Jiu-Jitsu
Aleksandr Ustimenko Senna Fight Academy
6
Men Purple Belts -67.5kg Quarter-final
Walkover
Arttu Virtala Porin Kamppailu-urheilukeskus
Miika Tuominen MMA Team 300
7
Women Purple/Brown/Black Belts -56.5 kg Quarter-final
Walkover
Maria Tikka MMA Rovaniemi
Taru Laitinen Combat Juju
8
Men Blue Belts -67.5kg 16th-final
Points
Aleksei Kyllenen MMA Kotka
Jani Meriläinen MMA Team 300
9
Men Blue Belts -67.5kg 16th-final
Points
Ilkka Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
Daniil Kovalev Strela Team
10
Men Blue Belts -67.5kg 16th-final
Walkover
Benjamin Murto Helsingin Ju-jutsuklubi
Ahmed Al-jubouri Kokkolan Budo
11
Men Blue Belts -67.5kg 16th-final
Points
Pekka Nummela Polar Jiu Jitsu Team
Mikko Pulkkanen Sigma Jiu-Jitsu
12
Men Blue Belts -67.5kg 16th-final
Walkover
Ruslan Iusifov Strela Team
Yakup Keränen Tampereen Jujutsukoulu
13
Men Blue Belts -67.5kg 16th-final
Armbar
Kalle-Anton Marjanen MMA Vantaa
Hemmo Nyman Ahjo Training Center
14
Women Blue Belts -56.5 kg Semi-final
Choke
Valentina Miron Senna Fight Academy
Tatiana Leonova Fight Fabrika
15
Women Blue Belts -56.5 kg Semi-final
Points
Ronja Kurka GB Gym
Riikka Lamberg Takado
16
Men Blue Belts -61.5kg Quarter-final
Points
Valtteri Tuhkanen MMA Kotka
Nuuti Keinänen Kuopion Gladiator Factory
17
Men Blue Belts -61.5kg Quarter-final
Points
Hannan Housmand Finnfighters Gym
Miika Hakalahti MMA Kotka
18
Men Blue Belts -61.5kg Quarter-final
Walkover
Topias Hassinen Polar Jiu Jitsu Team
Henry Suntio Pankration Gym
19
Men Blue Belts -61.5kg Quarter-final
Walkover
Tero Juntunen Lahden Gentai
Tomi Kasper Ahjo Training Center
20
Men Brown/Black Belts -67.5kg Semi-final
Figure Four
Aleksandr Cassén Orion's Belt
Shamsudin Magomedov Frota Team Nogueira
21
Men Brown/Black Belts -67.5kg Semi-final
RNC
Yuriy Vinogradov Fight Fabrika
Yamato Yoshida Crest - Professional Fighting Center
22
Men Purple Belts -67.5kg Semi-final
Armbar
Ismo Manninen MMA Team 300
Oskari Piipponen Tampereen Jujutsukoulu
23
Men Purple Belts -67.5kg Semi-final
Injury
Aleksandr Ustimenko Senna Fight Academy
Miika Tuominen MMA Team 300
24
Women Purple/Brown/Black Belts -56.5 kg Semi-final
RNC
Kaisa Yli-Paunu GB Gym
Maria Tikka MMA Rovaniemi
25
Women Purple/Brown/Black Belts -56.5 kg Semi-final
Guillotine
Liisi Vaht 3D Treening
Anna Jylhä Kuopion Gladiator Factory
26
Men Blue Belts -67.5kg Quarter-final
Choke
Aapo Kainulainen Barreto Helsinki
Aleksei Kyllenen MMA Kotka
27
Men Blue Belts -67.5kg Quarter-final
Points
Daniil Kovalev Strela Team
Benjamin Murto Helsingin Ju-jutsuklubi
28
Men Blue Belts -67.5kg Quarter-final
Triangle
Samuel Muuronen Helsingin Ju-jutsuklubi
Mikko Pulkkanen Sigma Jiu-Jitsu
29
Men Blue Belts -67.5kg Quarter-final
Armbar
Yakup Keränen Tampereen Jujutsukoulu
Hemmo Nyman Ahjo Training Center
30
Women Blue Belts -56.5 kg Final
Points
Valentina Miron Senna Fight Academy
Riikka Lamberg Takado
31
Men Blue Belts -61.5kg Semi-final
Points
Nuuti Keinänen Kuopion Gladiator Factory
Hannan Housmand Finnfighters Gym
32
Men Blue Belts -61.5kg Semi-final
Points
Henry Suntio Pankration Gym
Tomi Kasper Ahjo Training Center
33
Men Brown/Black Belts -73.5kg Quarter-final
RNC
Antti Kautonen Kuopion Gladiator Factory
Grigorii Grigorev Senna Fight Academy
34
Men Brown/Black Belts -67.5kg Final
RNC
Shamsudin Magomedov Frota Team Nogueira
Yuriy Vinogradov Fight Fabrika
35
Men Purple Belts -73.5kg 16th-final
Points
Artemiy Lebedev Fight Fabrika/Universal Jiu Jitsu
Herkko Lokka MMA Kuopio
36
Men Purple Belts -67.5kg Final
Ankle Lock
Ismo Manninen MMA Team 300
Aleksandr Ustimenko Senna Fight Academy
37
Women Blue Belts -61.5 kg 16th-final
Choke
Jenny Myllykoski Heracles
Oona Vorimo Crest - Professional Fighting Center
38
Women Blue Belts -61.5 kg 16th-final
Armbar
Minna Grusander Finnfighters Gym
Anette Österberg Loop Jiu-Jitsu
39
Women Purple/Brown/Black Belts -56.5 kg Final
RNC
Kaisa Yli-Paunu GB Gym
Liisi Vaht 3D Treening
40
Men Blue Belts -73.5kg 32nd-final
Choke
Mikko Annila Crest - Professional Fighting Center
Petri Blomqvist Sali24
41
Men Blue Belts -73.5kg 32nd-final
Points
Miika Lohtander Polar Jiu Jitsu Team
Waltteri Myötyri Crest - Professional Fighting Center
42
Men Blue Belts -73.5kg 32nd-final
RNC
Roope Tyynelä Helsingin Paini-Miehet
Tomi Aalto MMA Kotka
43
Men Blue Belts -73.5kg 32nd-final
RNC
Josef Gullmets Buli Jiu-Jitsu
Leonid Garbuzov Gymnasium
44
Men Blue Belts -73.5kg 32nd-final
Choke
Otto Haapa-aho Monkey Grip Jiu Jitsu
Joel Selesvuo MMA Vantaa
45
Men Blue Belts -73.5kg 32nd-final
Points
Reiko Kolatsk 3D Treening
Anders Svalsten MMA Team 300
46
Men Blue Belts -73.5kg 32nd-final
Walkover
Erik Smolokurov Combat Academy of Finland
Ville Mankinen Finnfighters Gym
47
Men Blue Belts -73.5kg 32nd-final
Guillotine
Petri Aaltonen Polar Jiu Jitsu Team
Ruud Kessels MMA Team 300
48
Men Blue Belts -73.5kg 32nd-final
Triangle
Mikael Suonpää Tampereen Jujutsukoulu
Christian Ahokas Finnfighters Gym
49
Men Blue Belts -73.5kg 32nd-final
Points
Niko Koskelainen Crest - Professional Fighting Center
Jayr Motta Kevin Renno Voitlusspordi Akadeemia
50
Men Blue Belts -73.5kg 32nd-final
Judges Decision
Joni Lipiäinen Loop Jiu-Jitsu
Anton Ukkola Oulun Kamppailuklubi
51
Men Blue Belts -73.5kg 32nd-final
Points
Lemar Khan Porin Kamppailu-urheilukeskus
Roope Nuorento Ahjo Training Center
52
Men Blue Belts -73.5kg 32nd-final
Points
Roni Perkiö MMA Team 300
Joonas Kyllöneb WFC Warriors
53
Men Blue Belts -73.5kg 32nd-final
Triangle
Konsta Koivisto GB Gym
Sharap Gitinov Senna Fight Academy
54
Men Blue Belts -73.5kg 32nd-final
Points
Iiro Panula Skeletor Wrestling
Tuukka Turunen Fight For Fun
55
Men Blue Belts -61.5kg Final
Points
Hannan Housmand Finnfighters Gym
Henry Suntio Pankration Gym
56
Men Blue Belts -67.5kg Semi-final
Points
Aleksei Kyllenen MMA Kotka
Daniil Kovalev Strela Team
57
Men Blue Belts -67.5kg Semi-final
Points
Samuel Muuronen Helsingin Ju-jutsuklubi
Hemmo Nyman Ahjo Training Center
58
Men Brown/Black Belts -73.5kg Semi-final
Points
Tuomas Kokkonen GB Gym
Grigorii Grigorev Senna Fight Academy
59
Men Brown/Black Belts -73.5kg Semi-final
Points
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Severi Nenonen Total Center Lahti
60
Men Purple Belts -73.5kg Quarter-final
Guillotine
Tommi Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
Artemiy Lebedev Fight Fabrika/Universal Jiu Jitsu
61
Men Purple Belts -73.5kg Quarter-final
Points
Kristian Juoperi Tampereen Jujutsukoulu
Paulus Nivala Finnfighters Gym
62
Men Purple Belts -73.5kg Quarter-final
Points
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
Mikko Särkkä Kombat Klubi Kouvola
63
Men Purple Belts -73.5kg Quarter-final
Points
Oskari Auvinen Hipko
Simo-Sakari Sepponen MMA Team 300
64
Women Blue Belts -61.5 kg Quarter-final
Points
Emilia Lång MMA Rovaniemi
Jenny Myllykoski Heracles
65
Women Blue Belts -61.5 kg Quarter-final
Armbar
Ulla Murisoja Sigma Jiu-Jitsu
Nelli Suominen Turun Ju-jutsuseura
66
Women Blue Belts -61.5 kg Quarter-final
Judges Decision
Sanna Temisevä Takado
Minna Grusander Finnfighters Gym
67
Women Blue Belts -61.5 kg Quarter-final
Armbar
Iiris Nyman Ahjo Training Center
Emilia Hovi Porin Kamppailu-urheilukeskus
68
Men Blue Belts -73.5kg 16th-final
RNC
Lasse Rahkolin Sisu Gym
Petri Blomqvist Sali24
69
Men Blue Belts -73.5kg 16th-final
Triangle
Miika Lohtander Polar Jiu Jitsu Team
Roope Tyynelä Helsingin Paini-Miehet
70
Men Blue Belts -73.5kg 16th-final
DQ
Leonid Garbuzov Gymnasium
Otto Haapa-aho Monkey Grip Jiu Jitsu
71
Men Blue Belts -73.5kg 16th-final
Judges Decision
Anders Svalsten MMA Team 300
Ville Mankinen Finnfighters Gym
72
Men Blue Belts -73.5kg 16th-final
Guillotine
Petri Aaltonen Polar Jiu Jitsu Team
Christian Ahokas Finnfighters Gym
73
Men Blue Belts -73.5kg 16th-final
Ankle Lock
Niko Koskelainen Crest - Professional Fighting Center
Anton Ukkola Oulun Kamppailuklubi
74
Men Blue Belts -73.5kg 16th-final
Armbar
Roope Nuorento Ahjo Training Center
Joonas Kyllöneb WFC Warriors
75
Men Blue Belts -73.5kg 16th-final
Points
Konsta Koivisto GB Gym
Tuukka Turunen Fight For Fun
76
Men Blue Belts -67.5kg Final
Points
Daniil Kovalev Strela Team
Samuel Muuronen Helsingin Ju-jutsuklubi
77
Men Brown/Black Belts -73.5kg Final
Points
Tuomas Kokkonen GB Gym
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
78
Men Purple Belts -73.5kg Semi-final
Triangle
Tommi Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
Kristian Juoperi Tampereen Jujutsukoulu
79
Men Purple Belts -73.5kg Semi-final
Points
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
Oskari Auvinen Hipko
80
Women Blue Belts -61.5 kg Semi-final
Points
Emilia Lång MMA Rovaniemi
Nelli Suominen Turun Ju-jutsuseura
81
Women Blue Belts -61.5 kg Semi-final
Triangle
Minna Grusander Finnfighters Gym
Iiris Nyman Ahjo Training Center
82
Men Brown/Black Belts -79.5kg Quarter-final
Judges Decision
Jarmo Petäjäjärvi Oulun Kamppailuklubi
Kristjan Mäe GB Gym
83
Men Brown/Black Belts -79.5kg Quarter-final
Walkover
Toni Toivanen Monkey Grip
Fabian Benz Barreto Helsinki
84
Men Brown/Black Belts -79.5kg Quarter-final
Points
Harto Vallimägi 3D Treening
Vitalii Sergeev Strela Team
85
Men Blue Belts -73.5kg Quarter-final
Points
Lasse Rahkolin Sisu Gym
Roope Tyynelä Helsingin Paini-Miehet
86
Men Blue Belts -73.5kg Quarter-final
Armbar
Otto Haapa-aho Monkey Grip Jiu Jitsu
Anders Svalsten MMA Team 300
87
Men Blue Belts -73.5kg Quarter-final
Choke
Petri Aaltonen Polar Jiu Jitsu Team
Niko Koskelainen Crest - Professional Fighting Center
88
Men Blue Belts -73.5kg Quarter-final
Points
Joonas Kyllöneb WFC Warriors
Konsta Koivisto GB Gym
89
Men Purple Belts -79.5kg Quarter-final
Judges Decision
Veli-Matti Tuominen Tampereen Jujutsukoulu
Tuomas Hänninen Jyväskylän Fight Club
90
Men Purple Belts -79.5kg Quarter-final
Points
Tõll Simson Function X Jiu Jitsu
Aleksandr Lukovkin Strela Team
91
Men Purple Belts -79.5kg Quarter-final
Ankle Lock
Mikhail Vasilenko Strela Team
Miska Meronen Jyväskylän Fight Club
92
Men Purple Belts -79.5kg Quarter-final
Points
Tomi Himberg Polar Jiu Jitsu Team
Taavi Vaigla 3D Treening
93
Men Purple Belts -73.5kg Final
Guillotine
Tommi Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
94
Women Blue Belts -61.5 kg Final
Ankle Lock
Emilia Lång MMA Rovaniemi
Iiris Nyman Ahjo Training Center
95
Women Purple/Brown/Black Belts -66.5 kg Quarter-final
Points
Satu Jokela Finnfighters Gym
Laura Virtanen Turun Ju-jutsuseura
96
Men Brown/Black Belts -79.5kg Semi-final
Points
Jaakko Vilander Helsingin Ju-jutsuklubi
Jarmo Petäjäjärvi Oulun Kamppailuklubi
97
Men Brown/Black Belts -79.5kg Semi-final
Points
Toni Toivanen Monkey Grip
Vitalii Sergeev Strela Team
98
Men Blue Belts -79.5kg 32nd-final
Walkover
Thomas Tuomi Loop Jiu-Jitsu
Tommi Toikkanen Polar Jiu Jitsu Team
99
Men Blue Belts -79.5kg 32nd-final
Walkover
Mergim Syla Polar Jiu Jitsu Team
Juho Hermunen Gracie Barra Kouvola
100
Men Blue Belts -79.5kg 32nd-final
Armbar
Anssi Juopperi Buli Jiu-Jitsu
Ibragim Ismailov Lion Academy
101
Men Blue Belts -79.5kg 32nd-final
Points
Ilkka Koikkalainen Takado
Atte Niemi Polar Jiu Jitsu Team
102
Men Blue Belts -79.5kg 32nd-final
Walkover
Ville Mertanen Skeletor Wrestling
Kalle Virtanen Turun Ju-jutsuseura
103
Men Blue Belts -79.5kg 32nd-final
Points
Tero Salonen Finnfighters Gym
Rauf Akhmedov 187BJJ
104
Men Blue Belts -79.5kg 32nd-final
Points
Aapo Hakala PP Jiujitsu Helsinki ry
Harri Mönkkönen MMA Kuopio
105
Men Blue Belts -79.5kg 32nd-final
Lock
Jouni Holappa Polar Jiu Jitsu Team
Tambet Kajak Võimla
106
Men Blue Belts -79.5kg 32nd-final
Points
Patricio Diaz-Abasta PP Jiujitsu Helsinki ry
Jaakko Kaikuluoma Combat Academy of Finland
107
Men Blue Belts -79.5kg 32nd-final
RNC
Mikko viertokangas BJJ Vaasa
Josi Kokkonen Polar Jiu Jitsu Team
108
Men Blue Belts -79.5kg 32nd-final
Points
Nikita Sheiko Senna Fight Academy
Juko-Ilmari Hakala PP Jiujitsu Helsinki ry
109
Men Blue Belts -79.5kg 32nd-final
Points
Aleksi Kurronen MMA Joensuu
Sean-Patrick Morga MMA Team 300
110
Men Blue Belts -79.5kg 32nd-final
Points
Juha Peltonen Polar Jiu Jitsu Team
Juho Selin RNC Sport Club
111
Men Blue Belts -73.5kg Semi-final
RNC
Lasse Rahkolin Sisu Gym
Otto Haapa-aho Monkey Grip Jiu Jitsu
112
Men Blue Belts -73.5kg Semi-final
Points
Petri Aaltonen Polar Jiu Jitsu Team
Joonas Kyllöneb WFC Warriors
113
Men Brown/Black Belts -79.5kg Final
Points
Jaakko Vilander Helsingin Ju-jutsuklubi
Vitalii Sergeev Strela Team
114
Men Purple Belts -79.5kg Semi-final
Guillotine
Tuomas Hänninen Jyväskylän Fight Club
Aleksandr Lukovkin Strela Team
115
Men Purple Belts -79.5kg Semi-final
Points
Mikhail Vasilenko Strela Team
Taavi Vaigla 3D Treening
116
Women Purple/Brown/Black Belts -66.5 kg Semi-final
Points
Laura Rättyä Hipko
Laura Virtanen Turun Ju-jutsuseura
117
Women Purple/Brown/Black Belts -66.5 kg Semi-final
Points
Suvi Koikkalainen Takado
Outi Karhuvaara Finnfighters Gym
118
Men Blue Belts -79.5kg 16th-final
RNC
Oskari Toikonniemi PP Jiujitsu Helsinki ry
Thomas Tuomi Loop Jiu-Jitsu
119
Men Blue Belts -79.5kg 16th-final
Injury
Mergim Syla Polar Jiu Jitsu Team
Ibragim Ismailov Lion Academy
120
Men Blue Belts -79.5kg 16th-final
Choke
Ilkka Koikkalainen Takado
Ville Mertanen Skeletor Wrestling
121
Men Blue Belts -79.5kg 16th-final
Points
Rauf Akhmedov 187BJJ
Aapo Hakala PP Jiujitsu Helsinki ry
122
Men Blue Belts -79.5kg 16th-final
Armbar
Toni Lipsanen Gracie Barra Kouvola
Tambet Kajak Võimla
123
Men Blue Belts -79.5kg 16th-final
RNC
Jaakko Kaikuluoma Combat Academy of Finland
Josi Kokkonen Polar Jiu Jitsu Team
124
Men Blue Belts -79.5kg 16th-final
Points
Abdul-Rahman Dzhukaev Polar Jiu Jitsu Team
Juko-Ilmari Hakala PP Jiujitsu Helsinki ry
125
Men Blue Belts -79.5kg 16th-final
Points
Sean-Patrick Morga MMA Team 300
Juho Selin RNC Sport Club
126
Men Blue Belts -73.5kg Final
Points
Lasse Rahkolin Sisu Gym
Joonas Kyllöneb WFC Warriors
127
Men Brown/Black Belts -85.5kg Semi-final
Walkover
Tuomas Simola Lahden Gentai
Martin Aedma Function X Jiu Jitsu
128
Men Brown/Black Belts -85.5kg Semi-final
Points
Markku Mutanen Barreto Helsinki
Sami Knihtilä MMA Joensuu
129
Men Purple Belts -79.5kg Final
Ankle Lock
Aleksandr Lukovkin Strela Team
Mikhail Vasilenko Strela Team
130
Women Purple/Brown/Black Belts -66.5 kg Final
Points
Laura Rättyä Hipko
Suvi Koikkalainen Takado
131
Men Purple Belts -85.5kg 16th-final
RNC
Tomi Pitkänen Polar Jiu Jitsu Team
Magomet Matiev Strela Team
132
Women Blue Belts -66.5 kg 16th-final
Triangle
Jonna Ilves Polar Jiu Jitsu Team
Eili Ristimäki Finnfighters Gym
133
Women Blue Belts -66.5 kg 16th-final
Points
Sara Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Heli Niemi Sigma Jiu-Jitsu
134
Women Blue Belts -66.5 kg 16th-final
Triangle
Rita Soive Helsingin Paini-Miehet
Jenni Kivioja Sigma Jiu-Jitsu
135
Women Blue Belts -66.5 kg 16th-final
Guillotine
Elena Mordovich Strela Team
Alexandra Beresneva Action Force
136
Women Blue Belts -66.5 kg 16th-final
Walkover
Kaisa-Leena Arola Oulun Kamppailuklubi
Chamia Chabbi Tampereen Jujutsukoulu
137
Men Blue Belts -79.5kg Quarter-final
Points
Thomas Tuomi Loop Jiu-Jitsu
Ibragim Ismailov Lion Academy
138
Men Blue Belts -79.5kg Quarter-final
Armbar
Ville Mertanen Skeletor Wrestling
Rauf Akhmedov 187BJJ
139
Men Blue Belts -79.5kg Quarter-final
Triangle
Toni Lipsanen Gracie Barra Kouvola
Josi Kokkonen Polar Jiu Jitsu Team
140
Men Blue Belts -79.5kg Quarter-final
Points
Abdul-Rahman Dzhukaev Polar Jiu Jitsu Team
Sean-Patrick Morga MMA Team 300
141
Men Brown/Black Belts -85.5kg Final
Walkover
Martin Aedma Function X Jiu Jitsu
Sami Knihtilä MMA Joensuu
142
Men Blue Belts -85.5kg 32nd-final
DQ
Topias Rekola Finnfighters Gym
Konsta Hänninen Crest - Professional Fighting Center
143
Men Blue Belts -85.5kg 32nd-final
Triangle
Juho Ronkainen Oulun Kamppailuklubi
Fedor Nikolov Action Force
144
Men Blue Belts -85.5kg 32nd-final
Points
Georgii Sarkisov Fight Fabrika
Sampsa Maukola Polar Jiu Jitsu Team
145
Men Blue Belts -85.5kg 32nd-final
Kimura
Ville Tunttunen Tampereen Jujutsukoulu
Ruslan Karppinen Hipko
146
Men Blue Belts -85.5kg 32nd-final
Walkover
Renat Shaidaev Strela Team
Paavo Kettunen MMA Team 300
147
Men Purple Belts -85.5kg Quarter-final
DQ
Mikko Eerola Tampereen Jujutsukoulu
Magomet Matiev Strela Team
148
Men Purple Belts -85.5kg Quarter-final
Kimura
Petteri Vuorinen MMA Seinäjoki
Mikko Tella Jyväskylän Fight Club
149
Men Purple Belts -85.5kg Quarter-final
Points
Toni Aaltonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Heikki Huttunen Kachi-Kan ry
150
Men Purple Belts -85.5kg Quarter-final
Points
Sten Maaslieb 3D Treening
Amir Yuldashbaev Strela Team
151
Women Blue Belts -66.5 kg Quarter-final
Points
Sanna Kattelus MMA Team 300
Jonna Ilves Polar Jiu Jitsu Team
152
Women Blue Belts -66.5 kg Quarter-final
Points
Sara Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Jenni Kivioja Sigma Jiu-Jitsu
153
Women Blue Belts -66.5 kg Quarter-final
Triangle
Salla Simola Finnfighters Gym
Alexandra Beresneva Action Force
154
Women Blue Belts -66.5 kg Quarter-final
Points
Satu Lamminpää Loop Jiu-Jitsu
Chamia Chabbi Tampereen Jujutsukoulu
155
Men Blue Belts -79.5kg Semi-final
Points
Ibragim Ismailov Lion Academy
Ville Mertanen Skeletor Wrestling
156
Men Blue Belts -79.5kg Semi-final
Points
Josi Kokkonen Polar Jiu Jitsu Team
Sean-Patrick Morga MMA Team 300
157
Men Blue Belts -85.5kg 16th-final
Americana
Niki Kahila BJJ Kouvola
Konsta Hänninen Crest - Professional Fighting Center
158
Men Blue Belts -85.5kg 16th-final
Points
Erkka Pehkonen Tampereen Jujutsukoulu
Kalle Arvelin Lahden Kamppailulajikeskus
159
Men Blue Belts -85.5kg 16th-final
Armbar
Sakke Suomalainen Crest - Professional Fighting Center
Fedor Nikolov Action Force
160
Men Blue Belts -85.5kg 16th-final
Ankle Lock
Mikko Timonen Loop Jiu-Jitsu
Sampsa Maukola Polar Jiu Jitsu Team
161
Men Blue Belts -85.5kg 16th-final
Points
Jonas Ojala Loop Jiu-Jitsu
Ruslan Karppinen Hipko
162
Men Blue Belts -85.5kg 16th-final
Points
Aku Peltola PP Jiujitsu Helsinki ry
Jarmo Olmala Vieskan Voima
163
Men Blue Belts -85.5kg 16th-final
RNC
Fisnik Neziri Loop Jiu-Jitsu
Paavo Kettunen MMA Team 300
164
Men Blue Belts -85.5kg 16th-final
Lock
Matti Auvinen Buli Jiu-Jitsu
Pauli Selkee Tampereen Jujutsukoulu
165
Men Purple Belts -85.5kg Semi-final
Points
Mikko Eerola Tampereen Jujutsukoulu
Petteri Vuorinen MMA Seinäjoki
166
Men Purple Belts -85.5kg Semi-final
Points
Heikki Huttunen Kachi-Kan ry
Amir Yuldashbaev Strela Team
167
Women Blue Belts -66.5 kg Semi-final
Points
Sanna Kattelus MMA Team 300
Sara Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
168
Women Blue Belts -66.5 kg Semi-final
RNC
Salla Simola Finnfighters Gym
Chamia Chabbi Tampereen Jujutsukoulu
169
Men Blue Belts -79.5kg Final
Ankle Lock
Ibragim Ismailov Lion Academy
Sean-Patrick Morga MMA Team 300
170
Men Brown/Black Belts -91.5kg Quarter-final
Armbar
Abdulbari Guseynov Strela Team
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
171
Men Purple Belts -91.5kg Quarter-final
Armbar
Aki Kortetmäki Tampereen Jujutsukoulu
Aleksi Toiviainen Ahjo Training Center
172
Men Purple Belts -91.5kg Quarter-final
RNC
Pyry Sulonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Ari Ylipalo Combat Society
173
Men Purple Belts -91.5kg Quarter-final
Points
Simral Tagiev Lion academy
Ville Hyvärinen Finnfighters Gym
174
Men Blue Belts -85.5kg Quarter-final
Triangle
Niki Kahila BJJ Kouvola
Erkka Pehkonen Tampereen Jujutsukoulu
175
Men Blue Belts -85.5kg Quarter-final
Armbar
Fedor Nikolov Action Force
Mikko Timonen Loop Jiu-Jitsu
176
Men Blue Belts -85.5kg Quarter-final
Points
Jonas Ojala Loop Jiu-Jitsu
Jarmo Olmala Vieskan Voima
177
Men Blue Belts -85.5kg Quarter-final
RNC
Fisnik Neziri Loop Jiu-Jitsu
Matti Auvinen Buli Jiu-Jitsu
178
Women Purple/Brown/Black Belts 66.5+ kg Quarter-final
Kimura
Hennariikka Mäenpää Jyväskylän Fight Club
bonnie stoehr 10th Planet Jiu Jitsu
179
Men Purple Belts -85.5kg Final
Ankle Lock
Petteri Vuorinen MMA Seinäjoki
Amir Yuldashbaev Strela Team
180
Men Blue Belts -91.5kg 16th-final
DQ
Sakari Salla Takado
Taavi Liias Võimla
181
Men Blue Belts -91.5kg 16th-final
Points
Mikko Salonen MMA Team 300
Tapani Neuvonen Takado
182
Women Blue Belts -66.5 kg Final
RNC
Sanna Kattelus MMA Team 300
Salla Simola Finnfighters Gym
183
Men Brown/Black Belts -91.5kg Semi-final
Injury
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
Abdulbari Guseynov Strela Team
184
Men Brown/Black Belts -91.5kg Semi-final
Points
Riku Leinonen BJJ Vaasa
Miika Suvanto Finnfighters Gym
185
Men Purple Belts -91.5kg Semi-final
Triangle
Kennet Mattsson MMA Team 300
Aki Kortetmäki Tampereen Jujutsukoulu
186
Men Purple Belts -91.5kg Semi-final
Judges Decision
Pyry Sulonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Simral Tagiev Lion academy
187
Men Purple Belts -97.5kg Quarter-final
Points
Mikko Harju Porin Kamppailu-urheilukeskus
Ilari Peuraniemi Oulun Kamppailuklubi
188
Men Purple Belts -97.5kg Quarter-final
Points
Iyroslav Iunka Strela Team
Juha Leino Loimaan kamppailu-urheilijat
189
Men Blue Belts -85.5kg Semi-final
Armbar
Niki Kahila BJJ Kouvola
Fedor Nikolov Action Force
190
Men Blue Belts -85.5kg Semi-final
Points
Jonas Ojala Loop Jiu-Jitsu
Fisnik Neziri Loop Jiu-Jitsu
191
Women Purple/Brown/Black Belts 66.5+ kg Semi-final
Kimura
Varpu Rinne Finnfighters Gym
bonnie stoehr 10th Planet Jiu Jitsu
192
Women Purple/Brown/Black Belts 66.5+ kg Semi-final
Armbar
Elina Tolonen Jyväskylän Fight Club
Emma Reunanen Loop Jiu-Jitsu
193
Men Blue Belts -91.5kg Quarter-final
Ankle Lock
Antti Kinnunen Loop Jiu-Jitsu
Sakari Salla Takado
194
Men Blue Belts -91.5kg Quarter-final
RNC
Antero Liimatainen Jyväskylän Fight Club
Johannes Taimela Helsingin Paini-Miehet
195
Men Blue Belts -91.5kg Quarter-final
Points
Teemu Jäntti MMA Vantaa
Tapani Neuvonen Takado
196
Men Blue Belts -91.5kg Quarter-final
RNC
Lassi Waismaa Loop Jiu-Jitsu
Rafael Kevorkov LION Academy
197
Men Brown/Black Belts -91.5kg Final
Armbar
Abdulbari Guseynov Strela Team
Miika Suvanto Finnfighters Gym
198
Men Blue Belts -97.5kg Quarter-final
Kimura
Mattias Kasurinen Polar Jiu Jitsu Team
Kristo Ernes BJJ Hapsal
199
Men Blue Belts -97.5kg Quarter-final
Points
Alex-Edward Raus Võimla
Ari Kangas Polar Jiu Jitsu Team
200
Men Purple Belts -91.5kg Final
Choke
Kennet Mattsson MMA Team 300
Pyry Sulonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
201
Men Purple Belts -97.5kg Semi-final
Points
Janne Toivanen Sisu Gym
Ilari Peuraniemi Oulun Kamppailuklubi
202
Men Purple Belts -97.5kg Semi-final
Points
Jani Hurme Hilti Raasepori
Iyroslav Iunka Strela Team
203
Men Blue Belts -85.5kg Final
Armbar
Fedor Nikolov Action Force
Fisnik Neziri Loop Jiu-Jitsu
204
Women Blue Belts 66.5+ kg Quarter-final
Armbar
Miia Isola Buli Jiu-Jitsu
Kadi Kylasalu Võimla
205
Women Blue Belts 66.5+ kg Quarter-final
Points
Kerttu Kouki Loop Jiu-Jitsu
Venla Nivala Hipko
206
Women Blue Belts 66.5+ kg Quarter-final
Judges Decision
Charlotte Pettersson-Fernholm Porin Kamppailu-urheilukeskus
Sonata Maria Calite Total Center Lahti
207
Women Blue Belts 66.5+ kg Quarter-final
Walkover
Johanna Koskinen Polar Jiu Jitsu Team
Mervi Johanna Salo Delariva Finland/Salini Sport Center
208
Women Purple/Brown/Black Belts 66.5+ kg Final
Points
bonnie stoehr 10th Planet Jiu Jitsu
Emma Reunanen Loop Jiu-Jitsu
209
Men Blue Belts -91.5kg Semi-final
Points
Antti Kinnunen Loop Jiu-Jitsu
Antero Liimatainen Jyväskylän Fight Club
210
Men Blue Belts -91.5kg Semi-final
Points
Tapani Neuvonen Takado
Rafael Kevorkov LION Academy
211
Men Blue Belts -97.5kg Semi-final
Triangle
Ville Backman Turun Ju-jutsuseura
Mattias Kasurinen Polar Jiu Jitsu Team
212
Men Blue Belts -97.5kg Semi-final
Walkover
Jarkko Suojoki Polar Jiu Jitsu Team
Alex-Edward Raus Võimla
213
Men Brown/Black Belts 97,5+ kg Final
Walkover
Heikki Jussila Helsingin Paini-Miehet
Tomi Jaakkola Ahjo Training Center
214
Men Purple Belts 97,5+ kg Quarter-final
Points
Ville Vaheri Helsingin Paini-Miehet
Markus Vilkka MMA Team 300
215
Men Purple Belts -97.5kg Final
Choke
Ilari Peuraniemi Oulun Kamppailuklubi
Iyroslav Iunka Strela Team
216
Men Blue Belts 97,5+ kg 16th-final
Judges Decision
Teemu Sikanen Kuopion Gladiator Factory
Mikko Pouru Finnfighters Gym
217
Women Blue Belts 66.5+ kg Semi-final
Points
Kadi Kylasalu Võimla
Kerttu Kouki Loop Jiu-Jitsu
218
Women Blue Belts 66.5+ kg Semi-final
Armbar
Charlotte Pettersson-Fernholm Porin Kamppailu-urheilukeskus
Johanna Koskinen Polar Jiu Jitsu Team
219
Men Blue Belts -91.5kg Final
Points
Antti Kinnunen Loop Jiu-Jitsu
Rafael Kevorkov LION Academy
220
Men Blue Belts -97.5kg Final
Points
Ville Backman Turun Ju-jutsuseura
Alex-Edward Raus Võimla
221
Men Purple Belts 97,5+ kg Semi-final
Points
Aleksandr Sak Strela Team
Markus Vilkka MMA Team 300
222
Men Purple Belts 97,5+ kg Semi-final
RNC
Aki Teräväinen Tampereen Jujutsukoulu
Timo Suhonen Polar Jiu Jitsu Team
223
Men Blue Belts 97,5+ kg Quarter-final
Kimura
Kasper Virtanen Combat Society
Mikko Pouru Finnfighters Gym
224
Men Blue Belts 97,5+ kg Quarter-final
Judges Decision
Olli Koho Ahjo Training Center
Onni Kauppinen Skeletor Wrestling
225
Men Blue Belts 97,5+ kg Quarter-final
Points
Mika Salomaa Tampereen Jujutsukoulu
Aku Salminen MMA Team 300
226
Men Blue Belts 97,5+ kg Quarter-final
Judges Decision
Miika Laiho Polar Jiu Jitsu Team
Maksim Trunov Kevin Renno Võitlusspordiakadeemia
227
Women Blue Belts 66.5+ kg Final
Points
Kadi Kylasalu Võimla
Charlotte Pettersson-Fernholm Porin Kamppailu-urheilukeskus
228
Men Purple Belts 97,5+ kg Final
Guillotine
Aleksandr Sak Strela Team
Aki Teräväinen Tampereen Jujutsukoulu
229
Men Blue Belts 97,5+ kg Semi-final
Points
Kasper Virtanen Combat Society
Onni Kauppinen Skeletor Wrestling
230
Men Blue Belts 97,5+ kg Semi-final
RNC
Mika Salomaa Tampereen Jujutsukoulu
Miika Laiho Polar Jiu Jitsu Team
231
Men Blue Belts 97,5+ kg Final
Kimura
Onni Kauppinen Skeletor Wrestling
Mika Salomaa Tampereen Jujutsukoulu