1
Women Blue Belts -58.5 kg 16th-final
Triangle
Maria Tertsunen Barreto Helsinki
Kawin Mangouri Stark
2
Women Blue Belts -58.5 kg 16th-final
Americana
Karita Kanerva Järvenpään Kehäkarhut
Ronja Kettunen Loop Jiu-Jitsu
3
Men Blue Belts -64 kg 16th-final
Points
Ossi Takala Sigma Jiu-Jitsu
Sackrias Drogba Abdulaziz Cantagalo International
4
Men Blue Belts -64 kg 16th-final
Points
Ramzan Gazmagomaev TK Sports
Kalle Ergon Malm Prana Jiu Jitsu
5
Men Blue Belts -64 kg 16th-final
Triangle
Daniel Hoddy Sports Academy No.1
Markku Halinen Buli Jiu-Jitsu
6
Men Blue Belts -64 kg 16th-final
Points
Samuel Laire Hipko
Tuomas Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
7
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Points
Antti Haapasaari Finnfighters Gym
Jesse Keihäs Takado
8
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Bow and Arrow
Timo Livisto Helsingin Ju-jutsuklubi
Marco Svikovic Art of Roll
9
Women Blue Belts -69 kg Quarter-final
Walkover
Jessica Rojas Aura Jiujitsu
Sabine Giesel Frontline Academy HQ
10
Women Blue Belts -69 kg Quarter-final
Choke
Kristy Toompalu Frontline Academy HQ
Isabel Araneda Boström Stark Jiu Jitsu
11
Men Brown/Black Belts -70 kg Final
Points
Yamato Yoshida Crest - Professional Fighting Center
Tuomas Heiskari Loop Jiu-Jitsu
12
Men Purple Belts -70 kg Quarter-final
Points
Lauri Kurkela Function X Jiu Jitsu
Christopher Toala Art of Roll
13
Men Purple Belts -70 kg Quarter-final
Points
Ville Muikku Oulun Kamppailuklubi
Tiago Nascimento Sigma Jiu-Jitsu
14
Men Purple Belts -70 kg Quarter-final
Points
Aleksi Kajander Tampereen Jujutsukoulu
Juha Kuusela Nurmijärven Kamppailijat
15
Women Blue Belts -58.5 kg Quarter-final
Armbar
Milla Orava MMA Rovaniemi
Kawin Mangouri Stark
16
Women Blue Belts -58.5 kg Quarter-final
Walkover
Reetta Knuuttila Sigma Jiu-Jitsu
Julia Jalovaara Delariva Finland/SSC
17
Women Blue Belts -58.5 kg Quarter-final
Armbar
Ada Salmela Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Karita Kanerva Järvenpään Kehäkarhut
18
Women Blue Belts -58.5 kg Quarter-final
Walkover
Pilvi Laihonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Sofia Palin Combat Society
19
Men Blue Belts -64 kg Quarter-final
Points
Tomi Kasper Ahjo Training Center
Sackrias Drogba Abdulaziz Cantagalo International
20
Men Blue Belts -64 kg Quarter-final
Kimura
Edvin Pihlak Sigma Jiu-Jitsu
Kalle Ergon Malm Prana Jiu Jitsu
21
Men Blue Belts -64 kg Quarter-final
Points
Onni Lindqvist Sigma Jiu-Jitsu
Daniel Hoddy Sports Academy No.1
22
Men Blue Belts -64 kg Quarter-final
Points
Isaac Paaso Prana Jiu Jitsu
Tuomas Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
23
Men Blue Belts -70 kg Quarter-final
Armbar
Eetu Tolonen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Jesse Keihäs Takado
24
Men Blue Belts -70 kg Quarter-final
Bow and Arrow
Tuomas Knuutinen Oulun Kamppailuklubi
Behnam Razaki Conde IF
25
Men Blue Belts -70 kg Quarter-final
Armbar
Jukka Leppänen Sigma Jiu-Jitsu
Marco Svikovic Art of Roll
26
Men Blue Belts -70 kg Quarter-final
Walkover
Roope Ollikainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Sebastian Wilhelmsen Frontline Academy
27
Women Blue Belts -69 kg Semi-final
Choke
Milena Raappana Helsingin Ju-jutsuklubi
Sabine Giesel Frontline Academy HQ
28
Women Blue Belts -69 kg Semi-final
Choke
Saara Eloranta Sigma Jiu-Jitsu
Kristy Toompalu Frontline Academy HQ
29
Men Purple Belts -70 kg Semi-final
Walkover
Sakari Vanhanen Sigma Jiu-Jitsu
Lauri Kurkela Function X Jiu Jitsu
30
Men Purple Belts -70 kg Semi-final
Collar Choke
Ville Muikku Oulun Kamppailuklubi
Aleksi Kajander Tampereen Jujutsukoulu
31
Women Blue Belts -58.5 kg Semi-final
Points
Milla Orava MMA Rovaniemi
Reetta Knuuttila Sigma Jiu-Jitsu
32
Women Blue Belts -58.5 kg Semi-final
Points
Ada Salmela Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Pilvi Laihonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
33
Men Purple Belts -76 kg 16th-final
Points
Benjamin Murto Helsingin Ju-jutsuklubi
Sami Öfverberg Nurmijärven Kamppailijat
34
Men Blue Belts -64 kg Semi-final
Choke
Sackrias Drogba Abdulaziz Cantagalo International
Kalle Ergon Malm Prana Jiu Jitsu
35
Men Blue Belts -64 kg Semi-final
Points
Onni Lindqvist Sigma Jiu-Jitsu
Isaac Paaso Prana Jiu Jitsu
36
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Points
Petteri Salminen Bahia Brazilian Jiu-jitsu Academy
Jarno Laine MMA Team 300
37
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Points
Toni Kalliomäki Kamppailu Center
Tuomas Finnilä Hipko
38
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Points
Henry Suhonen GB Gym
Mikko Hännikäinen Loop Jiu-Jitsu
39
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Points
Tuomas Teittinen Combat Society
Lauri Ceesay Polar Jiu Jitsu Team
40
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Judges Decision
Ville Itkonen Kamppailuareena Mikkeli BJJ
Antti Orlimo Helsingin Ju-jutsuklubi
41
Men Blue Belts -70 kg Semi-final
RNC
Eetu Tolonen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Behnam Razaki Conde IF
42
Men Blue Belts -70 kg Semi-final
Armbar
Jukka Leppänen Sigma Jiu-Jitsu
Sebastian Wilhelmsen Frontline Academy
43
Women Blue Belts -69 kg Final
Points
Sabine Giesel Frontline Academy HQ
Kristy Toompalu Frontline Academy HQ
44
Men Purple Belts -70 kg Final
Triangle
Lauri Kurkela Function X Jiu Jitsu
Ville Muikku Oulun Kamppailuklubi
45
Women Blue Belts -58.5 kg Final
Points
Milla Orava MMA Rovaniemi
Ada Salmela Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
46
Men Purple Belts -76 kg Quarter-final
Ankle Lock
Mikko Pulkkanen Sigma Jiu-Jitsu
Sami Öfverberg Nurmijärven Kamppailijat
47
Men Purple Belts -76 kg Quarter-final
Points
Ilkka Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
Waltteri Myötyri Crest - Professional Fighting Center
48
Men Purple Belts -76 kg Quarter-final
Ankle Lock
Eetu Miettinen Heracles
Heikki Riihimäki Turun Ju-jutsuseura
49
Men Purple Belts -76 kg Quarter-final
Armbar
Oleg Elizarov Sport Club Achilles
Kari Tarhonen Kamppailuareena Mikkeli BJJ
50
Men Blue Belts -64 kg Final
Bow and Arrow
Kalle Ergon Malm Prana Jiu Jitsu
Isaac Paaso Prana Jiu Jitsu
51
Men Blue Belts -88.3 kg Quarter-final
Judges Decision
Elmeri Joronen Helsingin Ju-jutsuklubi
Petteri Salminen Bahia Brazilian Jiu-jitsu Academy
52
Men Blue Belts -88.3 kg Quarter-final
Points
Tuomas Finnilä Hipko
Mikko Hännikäinen Loop Jiu-Jitsu
53
Men Blue Belts -88.3 kg Quarter-final
Points
Joona Ruuhonen Tampereen Jujutsukoulu
Lauri Ceesay Polar Jiu Jitsu Team
54
Men Blue Belts -88.3 kg Quarter-final
Points
Elia Linnapuomi Ahjo Training Center
Antti Orlimo Helsingin Ju-jutsuklubi
55
Men Blue Belts -70 kg Final
Armbar
Behnam Razaki Conde IF
Jukka Leppänen Sigma Jiu-Jitsu
56
Men Purple Belts -88.3 kg Quarter-final
Collar Choke
Jouko Koskinen Helsingin Ju-jutsuklubi
Joonas Söderlund MMA Vantaa
57
Men Purple Belts -88.3 kg Quarter-final
Judges Decision
Veikko Peltonen Kamppailuareena Mikkeli BJJ
Viktor Glesing Seesawat Plan 2
58
Men Purple Belts -88.3 kg Quarter-final
Points
Erkka Pehkonen Tampereen Jujutsukoulu
Georgio Jangrossi AOGG Jiu-Jitsu
59
Men Purple Belts -88.3 kg Quarter-final
Points
Aatu Pihamaa Total Center Lahti
Pekka Virtanen MMA Vantaa
60
Men Brown/Black Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Tuomas Hänninen Jyväskylän Fight Club
Carl-Erik Høyum Frontline Academy
61
Men Brown/Black Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Lasse Rahkolin Sigma Jiu-Jitsu
Konsta Koivisto GB Gym
62
Men Purple Belts -76 kg Semi-final
Ankle Lock
Mikko Pulkkanen Sigma Jiu-Jitsu
Waltteri Myötyri Crest - Professional Fighting Center
63
Men Purple Belts -76 kg Semi-final
Bow and Arrow
Eetu Miettinen Heracles
Kari Tarhonen Kamppailuareena Mikkeli BJJ
64
Men Brown/Black Belts -88.3 kg 16th-final
Collar Choke
Joni Suojärvi Delariva Finland/SSC
Joachim Miinalainen Combat Society
65
Men Brown/Black Belts -94.3 kg 16th-final
Collar Choke
Tomi Lindholm Sigma Jiu-Jitsu
Mikko Eerola Tampereen Jujutsukoulu
66
Men Blue Belts -88.3 kg Semi-final
Collar Choke
Petteri Salminen Bahia Brazilian Jiu-jitsu Academy
Mikko Hännikäinen Loop Jiu-Jitsu
67
Men Blue Belts -88.3 kg Semi-final
Points
Joona Ruuhonen Tampereen Jujutsukoulu
Elia Linnapuomi Ahjo Training Center
68
Men Blue Belts -100.5 kg Quarter-final
Points
Yuriy Tkachenko GB Gym
Jesse Räkköläinen Hipko
69
Men Blue Belts -100.5 kg Quarter-final
Walkover
Victor Kasurinen Sports Academy No.1
jami wahlström Hipko
70
Men Blue Belts -100.5 kg Quarter-final
Points
Jere Komulainen Sisu Gym
Ville Uimi Function X Jiu Jitsu
71
Men Purple Belts -88.3 kg Semi-final
Bow and Arrow
Jouko Koskinen Helsingin Ju-jutsuklubi
Veikko Peltonen Kamppailuareena Mikkeli BJJ
72
Men Purple Belts -88.3 kg Semi-final
Points
Erkka Pehkonen Tampereen Jujutsukoulu
Aatu Pihamaa Total Center Lahti
73
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Oskari Auvinen Hipko
Carl-Erik Høyum Frontline Academy
74
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Quarter-final
Collar Choke
Rasmus Myllylä Barreto Helsinki
Miska Meronen Jyväskylän Fight Club
75
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Quarter-final
Ankle Lock
Tomi Tonteri Vantaan Kamppailukeskus
Konsta Koivisto GB Gym
76
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Quarter-final
Knee Bar
Jesse Kujanpää Jyväskylän Fight Club
Ali Aalto Heracles
77
Men Purple Belts -76 kg Final
Ankle Lock
Mikko Pulkkanen Sigma Jiu-Jitsu
Eetu Miettinen Heracles
78
Men Brown/Black Belts -88.3 kg Quarter-final
Choke
Jaakko Vilander Kilo Jiu-Jitsu
Joachim Miinalainen Combat Society
79
Men Brown/Black Belts -88.3 kg Quarter-final
Points
Aku Peltola PP Jiujitsu Helsinki ry
Andreas Nordin BJJ Vaasa
80
Men Brown/Black Belts -88.3 kg Quarter-final
Armbar
Otto Hirvinen Helsingin Ju-jutsuklubi
Ivan Sundell Art of Roll
81
Men Brown/Black Belts -88.3 kg Quarter-final
Points
Juhani Mikkonen Takado
Francisco Bahia Bahia Brazilian Jiu-jitsu Academy
82
Men Blue Belts -88.3 kg Final
Points
Mikko Hännikäinen Loop Jiu-Jitsu
Joona Ruuhonen Tampereen Jujutsukoulu
83
Men Brown/Black Belts -94.3 kg Quarter-final
Collar Choke
Jesse Vuorio GB Gym
Mikko Eerola Tampereen Jujutsukoulu
84
Men Brown/Black Belts -94.3 kg Quarter-final
Walkover
Sebastian Mäkinen Finnfighters Gym
Kenneth Vikse Haxhijaj Helsingin Ju-jutsuklubi
85
Men Brown/Black Belts -94.3 kg Quarter-final
RNC
Mattias Kasurinen Sports Academy No.1
Teemu Jäntti MMA Vantaa
86
Men Brown/Black Belts -94.3 kg Quarter-final
Points
Aleksi Toiviainen Ahjo Training Center
Joonas Uusi-Autti Jyväskylän Fight Club
87
Men Purple Belts -88.3 kg Final
Choke
Jouko Koskinen Helsingin Ju-jutsuklubi
Erkka Pehkonen Tampereen Jujutsukoulu
88
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Semi-final
Points
Oskari Auvinen Hipko
Rasmus Myllylä Barreto Helsinki
89
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Semi-final
Points
Konsta Koivisto GB Gym
Jesse Kujanpää Jyväskylän Fight Club
90
Men Blue Belts -100.5 kg Semi-final
Points
Akseli Arvaja Tampereen Jujutsukoulu
Jesse Räkköläinen Hipko
91
Men Blue Belts -100.5 kg Semi-final
Choke
Victor Kasurinen Sports Academy No.1
Jere Komulainen Sisu Gym
92
Women Purple/Brown/Black Belts 74+ kg Final
Kimura
Salla Simola Finnfighters Gym
Anni Salo Finnfighters Gym
93
Men Brown/Black Belts -88.3 kg Semi-final
Choke
Jaakko Vilander Kilo Jiu-Jitsu
Aku Peltola PP Jiujitsu Helsinki ry
94
Men Brown/Black Belts -88.3 kg Semi-final
Bow and Arrow
Otto Hirvinen Helsingin Ju-jutsuklubi
Francisco Bahia Bahia Brazilian Jiu-jitsu Academy
95
Men Brown/Black Belts 94.3+ kg Semi-final
Armbar
Mikko Veijonen Total Center Lahti
Sami Raijas Sisu Gym
96
Men Brown/Black Belts 94.3+ kg Semi-final
Kimura
Arto Valkama Nurmijärven Kamppailijat
Kjetil Lydvo Frontline Academy
97
Men Purple Belts 100.5+ kg Semi-final
Points
Ville Tunttunen Tampereen Jujutsukoulu
Pertti Nieminen BJJ Kouvola
98
Men Brown/Black Belts -94.3 kg Semi-final
Choke
Jesse Vuorio GB Gym
Sebastian Mäkinen Finnfighters Gym
99
Men Brown/Black Belts -94.3 kg Semi-final
Lock
Teemu Jäntti MMA Vantaa
Aleksi Toiviainen Ahjo Training Center
100
Men Blue Belts 100.5+ kg 16th-final
Points
Kasper Keps Võimla
teemu häkkinen Delariva Finland/SSC
101
Men Blue Belts 100.5+ kg 16th-final
Points
Tommi Lindvall Tampereen Jujutsukoulu
Paolo Haapanen Finnfighters Gym
102
Men Blue Belts 100.5+ kg 16th-final
Choke
Antti Okuloff Kamppailuareena Mikkeli BJJ
Jari Hautero RJS Samurai
103
Men Blue Belts 100.5+ kg 16th-final
Bow and Arrow
Niko Länsipuro Tampereen Jujutsukoulu
Lawin Khalil Bahia Brazilian Jiu-jitsu Academy
104
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Final
Ankle Lock
Rasmus Myllylä Barreto Helsinki
Konsta Koivisto GB Gym
105
Men Blue Belts -100.5 kg Final
Points
Akseli Arvaja Tampereen Jujutsukoulu
Victor Kasurinen Sports Academy No.1
106
Men Purple Belts -100.5 kg Quarter-final
Points
Robin Halfvordsson Fighter Centre BJJ
Tommi Tahvanainen MMA Vantaa
107
Men Brown/Black Belts -88.3 kg Final
Triangle
Jaakko Vilander Kilo Jiu-Jitsu
Otto Hirvinen Helsingin Ju-jutsuklubi
108
Men Purple Belts -94.3 kg 16th-final
Americana
Tommi Henttula Tampereen Jujutsukoulu
Anssi Juopperi Buli Jiu-Jitsu
109
Men Brown/Black Belts 94.3+ kg Final
Walkover
Mikko Veijonen Total Center Lahti
Kjetil Lydvo Frontline Academy
110
Men Purple Belts 100.5+ kg Semi-final
Points
Mikko Pouru Finnfighters Gym
Pertti Nieminen BJJ Kouvola
111
Men Blue Belts -94.3 kg 16th-final
Ankle Lock
Joosep Kivastik Võimla
Anton Pelo DOJO ry.
112
Men Brown/Black Belts -94.3 kg Final
Collar Choke
Jesse Vuorio GB Gym
Aleksi Toiviainen Ahjo Training Center
113
Men Blue Belts 100.5+ kg Quarter-final
Points
Niklas Karvinen MMA Vantaa
teemu häkkinen Delariva Finland/SSC
114
Men Blue Belts 100.5+ kg Quarter-final
Points
Veli-Pekka Kontio Kajaanin Ju-Jutsuseura
Tommi Lindvall Tampereen Jujutsukoulu
115
Men Blue Belts 100.5+ kg Quarter-final
Armbar
Topi Ihalainen Combat Society
Antti Okuloff Kamppailuareena Mikkeli BJJ
116
Men Blue Belts 100.5+ kg Quarter-final
Armbar
Vladislav Veidenbaum Sambo Espoo ry.
Niko Länsipuro Tampereen Jujutsukoulu
117
Women Purple/Brown/Black Belts -69 kg Semi-final
Points
Sara Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Titta Nielikäinen Sisu Gym
118
Women Purple/Brown/Black Belts -69 kg Semi-final
Points
Verna Kuutti GB Gym
Marlene Ullerlien Frontline Academy
119
Men Purple Belts -100.5 kg Semi-final
Armbar
Riku Jansson Combat Society
Robin Halfvordsson Fighter Centre BJJ
120
Men Purple Belts -100.5 kg Semi-final
Choke
Alex-Edward Raus Võimla
Saku Heikurinen REvolution Fight ry
121
Men Purple Belts -94.3 kg Quarter-final
Kimura
Petrus Haverinen Oulun Kamppailuklubi
Tommi Henttula Tampereen Jujutsukoulu
122
Men Purple Belts -94.3 kg Quarter-final
Walkover
Aleksi Kylmälahti Sigma Jiu-Jitsu
Sakke Suomalainen Crest - Professional Fighting Center
123
Men Purple Belts -94.3 kg Quarter-final
Walkover
Fisnik Neziri Loop Jiu-Jitsu
Santeri Luoma Helsingin Paini-Miehet
124
Men Purple Belts -94.3 kg Quarter-final
Collar Choke
Daniel Rönnvall Pietarsaaren Ju-Jutsu ry
Juho Laajalahti Crest - Professional Fighting Center
125
Men Purple Belts 100.5+ kg Final
Points
Ville Tunttunen Tampereen Jujutsukoulu
Mikko Pouru Finnfighters Gym
126
Men Blue Belts -94.3 kg Quarter-final
Points
Dmitry Remeshkov Sigma Jiu-Jitsu
Joosep Kivastik Võimla
127
Men Blue Belts -94.3 kg Quarter-final
Walkover
Juho Kaikko Helsingin Ju-jutsuklubi
Vertti Hämäläinen Loop Jiu-Jitsu
128
Men Blue Belts -94.3 kg Quarter-final
Points
Lauri Voog Combat Society
Walter Rybatzki Loop Jiu-Jitsu
129
Men Blue Belts -94.3 kg Quarter-final
Armbar
Anton Laaksonen Sigma Jiu-Jitsu
Joonas Kaunisto Tampereen Jujutsukoulu
130
Men Blue Belts 100.5+ kg Semi-final
Kimura
teemu häkkinen Delariva Finland/SSC
Veli-Pekka Kontio Kajaanin Ju-Jutsuseura
131
Men Blue Belts 100.5+ kg Semi-final
Points
Antti Okuloff Kamppailuareena Mikkeli BJJ
Niko Länsipuro Tampereen Jujutsukoulu
132
Women Purple/Brown/Black Belts -69 kg Final
Figure Four
Sara Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Verna Kuutti GB Gym
133
Men Purple Belts -100.5 kg Final
Choke
Riku Jansson Combat Society
Alex-Edward Raus Võimla
134
Men Purple Belts -82.3 kg 16th-final
Triangle
Petri Veskoniemi BJJ Kouvola
Vitalijs Smolakovs Sport Club Achilles
135
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Points
Tuomo Mäkelä Nurmijärven Kamppailijat
Toni Kaartoaho Delariva Finland/SSC
136
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Ankle Lock
Mikko Sirviö Buli Jiu-Jitsu
Sulo Niemi Kamppailuareena Mikkeli BJJ
137
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Points
Otto Mäntyniemi Finnfighters Gym
Karl Schultheis GB Gym
138
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Armbar
Hugo Eriksson Turun Ju-jutsuseura
Eduard Duplenkov Sport Club Achilles
139
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Triangle
teemu hermunen Delariva Finland/SSC
Filip Juselius Fight4All
140
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Triangle
Roope Niemi Combat Society
Pekka Luukkonen GB Gym
141
Men Purple Belts -94.3 kg Semi-final
Kimura
Petrus Haverinen Oulun Kamppailuklubi
Sakke Suomalainen Crest - Professional Fighting Center
142
Men Purple Belts -94.3 kg Semi-final
Choke
Fisnik Neziri Loop Jiu-Jitsu
Juho Laajalahti Crest - Professional Fighting Center
143
Men Blue Belts -94.3 kg Semi-final
Americana
Joosep Kivastik Võimla
Vertti Hämäläinen Loop Jiu-Jitsu
144
Men Blue Belts -94.3 kg Semi-final
Points
Walter Rybatzki Loop Jiu-Jitsu
Joonas Kaunisto Tampereen Jujutsukoulu
145
Men Blue Belts 100.5+ kg Final
Choke
teemu häkkinen Delariva Finland/SSC
Niko Länsipuro Tampereen Jujutsukoulu
146
Men Brown/Black Belts -76 kg 16th-final
Collar Choke
Benjamin Robson CF24 Jiu Jitsu
Paulus Nivala Finnfighters Gym
147
Men Purple Belts -82.3 kg Quarter-final
Collar Choke
Mikael Suonpää Tampereen Jujutsukoulu
Petri Veskoniemi BJJ Kouvola
148
Men Purple Belts -82.3 kg Quarter-final
Collar Choke
Patricio Diaz-Abasta PP Jiujitsu Helsinki ry
Hussein Zakrijev Frontline Academy HQ
149
Men Purple Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Kasperi Elomaa Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Mikko Nyberg Polar Jiu Jitsu Team
150
Men Purple Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Max Tervilä GB Gym
Robin Pettersen Nguyen Frontline Academy
151
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
RNC
Atte Ovaska Sisu Gym
Tuomo Mäkelä Nurmijärven Kamppailijat
152
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Teemu Rämä Helsingin Ju-jutsuklubi
Joni Saastamoinen Nurmijärven Kamppailijat
153
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Choke
Sebastian Aarnio PP Jiujitsu Helsinki ry
Sulo Niemi Kamppailuareena Mikkeli BJJ
154
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Aleksi Hakkarainen Turun Ju-jutsuseura
Karl Schultheis GB Gym
155
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Armbar
Arseni Aznjuk Orion's Belt
Hugo Eriksson Turun Ju-jutsuseura
156
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Joona Neuvonen PP Jiujitsu Helsinki ry
Mohamed alaedin Ali Roger Gracie Oslo
157
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Triangle
Juuso Pyyppönen Sisu Gym
Filip Juselius Fight4All
158
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Armbar
Jere Sakara Oulun Kamppailuklubi
Roope Niemi Combat Society
159
Men Purple Belts -94.3 kg Final
Points
Petrus Haverinen Oulun Kamppailuklubi
Fisnik Neziri Loop Jiu-Jitsu
160
Men Blue Belts -94.3 kg Final
Ankle Lock
Joosep Kivastik Võimla
Joonas Kaunisto Tampereen Jujutsukoulu
161
Men Brown/Black Belts -76 kg Quarter-final
Points
Severi Nenonen Total Center Lahti
Benjamin Robson CF24 Jiu Jitsu
162
Men Brown/Black Belts -76 kg Quarter-final
Armbar
Aleksandr Cassén Orion's Belt
Anton Ukkola Tampereen Jujutsukoulu
163
Men Brown/Black Belts -76 kg Quarter-final
Points
Kim Lipsanen BJJ Kouvola
Kristoffer Berglund DOJO ry.
164
Men Brown/Black Belts -76 kg Quarter-final
Points
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
165
Men Purple Belts -82.3 kg Semi-final
Injury
Mikael Suonpää Tampereen Jujutsukoulu
Hussein Zakrijev Frontline Academy HQ
166
Men Purple Belts -82.3 kg Semi-final
Points
Kasperi Elomaa Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Max Tervilä GB Gym
167
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg Semi-final
Triangle
Ronja Kurka GB Gym
Christina Triantafyllopoulou Prana Jiu Jitsu
168
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg Semi-final
Points
Julia Nokelainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Maggie Mahon Frontline Academy
169
Men Blue Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Atte Ovaska Sisu Gym
Teemu Rämä Helsingin Ju-jutsuklubi
170
Men Blue Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Sebastian Aarnio PP Jiujitsu Helsinki ry
Aleksi Hakkarainen Turun Ju-jutsuseura
171
Men Blue Belts -82.3 kg Quarter-final
Collar Choke
Hugo Eriksson Turun Ju-jutsuseura
Joona Neuvonen PP Jiujitsu Helsinki ry
172
Men Blue Belts -82.3 kg Quarter-final
Choke
Filip Juselius Fight4All
Roope Niemi Combat Society
173
Women Blue Belts 74+ kg Semi-final
Points
Katariina Heikkilä Savate Club Fight & Fitness ry
Aada Lehtonen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
174
Women Blue Belts 74+ kg Semi-final
Armbar
Jenny Heikkinen Kickboxing Team
Venla Tuominen Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
175
Women Blue Belts -74 kg Quarter-final
Americana
Anne-Mai Pall Võimla
Mari Naukkarinen Delariva Finland/SSC
176
Men Brown/Black Belts -76 kg Semi-final
Points
Benjamin Robson CF24 Jiu Jitsu
Anton Ukkola Tampereen Jujutsukoulu
177
Men Brown/Black Belts -76 kg Semi-final
Points
Kim Lipsanen BJJ Kouvola
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
178
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Choke
thiago fernandes de sousa Delariva Finland/SSC
Mika Väisänen Sigma Jiu-Jitsu
179
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Points
Zakariye Abdi Aura Jiu Jitsu
Heritieux Kialanda Barreto Helsinki
180
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Triangle
John Heidenberg Stark Jiu Jitsu
Erno Rättö Sigma Jiu-Jitsu
181
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Walkover
Matti Mikkola Kajaanin Ju-Jutsuseura
Mika Rantala Bahia Brazilian Jiu-jitsu Academy
182
Men Purple Belts -82.3 kg Final
Points
Hussein Zakrijev Frontline Academy HQ
Kasperi Elomaa Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
183
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg Final
Collar Choke
Christina Triantafyllopoulou Prana Jiu Jitsu
Maggie Mahon Frontline Academy
184
Men Blue Belts -82.3 kg Semi-final
Americana
Atte Ovaska Sisu Gym
Sebastian Aarnio PP Jiujitsu Helsinki ry
185
Men Blue Belts -82.3 kg Semi-final
Triangle
Joona Neuvonen PP Jiujitsu Helsinki ry
Filip Juselius Fight4All
186
Women Blue Belts -64 kg 16th-final
Walkover
Amanda Tuomola Finnfighters Gym
Tiia Nikunen BJJ Kouvola
187
Women Blue Belts -64 kg 16th-final
Armbar
Mari Itkonen Kamppailuareena Mikkeli BJJ
Aada Vataa Turun Ju-jutsuseura
188
Women Blue Belts -64 kg 16th-final
Points
Enni Silvennoinen Oulun Kamppailuklubi
Vilde Brekke Frontline Academy Drammen
189
Women Blue Belts -64 kg 16th-final
Armbar
Sari Haimi BJJ Kouvola
Jonna Vahtera Turun Ju-jutsuseura
190
Women Blue Belts -64 kg 16th-final
Choke
Malin Törnroos Bahia Brazilian Jiu-jitsu Academy
Sabeen Nawaz Cantagalo International
191
Men Brown/Black Belts -76 kg Final
Collar Choke
Benjamin Robson CF24 Jiu Jitsu
Kim Lipsanen BJJ Kouvola
192
Women Blue Belts 74+ kg Final
Points
Aada Lehtonen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Venla Tuominen Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
193
Women Blue Belts -74 kg Semi-final
Points
Helene Vanninen Sigma Jiu-Jitsu
Mari Naukkarinen Delariva Finland/SSC
194
Women Blue Belts -74 kg Semi-final
Points
Siiri Mikola Takado
Nelia Alvarez Prana Jiu Jitsu
195
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Triangle
max hynninen Sisu Gym
thiago fernandes de sousa Delariva Finland/SSC
196
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Points
Tapio Vepsäläinen REvolution Fight ry
Roope Rantanen Lohjan Kamppailukeskus
197
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Choke
Aleksei Kyllenen MMA Kotka
Zakariye Abdi Aura Jiu Jitsu
198
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Ankle Lock
Samuel Hernberg Pietarsaaren Ju-Jutsu ry
Adam Daho Prana Jiu Jitsu
199
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Points
Lauri Uuniemi Oulun Kamppailuklubi
John Heidenberg Stark Jiu Jitsu
200
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Points
Jaakko Lempiäinen Sisu Gym
Juha Peltola Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
201
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Armbar
Martin Lehtomaa Turun Ju-jutsuseura
Mika Rantala Bahia Brazilian Jiu-jitsu Academy
202
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Armbar
Rasmus Lindqvist Barreto Helsinki
Sten Kõiv Võimla
203
Men Blue Belts -82.3 kg Final
Points
Sebastian Aarnio PP Jiujitsu Helsinki ry
Filip Juselius Fight4All
204
Women Blue Belts -64 kg Quarter-final
Armbar
Anniina Loponen Takado
Amanda Tuomola Finnfighters Gym
205
Women Blue Belts -64 kg Quarter-final
Kimura
Mari Itkonen Kamppailuareena Mikkeli BJJ
Vilde Brekke Frontline Academy Drammen
206
Women Blue Belts -64 kg Quarter-final
Armbar
Eili Ristimäki Finnfighters Gym
Jonna Vahtera Turun Ju-jutsuseura
207
Women Blue Belts -64 kg Quarter-final
Armbar
Janette Nurminen Sigma Jiu-Jitsu
Malin Törnroos Bahia Brazilian Jiu-jitsu Academy
208
Women Blue Belts -74 kg Final
Wrist Lock
Helene Vanninen Sigma Jiu-Jitsu
Siiri Mikola Takado
209
Men Blue Belts -76 kg Quarter-final
Triangle
max hynninen Sisu Gym
Roope Rantanen Lohjan Kamppailukeskus
210
Men Blue Belts -76 kg Quarter-final
Points
Aleksei Kyllenen MMA Kotka
Samuel Hernberg Pietarsaaren Ju-Jutsu ry
211
Men Blue Belts -76 kg Quarter-final
Points
Lauri Uuniemi Oulun Kamppailuklubi
Jaakko Lempiäinen Sisu Gym
212
Men Blue Belts -76 kg Quarter-final
Triangle
Martin Lehtomaa Turun Ju-jutsuseura
Sten Kõiv Võimla
213
Women Blue Belts -64 kg Semi-final
Armbar
Anniina Loponen Takado
Vilde Brekke Frontline Academy Drammen
214
Women Blue Belts -64 kg Semi-final
Armbar
Jonna Vahtera Turun Ju-jutsuseura
Janette Nurminen Sigma Jiu-Jitsu
215
Men Blue Belts -76 kg Semi-final
Triangle
max hynninen Sisu Gym
Samuel Hernberg Pietarsaaren Ju-Jutsu ry
216
Men Blue Belts -76 kg Semi-final
Choke
Jaakko Lempiäinen Sisu Gym
Martin Lehtomaa Turun Ju-jutsuseura
217
Women Blue Belts -64 kg Final
Ankle Lock
Vilde Brekke Frontline Academy Drammen
Jonna Vahtera Turun Ju-jutsuseura
218
Men Blue Belts -76 kg Final
Armbar
max hynninen Sisu Gym
Jaakko Lempiäinen Sisu Gym
219
Women Purple/Brown/Black Belts Open weight Quarter-final
Points
Anni Salo Finnfighters Gym
Marlene Ullerlien Frontline Academy
220
Women Purple/Brown/Black Belts Open weight Quarter-final
Collar Choke
Salla Simola Finnfighters Gym
Julia Nokelainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
221
Women Purple/Brown/Black Belts Open weight Quarter-final
Choke
Ronja Kurka GB Gym
Astrid Schölin Stark Jiu Jitsu
222
Men Brown/Black Belts Open weight 32nd-final
Points
Mattias Kasurinen Sports Academy No.1
Joonas Uusi-Autti Jyväskylän Fight Club
223
Men Brown/Black Belts Open weight 32nd-final
Knee Bar
Andreas Nordin BJJ Vaasa
Sami Raijas Sisu Gym
224
Men Brown/Black Belts Open weight 32nd-final
Points
Aleksi Toiviainen Ahjo Training Center
Francisco Bahia Bahia Brazilian Jiu-jitsu Academy
225
Men Brown/Black Belts Open weight 32nd-final
Lock
Carl-Erik Høyum Frontline Academy
Paulus Nivala Finnfighters Gym
226
Men Brown/Black Belts Open weight 32nd-final
Collar Choke
Sebastian Mäkinen Finnfighters Gym
Ivan Sundell Art of Roll
227
Men Brown/Black Belts Open weight 32nd-final
Kimura
Anton Ukkola Tampereen Jujutsukoulu
Kjetil Lydvo Frontline Academy
228
Men Brown/Black Belts Open weight 32nd-final
Points
Jesse Kujanpää Jyväskylän Fight Club
Benjamin Robson CF24 Jiu Jitsu
229
Men Brown/Black Belts Open weight 32nd-final
Knee Bar
Mikko Eerola Tampereen Jujutsukoulu
Lasse Rahkolin Sigma Jiu-Jitsu
230
Men Purple Belts Open weight 16th-final
Points
Alex-Edward Raus Võimla
Mikko Nyberg Polar Jiu Jitsu Team
231
Men Purple Belts Open weight 16th-final
Points
Mikko Pouru Finnfighters Gym
Christopher Toala Art of Roll
232
Men Purple Belts Open weight 16th-final
Points
Tiago Nascimento Sigma Jiu-Jitsu
Juha Kuusela Nurmijärven Kamppailijat
233
Men Purple Belts Open weight 16th-final
Collar Choke
Fisnik Neziri Loop Jiu-Jitsu
Sami Öfverberg Nurmijärven Kamppailijat
234
Men Purple Belts Open weight 16th-final
Points
Saku Heikurinen REvolution Fight ry
Benjamin Murto Helsingin Ju-jutsuklubi
235
Men Purple Belts Open weight 16th-final
Points
Aatu Pihamaa Total Center Lahti
Georgio Jangrossi AOGG Jiu-Jitsu
236
Men Purple Belts Open weight 16th-final
Points
Waltteri Myötyri Crest - Professional Fighting Center
Hussein Zakrijev Frontline Academy HQ
237
Women Purple/Brown/Black Belts Open weight Semi-final
Knee Bar
Sara Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Anni Salo Finnfighters Gym
238
Women Purple/Brown/Black Belts Open weight Semi-final
Collar Choke
Salla Simola Finnfighters Gym
Astrid Schölin Stark Jiu Jitsu
239
Men Brown/Black Belts Open weight 16th-final
Choke
Jaakko Vilander Kilo Jiu-Jitsu
Mattias Kasurinen Sports Academy No.1
240
Men Brown/Black Belts Open weight 16th-final
Triangle
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Sami Raijas Sisu Gym
241
Men Brown/Black Belts Open weight 16th-final
Collar Choke
Jesse Vuorio GB Gym
Aleksi Toiviainen Ahjo Training Center
242
Men Brown/Black Belts Open weight 16th-final
Points
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
Carl-Erik Høyum Frontline Academy
243
Men Brown/Black Belts Open weight 16th-final
Knee Bar
Severi Nenonen Total Center Lahti
Sebastian Mäkinen Finnfighters Gym
244
Men Brown/Black Belts Open weight 16th-final
Choke
Yamato Yoshida Crest - Professional Fighting Center
Kjetil Lydvo Frontline Academy
245
Men Brown/Black Belts Open weight 16th-final
Ankle Lock
Aleksandr Cassén Orion's Belt
Benjamin Robson CF24 Jiu Jitsu
246
Men Brown/Black Belts Open weight 16th-final
Points
Otto Hirvinen Helsingin Ju-jutsuklubi
Lasse Rahkolin Sigma Jiu-Jitsu
247
Men Purple Belts Open weight Quarter-final
Kimura
Petrus Haverinen Oulun Kamppailuklubi
Mikko Nyberg Polar Jiu Jitsu Team
248
Men Purple Belts Open weight Quarter-final
Kimura
Mikko Pouru Finnfighters Gym
Tiago Nascimento Sigma Jiu-Jitsu
249
Men Purple Belts Open weight Quarter-final
Armbar
Fisnik Neziri Loop Jiu-Jitsu
Benjamin Murto Helsingin Ju-jutsuklubi
250
Men Purple Belts Open weight Quarter-final
Armbar
Aatu Pihamaa Total Center Lahti
Hussein Zakrijev Frontline Academy HQ
251
Women Purple/Brown/Black Belts Open weight Final
Points
Sara Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Salla Simola Finnfighters Gym
252
Women Blue Belts Open weight 32nd-final
Points
Jenny Heikkinen Kickboxing Team
Amanda Tuomola Finnfighters Gym
253
Women Blue Belts Open weight 32nd-final
Judges Decision
Saara Eloranta Sigma Jiu-Jitsu
Sabeen Nawaz Cantagalo International
254
Women Blue Belts Open weight 32nd-final
Points
Vilde Brekke Frontline Academy Drammen
Maria Tertsunen Barreto Helsinki
255
Men Blue Belts Open weight 64th-final
Americana
thiago fernandes de sousa Delariva Finland/SSC
Antti Okuloff Kamppailuareena Mikkeli BJJ
256
Men Blue Belts Open weight 64th-final
Choke
Paolo Haapanen Finnfighters Gym
Zakariye Abdi Aura Jiu Jitsu
257
Men Blue Belts Open weight 64th-final
Walkover
Tuomas Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Roope Niemi Combat Society
258
Men Blue Belts Open weight 64th-final
Points
Jesse Räkköläinen Hipko
Eduard Duplenkov Sport Club Achilles
259
Men Blue Belts Open weight 64th-final
Walkover
Marco Svikovic Art of Roll
Lawin Khalil Bahia Brazilian Jiu-jitsu Academy
260
Men Blue Belts Open weight 64th-final
Points
Otto Mäntyniemi Finnfighters Gym
Juha Peltola Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
261
Men Blue Belts Open weight 64th-final
Collar Choke
Ramzan Gazmagomaev TK Sports
Heritieux Kialanda Barreto Helsinki
262
Men Brown/Black Belts Open weight Quarter-final
Armbar
Jaakko Vilander Kilo Jiu-Jitsu
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
263
Men Brown/Black Belts Open weight Quarter-final
Wrist Lock
Jesse Vuorio GB Gym
Carl-Erik Høyum Frontline Academy
264
Men Brown/Black Belts Open weight Quarter-final
Choke
Sebastian Mäkinen Finnfighters Gym
Kjetil Lydvo Frontline Academy
265
Men Brown/Black Belts Open weight Quarter-final
Ankle Lock
Aleksandr Cassén Orion's Belt
Otto Hirvinen Helsingin Ju-jutsuklubi
266
Men Purple Belts Open weight Semi-final
Kimura
Petrus Haverinen Oulun Kamppailuklubi
Mikko Pouru Finnfighters Gym
267
Men Purple Belts Open weight Semi-final
Choke
Fisnik Neziri Loop Jiu-Jitsu
Hussein Zakrijev Frontline Academy HQ
268
Women Blue Belts Open weight 16th-final
Bow and Arrow
Milla Orava MMA Rovaniemi
Amanda Tuomola Finnfighters Gym
269
Women Blue Belts Open weight 16th-final
Triangle
Reetta Knuuttila Sigma Jiu-Jitsu
Isabel Araneda Boström Stark Jiu Jitsu
270
Women Blue Belts Open weight 16th-final
Choke
Pilvi Laihonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Enni Silvennoinen Oulun Kamppailuklubi
271
Women Blue Belts Open weight 16th-final
Triangle
Katariina Heikkilä Savate Club Fight & Fitness ry
Kristy Toompalu Frontline Academy HQ
272
Women Blue Belts Open weight 16th-final
Wrist Lock
Helene Vanninen Sigma Jiu-Jitsu
Saara Eloranta Sigma Jiu-Jitsu
273
Women Blue Belts Open weight 16th-final
Judges Decision
Sari Haimi BJJ Kouvola
Sabine Giesel Frontline Academy HQ
274
Women Blue Belts Open weight 16th-final
Armbar
Eili Ristimäki Finnfighters Gym
Vilde Brekke Frontline Academy Drammen
275
Women Blue Belts Open weight 16th-final
Points
Janette Nurminen Sigma Jiu-Jitsu
Aada Lehtonen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
276
Men Blue Belts Open weight 32nd-final
Armbar
Dmitry Remeshkov Sigma Jiu-Jitsu
Antti Okuloff Kamppailuareena Mikkeli BJJ
277
Men Blue Belts Open weight 32nd-final
Americana
Aleksi Hakkarainen Turun Ju-jutsuseura
Kasper Keps Võimla
278
Men Blue Belts Open weight 32nd-final
Armbar
Elia Linnapuomi Ahjo Training Center
Jari Hautero RJS Samurai
279
Men Blue Belts Open weight 32nd-final
Ankle Lock
Samuel Hernberg Pietarsaaren Ju-Jutsu ry
Sebastian Wilhelmsen Frontline Academy
280
Men Blue Belts Open weight 32nd-final
Points
Victor Kasurinen Sports Academy No.1
Paolo Haapanen Finnfighters Gym
281
Men Blue Belts Open weight 32nd-final
Collar Choke
Teemu Rämä Helsingin Ju-jutsuklubi
Jesse Keihäs Takado
282
Men Blue Belts Open weight 32nd-final
Choke
Niklas Karvinen MMA Vantaa
Roope Niemi Combat Society
283
Men Blue Belts Open weight 32nd-final
RNC
Jaakko Lempiäinen Sisu Gym
Behnam Razaki Conde IF
284
Men Blue Belts Open weight 32nd-final
Points
Elmeri Joronen Helsingin Ju-jutsuklubi
Eduard Duplenkov Sport Club Achilles
285
Men Blue Belts Open weight 32nd-final
Points
Topi Ihalainen Combat Society
Lauri Ceesay Polar Jiu Jitsu Team
286
Men Blue Belts Open weight 32nd-final
Points
Arseni Aznjuk Orion's Belt
Lawin Khalil Bahia Brazilian Jiu-jitsu Academy
287
Men Blue Belts Open weight 32nd-final
Points
Martin Lehtomaa Turun Ju-jutsuseura
Mikko Hännikäinen Loop Jiu-Jitsu
288
Men Blue Belts Open weight 32nd-final
Collar Choke
Joona Ruuhonen Tampereen Jujutsukoulu
Juha Peltola Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
289
Men Blue Belts Open weight 32nd-final
Choke
Veli-Pekka Kontio Kajaanin Ju-Jutsuseura
Joni Saastamoinen Nurmijärven Kamppailijat
290
Men Blue Belts Open weight 32nd-final
Points
Aleksei Kyllenen MMA Kotka
Heritieux Kialanda Barreto Helsinki
291
Men Blue Belts Open weight 32nd-final
Points
Edvin Pihlak Sigma Jiu-Jitsu
Mikko Sirviö Buli Jiu-Jitsu
292
Men Brown/Black Belts Open weight Semi-final
Points
Jaakko Vilander Kilo Jiu-Jitsu
Jesse Vuorio GB Gym
293
Men Brown/Black Belts Open weight Semi-final
Wrist Lock
Kjetil Lydvo Frontline Academy
Aleksandr Cassén Orion's Belt
294
Men Purple Belts Open weight Final
Points
Petrus Haverinen Oulun Kamppailuklubi
Fisnik Neziri Loop Jiu-Jitsu
295
Women Blue Belts Open weight Quarter-final
Points
Milla Orava MMA Rovaniemi
Reetta Knuuttila Sigma Jiu-Jitsu
296
Women Blue Belts Open weight Quarter-final
Judges Decision
Enni Silvennoinen Oulun Kamppailuklubi
Kristy Toompalu Frontline Academy HQ
297
Women Blue Belts Open weight Quarter-final
Points
Helene Vanninen Sigma Jiu-Jitsu
Sari Haimi BJJ Kouvola
298
Women Blue Belts Open weight Quarter-final
Points
Vilde Brekke Frontline Academy Drammen
Aada Lehtonen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
299
Men Blue Belts Open weight 16th-final
Judges Decision
Dmitry Remeshkov Sigma Jiu-Jitsu
Kasper Keps Võimla
300
Men Blue Belts Open weight 16th-final
Points
Elia Linnapuomi Ahjo Training Center
Sebastian Wilhelmsen Frontline Academy
301
Men Blue Belts Open weight 16th-final
Points
Victor Kasurinen Sports Academy No.1
Jesse Keihäs Takado
302
Men Blue Belts Open weight 16th-final
Triangle
Niklas Karvinen MMA Vantaa
Behnam Razaki Conde IF
303
Men Blue Belts Open weight 16th-final
Points
Eduard Duplenkov Sport Club Achilles
Lauri Ceesay Polar Jiu Jitsu Team
304
Men Blue Belts Open weight 16th-final
Points
Arseni Aznjuk Orion's Belt
Mikko Hännikäinen Loop Jiu-Jitsu
305
Men Blue Belts Open weight 16th-final
Choke
Joona Ruuhonen Tampereen Jujutsukoulu
Veli-Pekka Kontio Kajaanin Ju-Jutsuseura
306
Men Blue Belts Open weight 16th-final
Collar Choke
Aleksei Kyllenen MMA Kotka
Mikko Sirviö Buli Jiu-Jitsu
307
Men Brown/Black Belts Open weight Final
Armbar
Jesse Vuorio GB Gym
Kjetil Lydvo Frontline Academy
308
Women Blue Belts Open weight Semi-final
Wrist Lock
Reetta Knuuttila Sigma Jiu-Jitsu
Kristy Toompalu Frontline Academy HQ
309
Women Blue Belts Open weight Semi-final
Points
Helene Vanninen Sigma Jiu-Jitsu
Vilde Brekke Frontline Academy Drammen
310
Men Blue Belts Open weight Quarter-final
Points
Kasper Keps Võimla
Elia Linnapuomi Ahjo Training Center
311
Men Blue Belts Open weight Quarter-final
Points
Victor Kasurinen Sports Academy No.1
Behnam Razaki Conde IF
312
Men Blue Belts Open weight Quarter-final
Points
Lauri Ceesay Polar Jiu Jitsu Team
Mikko Hännikäinen Loop Jiu-Jitsu
313
Men Blue Belts Open weight Quarter-final
Points
Joona Ruuhonen Tampereen Jujutsukoulu
Aleksei Kyllenen MMA Kotka
314
Women Blue Belts Open weight Final
Points
Kristy Toompalu Frontline Academy HQ
Vilde Brekke Frontline Academy Drammen
315
Men Blue Belts Open weight Semi-final
Points
Elia Linnapuomi Ahjo Training Center
Behnam Razaki Conde IF
316
Men Blue Belts Open weight Semi-final
Points
Mikko Hännikäinen Loop Jiu-Jitsu
Joona Ruuhonen Tampereen Jujutsukoulu
317
Men Blue Belts Open weight Final
Points
Behnam Razaki Conde IF
Joona Ruuhonen Tampereen Jujutsukoulu