1
Men Blue Belts -64kg Quarter-final
Points
Tommi Koistinen Loop Jiu-Jitsu
Jim Hagström Takado
2
Men Blue Belts -64kg Quarter-final
Armbar
Toni Isomäki MMA Imatra
Juhana Nyyssönen Tampereen Jujutsukoulu
3
Men Blue Belts -64kg Quarter-final
Points
Mikko Alho Takado
Sampsa Honkaheimo Loop Jiu-Jitsu
4
Men Blue Belts -64kg Quarter-final
Choke
Marko Oikarainen MMA Rovaniemi
Toni Ahvenjärvi Tornion Jujutsuseura
5
Men Blue Belts -70kg 32nd-final
Armbar
Mikko Särkkä Kombat Klubi Kouvola
Ilkka Töyli BJJ Vaasa
6
Men Blue Belts -70kg 32nd-final
Armbar
Riku Forsell Pankration Gym
Antti Rintamäki Finnfighters Gym
7
Men Elite -70kg Quarter-final
Points
Haitham Ahmed Hipko
Toni Huotari Loop Jiu-Jitsu
8
Men Blue Belts -76kg 32nd-final
Points
Joonas Rössi Oulun Kamppailuklubi
Kalle Laukkanen Barreto Helsinki
9
Men Blue Belts -76kg 32nd-final
Points
Simo Vilmunen Takado
Sampo Taskula Combat Society
10
Men Blue Belts -76kg 32nd-final
Collar Choke
Tommy Vähänen BJJ Vaasa
Joonas Ylänne GB Gym
11
Men Blue Belts -76kg 32nd-final
Walkover
Fitim Statovci Sports Academy No.1
Matias Timonen Lohjan Kamppailukeskus
12
Men Blue Belts -76kg 32nd-final
Walkover
Olli Viemerö Turun Ju-jutsuseura
Janne Kolvanki Oulun Kamppailuklubi
13
Men Blue Belts -76kg 32nd-final
Points
eerik hemmo Loop Jiu-Jitsu
Santeri Soranta GB Gym
14
Men Blue Belts -76kg 32nd-final
Points
Joni Kainulainen Brazilian Jiu-jitsu Academy
Jussi Roito Sali24
15
Men Blue Belts -76kg 32nd-final
Armbar
Matti Loukusa Combat Society
Aleksi Lukkarinen Total Center Lahti
16
Men Blue Belts -76kg 32nd-final
Points
Aleksi Lohi Oulun Kamppailuklubi
Niko Koponen Hipko
17
Men Blue Belts -76kg 32nd-final
Armbar
ville karhunen Sports Academy No.1
Juhana Kuikka GB Gym
18
Men Blue Belts -76kg 32nd-final
Points
Teemu Pajunen Turun Ju-jutsuseura
Jyri Mikkilä Polar Jiu Jitsu Team
19
Men Blue Belts -76kg 32nd-final
Walkover
Tuomo Hartikainen MMA Vantaa
Rodrigo Miranda Hipko
20
Men Blue Belts -76kg 32nd-final
Points
Ari Raunemaa F4Sport
Antti Hukkanen Barreto Helsinki
21
Men Blue Belts -76kg 32nd-final
Points
Janne Kunnas GB Gym
Hannu Häyrinen Järvenpään Kehäkarhut
22
Men Blue Belts -64kg Semi-final
Collar Choke
Jim Hagström Takado
Toni Isomäki MMA Imatra
23
Men Blue Belts -64kg Semi-final
Points
Mikko Alho Takado
Marko Oikarainen MMA Rovaniemi
24
Men Blue Belts -70kg 16th-final
Points
Aleksi Niittymies Tampereen Jujutsukoulu
Mikko Särkkä Kombat Klubi Kouvola
25
Men Blue Belts -70kg 16th-final
Points
Tommi Pulkkanen Sigma Jiu-Jitsu
Nikke Voutilainen Total Center Lahti
26
Men Blue Belts -70kg 16th-final
RNC
Teemu Laitinen Mikkelin Full Contact
Joonatan Voltti Helsingin Ju-jutsuklubi
27
Men Blue Belts -70kg 16th-final
Guillotine
Kalle Vepsäläinen Crest - Professional Fighting Center
Marko Sarasjärvi Sisu Gym
28
Men Blue Belts -70kg 16th-final
Collar Choke
Roni Perkiö MMA Team 300
Antti Rintamäki Finnfighters Gym
29
Men Blue Belts -70kg 16th-final
Points
Joonas Lehmonen Kombat Klubi Kouvola
Mika Pitkälä Savate Club
30
Men Blue Belts -70kg 16th-final
Injury
Jussi Hörkkö Turun Ju-jutsuseura
Santeri Kokkonen MMA Rovaniemi
31
Men Blue Belts -70kg 16th-final
Points
Simo Penttilä Lahden Gentai
Maksim Haverinen GB Gym
32
Men Elite -70kg Semi-final
Judges Decision
Severi Nenonen Total Center Lahti
Haitham Ahmed Hipko
33
Men Elite -70kg Semi-final
Points
Greger Forsell Polar Jiu Jitsu Team
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
34
Men Blue Belts -76kg 16th-final
Collar Choke
Nils Tarvonen MMA Team 300
Joonas Rössi Oulun Kamppailuklubi
35
Men Blue Belts -76kg 16th-final
Points
Sampo Taskula Combat Society
Joonas Ylänne GB Gym
36
Men Blue Belts -76kg 16th-final
Points
Fitim Statovci Sports Academy No.1
Janne Kolvanki Oulun Kamppailuklubi
37
Men Blue Belts -76kg 16th-final
Points
eerik hemmo Loop Jiu-Jitsu
Joni Kainulainen Brazilian Jiu-jitsu Academy
38
Men Blue Belts -76kg 16th-final
Triangle
Tomi Juopperi Loop Jiu-Jitsu
Aleksi Lukkarinen Total Center Lahti
39
Men Blue Belts -76kg 16th-final
Points
Niko Koponen Hipko
ville karhunen Sports Academy No.1
40
Men Blue Belts -76kg 16th-final
Choke
Jyri Mikkilä Polar Jiu Jitsu Team
Rodrigo Miranda Hipko
41
Men Blue Belts -76kg 16th-final
Bow and Arrow
Ari Raunemaa F4Sport
Hannu Häyrinen Järvenpään Kehäkarhut
42
Men Blue Belts -64kg Final
Points
Jim Hagström Takado
Marko Oikarainen MMA Rovaniemi
43
Men Blue Belts -70kg Quarter-final
Judges Decision
Aleksi Niittymies Tampereen Jujutsukoulu
Tommi Pulkkanen Sigma Jiu-Jitsu
44
Men Blue Belts -70kg Quarter-final
Points
Joonatan Voltti Helsingin Ju-jutsuklubi
Marko Sarasjärvi Sisu Gym
45
Men Blue Belts -70kg Quarter-final
Armbar
Antti Rintamäki Finnfighters Gym
Joonas Lehmonen Kombat Klubi Kouvola
46
Men Blue Belts -70kg Quarter-final
Points
Jussi Hörkkö Turun Ju-jutsuseura
Maksim Haverinen GB Gym
47
Men Elite -70kg Final
Points
Haitham Ahmed Hipko
Greger Forsell Polar Jiu Jitsu Team
48
Men Elite -76kg Quarter-final
Walkover
Joonas Kakko F4Sport
Samu Hämäläinen BJJ Kouvola
49
Men Elite -76kg Quarter-final
Armbar
Raimo Posti Total Center Lahti
Mika Kananen Heracles
50
Men Blue Belts -82.3kg 32nd-final
Points
Janne Sinersaari BJJ Kouvola
Miikka Lohimäki GB Gym
51
Men Blue Belts -82.3kg 32nd-final
Walkover
Kuura Kumpulainen Loop Jiu-Jitsu
Kari Saarinen Hipko
52
Men Blue Belts -82.3kg 32nd-final
Points
Jarno Salin Takado
Tomi Pitkänen Polar Jiu Jitsu Team
53
Men Blue Belts -82.3kg 32nd-final
Walkover
Hannu Karhu MMA Seinäjoki
Otso Markkanen MMA Rovaniemi
54
Men Blue Belts -82.3kg 32nd-final
Injury
Tommi Pohjola Helsingin Ju-jutsuklubi
Toni Toivanen Monkey Grip
55
Men Blue Belts -82.3kg 32nd-final
Points
Hannu Nylund Lahden Kamppailulajikeskus
Henri Hanhirova Tornion Jujutsuseura
56
Men Blue Belts -82.3kg 32nd-final
Points
Jaakko Töyli BJJ Vaasa
Ville Vyyryläinen Kushin-Kan ry
57
Men Blue Belts -82.3kg 32nd-final
Points
Lassi Luomala Loop Jiu-Jitsu
Mika Miettinen Takado
58
Men Blue Belts -82.3kg 32nd-final
Choke
Jaakko Vilander Helsingin Ju-jutsuklubi
Johannes Vanne Espoon Kehähait
59
Men Blue Belts -82.3kg 32nd-final
Choke
Sakari Lento Turun Ju-jutsuseura
Pete Saarikko Sali24
60
Men Blue Belts -82.3kg 32nd-final
Points
Jesse Vuorio GB Gym
Mikko Mutanen Hipko
61
Men Blue Belts -82.3kg 32nd-final
Armbar
Markus Tentke Pankration Gym
Teemu Kähkönen Oulun Kamppailuklubi
62
Men Blue Belts -82.3kg 32nd-final
Points
Tero Toivonen Tampereen Jujutsukoulu
Niklas Ehrnrooth Hipko
63
Men Blue Belts -82.3kg 32nd-final
Kimura
Oskari Loikkanen Takado
Toni Tervola Jyväskylän Fight Club
64
Men Blue Belts -82.3kg 32nd-final
Judges Decision
Jukka Kärkkäinen Lohjan Kamppailukeskus
Miikka Niemelin Oulun Kamppailuklubi
65
Men Blue Belts -82.3kg 32nd-final
Walkover
Pyry Silvonen Kuopion Gladiator Factory
Vesa Marjoniemi Hipko
66
Men Blue Belts -70kg Semi-final
Triangle
Tommi Pulkkanen Sigma Jiu-Jitsu
Joonatan Voltti Helsingin Ju-jutsuklubi
67
Men Blue Belts -70kg Semi-final
Armbar
Antti Rintamäki Finnfighters Gym
Jussi Hörkkö Turun Ju-jutsuseura
68
Men Blue Belts -76kg Quarter-final
Points
Nils Tarvonen MMA Team 300
Sampo Taskula Combat Society
69
Men Blue Belts -76kg Quarter-final
Armbar
Fitim Statovci Sports Academy No.1
Joni Kainulainen Brazilian Jiu-jitsu Academy
70
Men Blue Belts -76kg Quarter-final
Points
Tomi Juopperi Loop Jiu-Jitsu
Niko Koponen Hipko
71
Men Blue Belts -76kg Quarter-final
Points
Jyri Mikkilä Polar Jiu Jitsu Team
Hannu Häyrinen Järvenpään Kehäkarhut
72
Men Elite -76kg Semi-final
Collar Choke
Sakari Räsänen Helsingin Ju-jutsuklubi
Samu Hämäläinen BJJ Kouvola
73
Men Elite -76kg Semi-final
Points
Sami Narikka Combat Society
Raimo Posti Total Center Lahti
74
Men Blue Belts -82.3kg 16th-final
Points
Janne Sinersaari BJJ Kouvola
Kuura Kumpulainen Loop Jiu-Jitsu
75
Men Blue Belts -82.3kg 16th-final
Points
Jarno Salin Takado
Hannu Karhu MMA Seinäjoki
76
Men Blue Belts -82.3kg 16th-final
Armbar
Tommi Pohjola Helsingin Ju-jutsuklubi
Hannu Nylund Lahden Kamppailulajikeskus
77
Men Blue Belts -82.3kg 16th-final
Armbar
Jaakko Töyli BJJ Vaasa
Lassi Luomala Loop Jiu-Jitsu
78
Men Blue Belts -82.3kg 16th-final
Choke
Jaakko Vilander Helsingin Ju-jutsuklubi
Sakari Lento Turun Ju-jutsuseura
79
Men Blue Belts -82.3kg 16th-final
Collar Choke
Jesse Vuorio GB Gym
Teemu Kähkönen Oulun Kamppailuklubi
80
Men Blue Belts -82.3kg 16th-final
Points
Niklas Ehrnrooth Hipko
Oskari Loikkanen Takado
81
Men Blue Belts -82.3kg 16th-final
Collar Choke
Jukka Kärkkäinen Lohjan Kamppailukeskus
Pyry Silvonen Kuopion Gladiator Factory
82
Men Blue Belts -70kg Final
Armbar
Tommi Pulkkanen Sigma Jiu-Jitsu
Antti Rintamäki Finnfighters Gym
83
Men Blue Belts -76kg Semi-final
Points
Sampo Taskula Combat Society
Fitim Statovci Sports Academy No.1
84
Men Blue Belts -76kg Semi-final
Points
Niko Koponen Hipko
Hannu Häyrinen Järvenpään Kehäkarhut
85
Men Elite -82.3kg 16th-final
Points
Hannu Soveri Polar Jiu Jitsu Team
Santeri Lilius Total Center Lahti
86
Men Elite -82.3kg 16th-final
Armbar
Jarkko Hanninen RNC Sport Club
Tommi Hovi Loop Jiu-Jitsu
87
Men Elite -82.3kg 16th-final
Lapel Choke
Markku Mutanen Barreto Helsinki
Olavi Koskinen MMA Imatra
88
Men Elite -76kg Final
Points
Sakari Räsänen Helsingin Ju-jutsuklubi
Raimo Posti Total Center Lahti
89
Men Blue Belts -88.3kg 32nd-final
Bow and Arrow
Jouko Loikkanen Tampereen Jujutsukoulu
Seppo Niemi Proeliator Jiu-Jitsu
90
Men Blue Belts -88.3kg 32nd-final
Points
Tuukka Honkavaara Takado
Janne Kyngäs Oulun Kamppailuklubi
91
Men Blue Belts -88.3kg 32nd-final
Points
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
Olli Kattelus Tampereen Jujutsukoulu
92
Men Blue Belts -88.3kg 32nd-final
Walkover
Tuomas Karhunen Takado
Lauri Taalikka WFC Warriors
93
Men Blue Belts -88.3kg 32nd-final
Choke
Danny Fallenius Loop Jiu-Jitsu
Jere Ahvenainen Hipko
94
Men Blue Belts -82.3kg Quarter-final
RNC
Kuura Kumpulainen Loop Jiu-Jitsu
Jarno Salin Takado
95
Men Blue Belts -82.3kg Quarter-final
Triangle
Tommi Pohjola Helsingin Ju-jutsuklubi
Jaakko Töyli BJJ Vaasa
96
Men Blue Belts -82.3kg Quarter-final
Judges Decision
Jaakko Vilander Helsingin Ju-jutsuklubi
Jesse Vuorio GB Gym
97
Men Blue Belts -82.3kg Quarter-final
Points
Oskari Loikkanen Takado
Pyry Silvonen Kuopion Gladiator Factory
98
Men Blue Belts -76kg Final
Points
Fitim Statovci Sports Academy No.1
Niko Koponen Hipko
99
Men Elite -82.3kg Quarter-final
Points
Tero Pyylampi Tampereen Jujutsukoulu
Hannu Soveri Polar Jiu Jitsu Team
100
Men Elite -82.3kg Quarter-final
Points
Ville Heikkonen Polar Jiu Jitsu Team
Tuomas Ylinampa Oulun Kamppailuklubi
101
Men Elite -82.3kg Quarter-final
Choke
Antti Mannila Loop Jiu-Jitsu
Jarkko Hanninen RNC Sport Club
102
Men Elite -82.3kg Quarter-final
Collar Choke
Tuomo Peltoniemi MMA Seinäjoki
Markku Mutanen Barreto Helsinki
103
Men Blue Belts -88.3kg 16th-final
Armbar
Ville Saari Total Center Lahti
Jouko Loikkanen Tampereen Jujutsukoulu
104
Men Blue Belts -88.3kg 16th-final
Collar Choke
Santeri Haikala DOJO ry.
Niko Lindholm GB Gym
105
Men Blue Belts -88.3kg 16th-final
Points
Jussi Ronkainen Lahden Gentai
Janne Kyngäs Oulun Kamppailuklubi
106
Men Blue Belts -88.3kg 16th-final
RNC
Ari Ylipalo Combat Society
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
107
Men Blue Belts -88.3kg 16th-final
Points
Mika Meriläinen Hipko
Tuomas Karhunen Takado
108
Men Blue Belts -88.3kg 16th-final
Choke
Teemu Toropainen Function X Jiu Jitsu
Heikki Mansikkamäki BJJ Vaasa
109
Men Blue Belts -88.3kg 16th-final
Points
Kari Jalava Tampereen Jujutsukoulu
Danny Fallenius Loop Jiu-Jitsu
110
Men Blue Belts -88.3kg 16th-final
Points
Niklas af Enehielm GB Gym
Risto Ojanen Barreto Helsinki
111
Men Blue Belts -82.3kg Semi-final
Choke
Jarno Salin Takado
Tommi Pohjola Helsingin Ju-jutsuklubi
112
Men Blue Belts -82.3kg Semi-final
Armbar
Jesse Vuorio GB Gym
Oskari Loikkanen Takado
113
Men Elite -88.3kg Semi-final
Collar Choke
Janne Autio Loop Jiu-Jitsu
Pasi Eronen Tornion Jujutsuseura
114
Men Elite -88.3kg Semi-final
Triangle
Christian Lindström Finnfighters Gym
Jaakko Sundberg Tampereen Jujutsukoulu
115
Men Elite -82.3kg Semi-final
Armbar
Hannu Soveri Polar Jiu Jitsu Team
Ville Heikkonen Polar Jiu Jitsu Team
116
Men Elite -82.3kg Semi-final
Kimura
Antti Mannila Loop Jiu-Jitsu
Markku Mutanen Barreto Helsinki
117
Men Blue Belts -94.3kg 16th-final
Choke
Vesa Lindén F4Sport
Riku Korkia-aho Combat Society
118
Men Blue Belts -94.3kg 16th-final
Points
Ilmari Leppänen Tampereen Jujutsukoulu
Teemu Kivimäki Loop Jiu-Jitsu
119
Men Blue Belts -94.3kg 16th-final
Armbar
Sebastian Mäkinen Finnfighters Gym
Ibrahim Gunes Espoon Kehähait
120
Men Blue Belts -94.3kg 16th-final
Points
Heikki Katajamäki Tampereen Jujutsukoulu
Stefan Holmström Hipko
121
Men Blue Belts -94.3kg 16th-final
Points
Alari Arola GB Gym
Jarno Knuutila CFO Grappling Team
122
Men Blue Belts -94.3kg 16th-final
Figure Four
Henry Nikkinen Heracles
Jussi Wacklin DOJO ry.
123
Men Blue Belts -88.3kg Quarter-final
Points
Jouko Loikkanen Tampereen Jujutsukoulu
Santeri Haikala DOJO ry.
124
Men Blue Belts -88.3kg Quarter-final
Lapel Choke
Jussi Ronkainen Lahden Gentai
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
125
Men Blue Belts -88.3kg Quarter-final
Armbar
Tuomas Karhunen Takado
Teemu Toropainen Function X Jiu Jitsu
126
Men Blue Belts -88.3kg Quarter-final
Points
Kari Jalava Tampereen Jujutsukoulu
Risto Ojanen Barreto Helsinki
127
Men Blue Belts -82.3kg Final
Judges Decision
Tommi Pohjola Helsingin Ju-jutsuklubi
Jesse Vuorio GB Gym
128
Men Elite -88.3kg Final
Choke
Janne Autio Loop Jiu-Jitsu
Jaakko Sundberg Tampereen Jujutsukoulu
129
Men Elite -82.3kg Final
Judges Decision
Hannu Soveri Polar Jiu Jitsu Team
Antti Mannila Loop Jiu-Jitsu
130
Men Elite -94.3kg Semi-final
Points
Juha Käki DOJO ry.
Harri Wallenius Loop Jiu-Jitsu
131
Men Blue Belts -100.5kg Quarter-final
RNC
Roope Savander Espoon Kehähait
Lasgush Kqiku Loop Jiu-Jitsu
132
Men Blue Belts -100.5kg Quarter-final
Bow and Arrow
Jaan Hanson Finnfighters Gym
Juha-Pekka Manninen MMA Vantaa
133
Men Blue Belts -100.5kg Quarter-final
Americana
Riku Karjalainen Total Center Lahti
Heikki Soveri Lahden Kamppailulajikeskus
134
Men Blue Belts -94.3kg Quarter-final
Armbar
Jesse Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
Riku Korkia-aho Combat Society
135
Men Blue Belts -94.3kg Quarter-final
Points
Ilmari Leppänen Tampereen Jujutsukoulu
Sebastian Mäkinen Finnfighters Gym
136
Men Blue Belts -94.3kg Quarter-final
Points
Olli Varje Polar Jiu Jitsu Team
Stefan Holmström Hipko
137
Men Blue Belts -94.3kg Quarter-final
Points
Alari Arola GB Gym
Jussi Wacklin DOJO ry.
138
Men Blue Belts -88.3kg Semi-final
Points
Santeri Haikala DOJO ry.
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
139
Men Blue Belts -88.3kg Semi-final
Points
Tuomas Karhunen Takado
Kari Jalava Tampereen Jujutsukoulu
140
Men Blue Belts +100.5kg Quarter-final
Collar Choke
Rami Blomqvist Finnfighters Gym
Jarno Javanainen Jyväskylän Fight Club
141
Men Blue Belts +100.5kg Quarter-final
Walkover
Tuomas Turunen Loop Jiu-Jitsu
Marko Partanen Sports Academy No.1
142
Men Blue Belts +100.5kg Quarter-final
Walkover
Mika Sonntag Lohjan Kamppailukeskus
Petri Kapulainen Fight For Fun
143
Men Elite -94.3kg Semi-final
Injury
Juha Råman Polar Jiu Jitsu Team
Juha Käki DOJO ry.
144
Men Elite +100.5kg Semi-final
Collar Choke
Markus Pettinen Hipko
Tuomas Tammilehto Oulun Kamppailuklubi
145
Men Elite +100.5kg Semi-final
Choke
Tony Bäckman Hangon Hyrskyt
Janne Maunonen Jyväskylän Fight Club
146
Men Blue Belts -100.5kg Semi-final
Armbar
Riku Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
Roope Savander Espoon Kehähait
147
Men Blue Belts -100.5kg Semi-final
Points
Jaan Hanson Finnfighters Gym
Heikki Soveri Lahden Kamppailulajikeskus
148
Men Blue Belts -94.3kg Semi-final
Points
Jesse Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
Ilmari Leppänen Tampereen Jujutsukoulu
149
Men Blue Belts -94.3kg Semi-final
Armbar
Olli Varje Polar Jiu Jitsu Team
Jussi Wacklin DOJO ry.
150
Men Blue Belts -88.3kg Final
Armbar
Santeri Haikala DOJO ry.
Kari Jalava Tampereen Jujutsukoulu
151
Men Blue Belts +100.5kg Semi-final
Points
Tommy Turunen Turun Ju-jutsuseura
Rami Blomqvist Finnfighters Gym
152
Men Blue Belts +100.5kg Semi-final
Walkover
Marko Partanen Sports Academy No.1
Petri Kapulainen Fight For Fun
153
Men Elite -94.3kg Final
Points
Harri Wallenius Loop Jiu-Jitsu
Juha Råman Polar Jiu Jitsu Team
154
Men Elite +100.5kg Final
Collar Choke
Tuomas Tammilehto Oulun Kamppailuklubi
Tony Bäckman Hangon Hyrskyt
155
Men Blue Belts -100.5kg Final
Choke
Riku Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
Jaan Hanson Finnfighters Gym
156
Men Blue Belts -94.3kg Final
Choke
Jesse Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
Jussi Wacklin DOJO ry.
157
Men Blue Belts +100.5kg Final
Points
Tommy Turunen Turun Ju-jutsuseura
Petri Kapulainen Fight For Fun