1
2015 synt. ja nuoremmat -20 kg 16th-final
Points
Vasilii Babich Sambo Espoo ry.
Dennis Makarkin Sport Club Achilles
2
2015 synt. ja nuoremmat -20 kg 16th-final
Points
Aleksandra Malachovskyte Orion's Belt
Maksim Elizarov Sport Club Achilles
3
2015 synt. ja nuoremmat -20 kg 16th-final
Points
Dominik Shupjatskij Sport Club Achilles
Hugo Rantala MMA Imatra
4
2015 synt. ja nuoremmat -20 kg 16th-final
Points
Tykhon Semenov Sambo Espoo ry.
Ivan Aleksandrov Sport Club Achilles
5
2015 synt. ja nuoremmat -20 kg 16th-final
Walkover
Eduardas Malachovskis Orion's Belt
Maxim Ovaska Sport Club Achilles
6
2015 synt. ja nuoremmat -25 kg 32nd-final
Points
Dmitrii Kylmäsu Sport Club Achilles
Timurs Prokofjevs Sambo Espoo ry.
7
2015 synt. ja nuoremmat -30 kg 16th-final
Points
Pyry Hurskainen GB Gym
Kseniia Kundriukova Sport Club Achilles
8
2015 synt. ja nuoremmat -30 kg 16th-final
Walkover
Viljam Rinkinen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Timur Zaljaznōi Sport Club Achilles
9
2015 synt. ja nuoremmat -30 kg 16th-final
Points
Vladislav Ptitsyn Orion's Belt
Juuso Käyhkö Polar Jiu Jitsu Team
10
2015 synt. ja nuoremmat 30+ kg Final
Points
Nikita Morozov Sport Club Achilles
Rico Diezins Orion's Belt
11
2014-2013 synt. -25 kg Quarter-final
Points
Lilian Popov GB Gym
Nikita Martsenko Sport Club Achilles
12
2014-2013 synt. -25 kg Quarter-final
Points
Ignat Prihhodko Sambo Espoo ry.
Inari Vihmo DOJO ry.
13
2014-2013 synt. -25 kg Quarter-final
Points
Arsenij Aleksandrov Sport Club Achilles
Kristian Pukki Sambo Espoo ry.
14
2014-2013 synt. -30 kg 32nd-final
Walkover
Aleksandr Kapanen Sport Club Achilles
Sofia Hämäläinen Orion's Belt
15
2014-2013 synt. -30 kg 32nd-final
Points
Marko Mandri Sport Club Achilles
Felix Wahlberg GB Gym
16
2014-2013 synt. -30 kg 32nd-final
Walkover
Aaron Faustov Sport Club Achilles
Aleksi Vanhala Tampereen Jujutsukoulu
17
2014-2013 synt. -30 kg 32nd-final
Walkover
Benedict Bauernfeind Orion's Belt
Emilia Look Sport Club Achilles
18
2014-2013 synt. -30 kg 32nd-final
Walkover
Ilja Sanaia Sport Club Achilles
Kristian Meinberg Sport Club Achilles
19
2014-2013 synt. -30 kg 32nd-final
Points
Lev Perevoshchikov Sport Club Achilles
Sidney Hatt DOJO ry.
20
2014-2013 synt. -30 kg 32nd-final
Walkover
Alex Poteriaev Sport Club Achilles
Aamos Isotalo MMA Imatra
21
2015 synt. ja nuoremmat -20 kg Quarter-final
Points
Arthur Hosia Hipko
Vasilii Babich Sambo Espoo ry.
22
2015 synt. ja nuoremmat -20 kg Quarter-final
Points
Maksim Elizarov Sport Club Achilles
Hugo Rantala MMA Imatra
23
2015 synt. ja nuoremmat -20 kg Quarter-final
Points
Daniel Virtanen Sport Club Achilles
Tykhon Semenov Sambo Espoo ry.
24
2015 synt. ja nuoremmat -20 kg Quarter-final
Points
Jaroslav Razinkov Sambo Espoo ry.
Maxim Ovaska Sport Club Achilles
25
2015 synt. ja nuoremmat -25 kg 16th-final
Points
Siri Pap Helsingin Ju-jutsuklubi
Dmitrii Kylmäsu Sport Club Achilles
26
2015 synt. ja nuoremmat -25 kg 16th-final
Walkover
Mehmet Albayrak Sport Club Achilles
Milo Itkonen Flow Combat
27
2015 synt. ja nuoremmat -25 kg 16th-final
Points
Aleksandr Ostankov Sambo Espoo ry.
Timo Remeshkov Orion's Belt
28
2015 synt. ja nuoremmat -25 kg 16th-final
Points
Leo Sainkangas Sambo Hokuto BJJ
Miron Nikitkin Sport Club Achilles
29
2015 synt. ja nuoremmat -25 kg 16th-final
Walkover
Leonardo Moga Sport Club Achilles
Matthäus Bauernfeind Orion's Belt
30
2015 synt. ja nuoremmat -25 kg 16th-final
Points
Robert Aivazov Sport Club Achilles
Saveliy Schulz Orion's Belt
31
2015 synt. ja nuoremmat -25 kg 16th-final
Points
Nikita Khlebko Sport Club Achilles
Lari Lipsanen BJJ Kouvola
32
2015 synt. ja nuoremmat -25 kg 16th-final
Points
Ratibor Korotkiy Sport Club Achilles
Nikita Anohins Sambo Espoo ry.
33
2015 synt. ja nuoremmat -30 kg Quarter-final
Points
Ernest Pihlak Orion's Belt
Pyry Hurskainen GB Gym
34
2015 synt. ja nuoremmat -30 kg Quarter-final
Points
Pyry Hukka MMA Imatra
Danil Afanasjev Sport Club Achilles
35
2015 synt. ja nuoremmat -30 kg Quarter-final
Points
Jimi Taskinen Gracie Barra Kouvola
Timur Zaljaznōi Sport Club Achilles
36
2015 synt. ja nuoremmat -30 kg Quarter-final
Points
Artjom Kirsanen Bahia Brazilian Jiu-jitsu Academy
Vladislav Ptitsyn Orion's Belt
37
2015 synt. ja nuoremmat -20 kg Semi-final
Points
Vasilii Babich Sambo Espoo ry.
Hugo Rantala MMA Imatra
38
2015 synt. ja nuoremmat -20 kg Semi-final
Points
Daniel Virtanen Sport Club Achilles
Maxim Ovaska Sport Club Achilles
39
2014-2013 synt. -25 kg Semi-final
Points
Vlad Litvinov Sambo Espoo ry.
Lilian Popov GB Gym
40
2014-2013 synt. -25 kg Semi-final
Points
Ignat Prihhodko Sambo Espoo ry.
Kristian Pukki Sambo Espoo ry.
41
2014-2013 synt. -30 kg 16th-final
Points
Jesse Silander MMA Imatra
Sofia Hämäläinen Orion's Belt
42
2014-2013 synt. -30 kg 16th-final
Walkover
Lev Filippov Sport Club Achilles
Miranda Sorainen Hipko
43
2014-2013 synt. -30 kg 16th-final
Points
Timur Aminov Orion's Belt
Felix Wahlberg GB Gym
44
2014-2013 synt. -30 kg 16th-final
Points
Roni Gezer MMA Imatra
Aleksi Vanhala Tampereen Jujutsukoulu
45
2014-2013 synt. -30 kg 16th-final
Points
Venni Saarenpää Gracie Barra Kouvola
Benedict Bauernfeind Orion's Belt
46
2014-2013 synt. -30 kg 16th-final
Points
Vladimir Simonov Sport Club Achilles
Ilja Sanaia Sport Club Achilles
47
2014-2013 synt. -30 kg 16th-final
Points
Victor Hosia Hipko
Lev Perevoshchikov Sport Club Achilles
48
2014-2013 synt. -30 kg 16th-final
Points
Maksim Veidenbaum Sambo Espoo ry.
Alex Poteriaev Sport Club Achilles
49
2015 synt. ja nuoremmat -25 kg Quarter-final
Points
Dmitrii Kylmäsu Sport Club Achilles
Milo Itkonen Flow Combat
50
2015 synt. ja nuoremmat -25 kg Quarter-final
Points
Timo Remeshkov Orion's Belt
Miron Nikitkin Sport Club Achilles
51
2015 synt. ja nuoremmat -25 kg Quarter-final
Injury
Matthäus Bauernfeind Orion's Belt
Saveliy Schulz Orion's Belt
52
2015 synt. ja nuoremmat -25 kg Quarter-final
Points
Nikita Khlebko Sport Club Achilles
Nikita Anohins Sambo Espoo ry.
53
2015 synt. ja nuoremmat -20 kg Bronze Fight
Points
Hugo Rantala MMA Imatra
Maxim Ovaska Sport Club Achilles
54
2015 synt. ja nuoremmat -20 kg Final
Points
Vasilii Babich Sambo Espoo ry.
Daniel Virtanen Sport Club Achilles
55
2015 synt. ja nuoremmat -30 kg Semi-final
Points
Ernest Pihlak Orion's Belt
Pyry Hukka MMA Imatra
56
2015 synt. ja nuoremmat -30 kg Semi-final
Points
Timur Zaljaznōi Sport Club Achilles
Artjom Kirsanen Bahia Brazilian Jiu-jitsu Academy
57
2014-2013 synt. -25 kg Bronze Fight
Points
Lilian Popov GB Gym
Ignat Prihhodko Sambo Espoo ry.
58
2014-2013 synt. -25 kg Final
Points
Vlad Litvinov Sambo Espoo ry.
Kristian Pukki Sambo Espoo ry.
59
2014-2013 synt. -30 kg Quarter-final
Points
Jesse Silander MMA Imatra
Lev Filippov Sport Club Achilles
60
2014-2013 synt. -30 kg Quarter-final
Points
Timur Aminov Orion's Belt
Roni Gezer MMA Imatra
61
2014-2013 synt. -30 kg Quarter-final
Points
Benedict Bauernfeind Orion's Belt
Vladimir Simonov Sport Club Achilles
62
2014-2013 synt. -30 kg Quarter-final
Points
Victor Hosia Hipko
Maksim Veidenbaum Sambo Espoo ry.
63
2014-2013 synt. -35 kg Quarter-final
Points
mikael räsänen Helsingin Ju-jutsuklubi
Sevastian Anokhin Sport Club Achilles
64
2014-2013 synt. -35 kg Quarter-final
Points
Nadezhda Vallander Sport Club Achilles
Naava Vänni Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
65
2014-2013 synt. -35 kg Quarter-final
Points
Emil Remeshkov Orion's Belt
Sebastian Shupjatskij Sport Club Achilles
66
2015 synt. ja nuoremmat -25 kg Semi-final
Points
Dmitrii Kylmäsu Sport Club Achilles
Miron Nikitkin Sport Club Achilles
67
2015 synt. ja nuoremmat -25 kg Semi-final
Points
Matthäus Bauernfeind Orion's Belt
Nikita Khlebko Sport Club Achilles
68
2014-2013 synt. 35+ kg 16th-final
Points
Niilo Salminen Hipko
Aleksandr Suslov Sambo Espoo ry.
69
2015 synt. ja nuoremmat -30 kg Bronze Fight
Points
Pyry Hukka MMA Imatra
Timur Zaljaznōi Sport Club Achilles
70
2015 synt. ja nuoremmat -30 kg Final
Points
Ernest Pihlak Orion's Belt
Artjom Kirsanen Bahia Brazilian Jiu-jitsu Academy
71
2012-2011 synt. -30 kg Quarter-final
Points
Toivo Miikkulainen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Aleksandr Kunavin Sport Club Achilles
72
2012-2011 synt. -30 kg Quarter-final
Walkover
Toni Lindholm Ahjo Training Center
Toivo Pitkänen Hipko
73
2012-2011 synt. -30 kg Quarter-final
Points
Andrei Arkatov Sport Club Achilles
Jeremias Rajakallio Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
74
2012-2011 synt. -30 kg Quarter-final
Points
Alexander Jumppanen Sport Club Achilles
Havu Vänni Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
75
2014-2013 synt. -30 kg Semi-final
Points
Jesse Silander MMA Imatra
Timur Aminov Orion's Belt
76
2014-2013 synt. -30 kg Semi-final
Points
Vladimir Simonov Sport Club Achilles
Maksim Veidenbaum Sambo Espoo ry.
77
2014-2013 synt. -35 kg Semi-final
Points
Timur Inyushkin Sport Club Achilles
Sevastian Anokhin Sport Club Achilles
78
2014-2013 synt. -35 kg Semi-final
Points
Nadezhda Vallander Sport Club Achilles
Sebastian Shupjatskij Sport Club Achilles
79
2012-2011 synt. -35 kg 32nd-final
Points
Elisei Sainkangas Sambo Hokuto BJJ
Devid Sanaia Sport Club Achilles
80
2012-2011 synt. -35 kg 32nd-final
Points
Jemina Haapanen BJJ Kouvola
Viljami Luoto Tampereen Jujutsukoulu
81
2012-2011 synt. -35 kg 32nd-final
Points
Lilia Luukkonen GB Gym
Niilo Silvennoinen Heracles
82
2012-2011 synt. -35 kg 32nd-final
Points
Kristina Arkatova Sport Club Achilles
daniel huhtinen Helsingin Ju-jutsuklubi
83
2012-2011 synt. -35 kg 32nd-final
Points
Iiro Koski Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Bianca Popov GB Gym
84
2012-2011 synt. -35 kg 32nd-final
Points
Alf Väisänen Sports Academy No.1
Nikita Vodakov Bahia Brazilian Jiu-jitsu Academy
85
2015 synt. ja nuoremmat -25 kg Bronze Fight
Points
Dmitrii Kylmäsu Sport Club Achilles
Matthäus Bauernfeind Orion's Belt
86
2015 synt. ja nuoremmat -25 kg Final
Points
Miron Nikitkin Sport Club Achilles
Nikita Khlebko Sport Club Achilles
87
2014-2013 synt. 35+ kg Quarter-final
Points
Jamiel Mäkinen Finnfighters Gym
Aleksandr Suslov Sambo Espoo ry.
88
2014-2013 synt. 35+ kg Quarter-final
Points
Mikael Penttinen BJJ Kouvola
Julius Vesala MMA Imatra
89
2014-2013 synt. 35+ kg Quarter-final
Walkover
Tommi Mäkelä Hipko
Jean Smorodins Sport Club Achilles
90
2014-2013 synt. 35+ kg Quarter-final
Points
Eelis Pulkkinen Finnfighters Gym
Ilmari Evälahti MMA Imatra
91
2014-2013 synt. -30 kg Bronze Fight
Points
Jesse Silander MMA Imatra
Maksim Veidenbaum Sambo Espoo ry.
92
2014-2013 synt. -30 kg Final
Points
Timur Aminov Orion's Belt
Vladimir Simonov Sport Club Achilles
93
2014-2013 synt. -35 kg Bronze Fight
Injury
Sevastian Anokhin Sport Club Achilles
Sebastian Shupjatskij Sport Club Achilles
94
2014-2013 synt. -35 kg Final
Judges Decision
Timur Inyushkin Sport Club Achilles
Nadezhda Vallander Sport Club Achilles
95
2012-2011 synt. -30 kg Semi-final
Points
Aleksandr Kunavin Sport Club Achilles
Toivo Pitkänen Hipko
96
2012-2011 synt. -30 kg Semi-final
Points
Jeremias Rajakallio Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Alexander Jumppanen Sport Club Achilles
97
2012-2011 synt. -35 kg 16th-final
Points
Andrei Maskevich Sport Club Achilles
Devid Sanaia Sport Club Achilles
98
2012-2011 synt. -35 kg 16th-final
Points
Henrik Santavuori Finnfighters Gym
Eino Luukkainen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
99
2012-2011 synt. -35 kg 16th-final
Judges Decision
Nikita Mironov Orion's Belt
Viljami Luoto Tampereen Jujutsukoulu
100
2012-2011 synt. -35 kg 16th-final
Points
Titus Nylund Sports Academy No.1
Lilia Luukkonen GB Gym
101
2012-2011 synt. -35 kg 16th-final
Injury
Eemeli Nurmi Finnfighters Gym
daniel huhtinen Helsingin Ju-jutsuklubi
102
2012-2011 synt. -35 kg 16th-final
Points
Teo Ievlev Sport Club Achilles
Arina Chernykh Sport Club Achilles
103
2012-2011 synt. -35 kg 16th-final
Points
Victor Lebedev Sport Club Achilles
Bianca Popov GB Gym
104
2012-2011 synt. -35 kg 16th-final
Judges Decision
Amelia Aminova Orion's Belt
Alf Väisänen Sports Academy No.1
105
2014-2013 synt. 35+ kg Semi-final
Points
Jamiel Mäkinen Finnfighters Gym
Julius Vesala MMA Imatra
106
2014-2013 synt. 35+ kg Semi-final
Points
Jean Smorodins Sport Club Achilles
Ilmari Evälahti MMA Imatra
107
2010-2009 synt. Tytöt Quarter-final
Americana
Pinja Määttänen Sigma Jiu-Jitsu
Aleksandra Jortikka Sport Club Achilles
108
2010-2009 synt. Tytöt Quarter-final
Lock
Amelia Hanski Flow Combat
Darina Ievleva Sport Club Achilles
109
2010-2009 synt. Tytöt Quarter-final
Wrist Lock
Sani Albrecht Takado
Ronja Martikainen DOJO ry.
110
2012-2011 synt. -30 kg Bronze Fight
Points
Aleksandr Kunavin Sport Club Achilles
Alexander Jumppanen Sport Club Achilles
111
2012-2011 synt. -30 kg Final
Points
Toivo Pitkänen Hipko
Jeremias Rajakallio Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
112
2012-2011 synt. -40 kg Quarter-final
Points
Mark Pynnenen Sport Club Achilles
Leonardo Sorainen Hipko
113
2012-2011 synt. -40 kg Quarter-final
Walkover
Eemeli Matilainen Total Center Lahti
Miron Niemenmaa Orion's Belt
114
2012-2011 synt. -40 kg Quarter-final
Points
Rada Kitova Sambo Espoo ry.
Emil Gunnar BJJ Kouvola
115
2012-2011 synt. -40 kg Quarter-final
Points
Dario Mikel Hipko
Artem Kosarev Orion's Belt
116
2012-2011 synt. -35 kg Quarter-final
Points
Devid Sanaia Sport Club Achilles
Henrik Santavuori Finnfighters Gym
117
2012-2011 synt. -35 kg Quarter-final
Points
Viljami Luoto Tampereen Jujutsukoulu
Titus Nylund Sports Academy No.1
118
2012-2011 synt. -35 kg Quarter-final
Points
Eemeli Nurmi Finnfighters Gym
Teo Ievlev Sport Club Achilles
119
2012-2011 synt. -35 kg Quarter-final
Points
Victor Lebedev Sport Club Achilles
Amelia Aminova Orion's Belt
120
2014-2013 synt. 35+ kg Bronze Fight
Points
Jamiel Mäkinen Finnfighters Gym
Jean Smorodins Sport Club Achilles
121
2014-2013 synt. 35+ kg Final
Judges Decision
Julius Vesala MMA Imatra
Ilmari Evälahti MMA Imatra
122
2010-2009 synt. Tytöt Semi-final
Collar Choke
Ebba Viinamäki DOJO ry.
Pinja Määttänen Sigma Jiu-Jitsu
123
2010-2009 synt. Tytöt Semi-final
Lock
Amelia Hanski Flow Combat
Sani Albrecht Takado
124
2012-2011 synt. -45 kg Quarter-final
Points
Karina Abdurafikova Hipko
Leo Laitinen Sports Academy No.1
125
2012-2011 synt. -45 kg Quarter-final
Points
Wilhelm Schildt Polar Jiu Jitsu Team
Niks Belijs Sport Club Achilles
126
2012-2011 synt. -45 kg Quarter-final
Points
Tuomas Sairanen Total Center Lahti
Topias Kallio Porin Kamppailu-urheilukeskus
127
2012-2011 synt. -40 kg Semi-final
Injury
Mark Pynnenen Sport Club Achilles
Eemeli Matilainen Total Center Lahti
128
2012-2011 synt. -40 kg Semi-final
Points
Rada Kitova Sambo Espoo ry.
Dario Mikel Hipko
129
2012-2011 synt. 45+ kg Quarter-final
Points
Rostislav Korotkiy Sport Club Achilles
Oskari Vihonen Hipko
130
2012-2011 synt. 45+ kg Quarter-final
Points
Mattias Neuvonen Orion's Belt
Elias Vainio Gracie Barra Kouvola
131
2012-2011 synt. 45+ kg Quarter-final
Points
Hemmo Lahti Heracles
Mikhail Krasnov Sport Club Achilles
132
2012-2011 synt. -35 kg Semi-final
Points
Devid Sanaia Sport Club Achilles
Titus Nylund Sports Academy No.1
133
2012-2011 synt. -35 kg Semi-final
Points
Teo Ievlev Sport Club Achilles
Victor Lebedev Sport Club Achilles
134
2010-2009 synt. -41 kg 16th-final
Armbar
Dominic Kipahti DOJO ry.
Eetu Valmu Finnfighters Gym
135
2010-2009 synt. -41 kg 16th-final
Points
Oiva Järvinen Helsingin Ju-jutsuklubi
Edvin Grönvall Hipko
136
2010-2009 synt. -41 kg 16th-final
Choke
iness paist Sambo Espoo ry.
Vladislav Moskaljov Sport Club Achilles
137
2010-2009 synt. -41 kg 16th-final
RNC
daniel Kiviniemi Ahjo Training Center
Ignatius Bauernfeind GB Gym
138
2010-2009 synt. -41 kg 16th-final
Points
Rasmus Hukka MMA Imatra
Otso Soppela Hipko
139
2010-2009 synt. -41 kg 16th-final
Points
Leonardo Magdaleno DOJO ry.
Sisu Hannula Total Center Lahti
140
2010-2009 synt. Tytöt Bronze Fight
RNC
Ebba Viinamäki DOJO ry.
Sani Albrecht Takado
141
2010-2009 synt. Tytöt Final
Collar Choke
Pinja Määttänen Sigma Jiu-Jitsu
Amelia Hanski Flow Combat
142
2012-2011 synt. -40 kg Bronze Fight
Walkover
Eemeli Matilainen Total Center Lahti
Rada Kitova Sambo Espoo ry.
143
2012-2011 synt. -40 kg Final
Points
Mark Pynnenen Sport Club Achilles
Dario Mikel Hipko
144
2012-2011 synt. -45 kg Semi-final
Points
Kristhan Sviridov Bahia Brazilian Jiu-jitsu Academy
Leo Laitinen Sports Academy No.1
145
2012-2011 synt. -45 kg Semi-final
Points
Wilhelm Schildt Polar Jiu Jitsu Team
Tuomas Sairanen Total Center Lahti
146
2012-2011 synt. -35 kg Bronze Fight
Points
Devid Sanaia Sport Club Achilles
Teo Ievlev Sport Club Achilles
147
2012-2011 synt. -35 kg Final
Points
Titus Nylund Sports Academy No.1
Victor Lebedev Sport Club Achilles
148
2012-2011 synt. 45+ kg Semi-final
Points
Paavo Lohisalo Total Center Lahti
Rostislav Korotkiy Sport Club Achilles
149
2012-2011 synt. 45+ kg Semi-final
Points
Mattias Neuvonen Orion's Belt
Mikhail Krasnov Sport Club Achilles
150
2010-2009 synt. -41 kg Quarter-final
Points
Isabel Popov GB Gym
Eetu Valmu Finnfighters Gym
151
2010-2009 synt. -41 kg Quarter-final
Armbar
Edvin Grönvall Hipko
Vladislav Moskaljov Sport Club Achilles
152
2010-2009 synt. -41 kg Quarter-final
Kimura
Semjon Vodakov Bahia Brazilian Jiu-jitsu Academy
daniel Kiviniemi Ahjo Training Center
153
2010-2009 synt. -41 kg Quarter-final
Triangle
Rasmus Hukka MMA Imatra
Leonardo Magdaleno DOJO ry.
154
2010-2009 synt. -47 kg 16th-final
Armbar
Samuel Sammalkivi Hipko
Aleksandra Jortikka Sport Club Achilles
155
2010-2009 synt. -47 kg 16th-final
Americana
Kaapo Hakala Finnfighters Gym
Santeri Rajakallio Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
156
2010-2009 synt. -47 kg 16th-final
Triangle
Antti Multanen BJJ Kouvola
Joonatan Uramo Hipko
157
2010-2009 synt. -47 kg 16th-final
Points
Oliver Eskelinen Sisu Gym
Luka Alatalo DOJO ry.
158
2012-2011 synt. -45 kg Bronze Fight
Points
Leo Laitinen Sports Academy No.1
Tuomas Sairanen Total Center Lahti
159
2012-2011 synt. -45 kg Final
Points
Kristhan Sviridov Bahia Brazilian Jiu-jitsu Academy
Wilhelm Schildt Polar Jiu Jitsu Team
160
2010-2009 synt. -53 kg Quarter-final
Points
Vadym Lakh Sport Club Achilles
Onni Suomi Finnfighters Gym
161
2010-2009 synt. -53 kg Quarter-final
Triangle
Kaisa Pulkkinen Finnfighters Gym
Thiago Mikel Hipko
162
2012-2011 synt. 45+ kg Bronze Fight
Points
Paavo Lohisalo Total Center Lahti
Mikhail Krasnov Sport Club Achilles
163
2012-2011 synt. 45+ kg Final
Points
Rostislav Korotkiy Sport Club Achilles
Mattias Neuvonen Orion's Belt
164
2010-2009 synt. 53+ kg 16th-final
Kimura
Emir Abdul-Rasoul Total Center Lahti
Rasmus Kuvaja Takado
165
2010-2009 synt. 53+ kg 16th-final
Points
Johannes Kallio Porin Kamppailu-urheilukeskus
Pyry Mäkelä Lahden Gentai
166
2010-2009 synt. 53+ kg 16th-final
Points
Vili Tehiluoto Finnfighters Gym
Atro Juneja Takado
167
2010-2009 synt. -41 kg Semi-final
Points
Eetu Valmu Finnfighters Gym
Vladislav Moskaljov Sport Club Achilles
168
2010-2009 synt. -41 kg Semi-final
Kimura
Semjon Vodakov Bahia Brazilian Jiu-jitsu Academy
Rasmus Hukka MMA Imatra
169
2010-2009 synt. -47 kg Quarter-final
Points
Amelia Hanski Flow Combat
Aleksandra Jortikka Sport Club Achilles
170
2010-2009 synt. -47 kg Quarter-final
Americana
Erkka Silander Tampereen Jujutsukoulu
Santeri Rajakallio Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
171
2010-2009 synt. -47 kg Quarter-final
Triangle
Joona Kivimäki Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Antti Multanen BJJ Kouvola
172
2010-2009 synt. -47 kg Quarter-final
Armbar
Artem Morozov Sport Club Achilles
Luka Alatalo DOJO ry.
173
2010-2009 synt. -53 kg Semi-final
Triangle
Veikko Lavonen BJJ Kouvola
Onni Suomi Finnfighters Gym
174
2010-2009 synt. -53 kg Semi-final
DQ
Roman Andrushchenko Sambo Espoo ry.
Thiago Mikel Hipko
175
2010-2009 synt. 53+ kg Quarter-final
Choke
Casper Jansson Hangon Hyrskyt
Rasmus Kuvaja Takado
176
2010-2009 synt. 53+ kg Quarter-final
Lock
Eero Tapio Toikkanen Helsingin Ju-jutsuklubi
Onni Nurmi Finnfighters Gym
177
2010-2009 synt. 53+ kg Quarter-final
Triangle
Valter Piccardi Ahjo Training Center
Johannes Kallio Porin Kamppailu-urheilukeskus
178
2010-2009 synt. 53+ kg Quarter-final
Collar Choke
Pinja Määttänen Sigma Jiu-Jitsu
Atro Juneja Takado
179
2010-2009 synt. -41 kg Bronze Fight
Points
Eetu Valmu Finnfighters Gym
Rasmus Hukka MMA Imatra
180
2010-2009 synt. -41 kg Final
Points
Vladislav Moskaljov Sport Club Achilles
Semjon Vodakov Bahia Brazilian Jiu-jitsu Academy
181
2010-2009 synt. -47 kg Semi-final
Points
Amelia Hanski Flow Combat
Santeri Rajakallio Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
182
2010-2009 synt. -47 kg Semi-final
Armbar
Antti Multanen BJJ Kouvola
Artem Morozov Sport Club Achilles
183
2010-2009 synt. -53 kg Bronze Fight
Armbar
Onni Suomi Finnfighters Gym
Roman Andrushchenko Sambo Espoo ry.
184
2010-2009 synt. -53 kg Final
Points
Veikko Lavonen BJJ Kouvola
Thiago Mikel Hipko
185
2010-2009 synt. 53+ kg Semi-final
Armbar
Casper Jansson Hangon Hyrskyt
Eero Tapio Toikkanen Helsingin Ju-jutsuklubi
186
2010-2009 synt. 53+ kg Semi-final
Points
Valter Piccardi Ahjo Training Center
Pinja Määttänen Sigma Jiu-Jitsu
187
2010-2009 synt. -47 kg Bronze Fight
Triangle
Santeri Rajakallio Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Antti Multanen BJJ Kouvola
188
2010-2009 synt. -47 kg Final
Armbar
Amelia Hanski Flow Combat
Artem Morozov Sport Club Achilles
189
2010-2009 synt. 53+ kg Bronze Fight
Americana
Eero Tapio Toikkanen Helsingin Ju-jutsuklubi
Valter Piccardi Ahjo Training Center
190
2010-2009 synt. 53+ kg Final
Points
Casper Jansson Hangon Hyrskyt
Pinja Määttänen Sigma Jiu-Jitsu