1
Men White Belts -61.5 kg Quarter-final
Points
Eetu Pajunen Lohjan Kamppailukeskus
Miika Kaivolainen Hipko
2
Men White Belts -67.5 kg 16th-final
Points
Marko Sonck Turun Ju-jutsuseura
Mika Leikkola BJJ Kouvola
3
Men White Belts -73.5 kg 16th-final
Choke
Vladimir Kovanko STRELA TEAM
Saku Heikurinen Polar Jiu Jitsu Team
4
Men White Belts -73.5 kg 16th-final
Armbar
Eljas Lehtovuori Hipko
Roope Utriainen 3D Treening (SBGi)
5
Men White Belts -73.5 kg 16th-final
Walkover
Jan Mayer Team Frontera
Joonas Hyvönen Turun Ju-jutsuseura
6
Men White Belts -73.5 kg 16th-final
Ankle Lock
Matti Jääskeläinen Turun Ju-jutsuseura
Balazs Feher Tampereen Jujutsukoulu
7
Men White Belts -73.5 kg 16th-final
Ankle Lock
Jani Käkönen Spartan Sport Center
Christoffer Koivunen Gracie Barra Helsinki
8
Men White Belts -79.5 kg 32nd-final
Guillotine
Teemu Lemberg Submission Fighting Lohja
Aleksi Tuomi Jyväskylän Fight Club
9
Men White Belts -79.5 kg 32nd-final
Points
Jere Mäkipaakkanen Gracie Barra Kouvola
Niklas Kiema Loop Jiu-Jitsu
10
Men White Belts -79.5 kg 32nd-final
Walkover
Atte Loukimo Loop Jiu-Jitsu
Jani Pajula Takado
11
Men White Belts -79.5 kg 32nd-final
Guillotine
Joonas Kunnari Submission Fighting Lohja
Pekka Rauramo GB Gym
12
Men White Belts -85.5 kg 16th-final
Walkover
Markku Koivisto Oulun Kamppailuklubi
Mikko Harju Porin Kamppailu-urheilukeskus
13
Men White Belts -85.5 kg 16th-final
Kimura
Mikko Vedru Turun Ju-jutsuseura
Aleksi Heikkinen Combat Society
14
Men White Belts -85.5 kg 16th-final
Points
Jarno Vuorisalo Finnfighters Gym
Anton Hämelin Hilti Raasepori
15
Men White Belts -85.5 kg 16th-final
Triangle
Joonas Nieminen Turun Ju-jutsuseura
Janne Kotiranta Kamppailu Center
16
Men White Belts -85.5 kg 16th-final
Points
Nick Sjövall Helsingin Ju-jutsuklubi
Mikko Theman Finnfighters Gym
17
Men White Belts -61.5 kg Semi-final
Points
Mika Nieminen Finnfighters Gym
Miika Kaivolainen Hipko
18
Men White Belts -61.5 kg Semi-final
Judges Decision
Joonas Pränni Tornion Jujutsuseura
Niki Lindström Loop Jiu-Jitsu
19
Men White Belts -67.5 kg Quarter-final
Walkover
Oleg Starodumov Finnfighters Gym
Mika Leikkola BJJ Kouvola
20
Men White Belts -67.5 kg Quarter-final
Armbar
Tommi Alatalo Sigma Jiu-Jitsu
Kristian Eklund Wasamove
21
Men White Belts -67.5 kg Quarter-final
Points
Iiro Reiniö Gracie Barra Lappeenranta
Jani Eskelinen Total Center Lahti
22
Men White Belts -67.5 kg Quarter-final
Guillotine
Jukka Puurtinen Jyväskylän Fight Club
Juho Hermunen Gracie Barra Kouvola
23
Men White Belts -73.5 kg Quarter-final
Choke
Rami Sarajärvi Oulun Kamppailuklubi
Vladimir Kovanko STRELA TEAM
24
Men White Belts -73.5 kg Quarter-final
Triangle
Eljas Lehtovuori Hipko
Joonas Hyvönen Turun Ju-jutsuseura
25
Men White Belts -73.5 kg Quarter-final
Triangle
Timo Heikkilä Rajamäen Kamppailijat
Balazs Feher Tampereen Jujutsukoulu
26
Men White Belts -73.5 kg Quarter-final
Points
Jere Hautoniemi Jyväskylän Fight Club
Jani Käkönen Spartan Sport Center
27
Men White Belts -79.5 kg 16th-final
Armbar
Topi Tirronen Takado
Teemu Lemberg Submission Fighting Lohja
28
Men White Belts -79.5 kg 16th-final
Guillotine
Kari Alavuotunki Savate Club Fight & Fitness ry
Jaakko Torvinen Buli Jiu-Jitsu
29
Men White Belts -79.5 kg 16th-final
Injury
Michail Katkoff Combat Academy of Finland
Niklas Kiema Loop Jiu-Jitsu
30
Men White Belts -79.5 kg 16th-final
Judges Decision
Toni Täppinen Polar Jiu Jitsu Team
Tony Pelkonen Tampereen Jujutsukoulu
31
Men White Belts -79.5 kg 16th-final
Ankle Lock
Tatu Lintukangas Gracie Barra Kouvola
Jani Pajula Takado
32
Men White Belts -79.5 kg 16th-final
Armbar
Tobias Lindgren Hilti Raasepori
Antti Alatalo GB Gym
33
Men White Belts -79.5 kg 16th-final
Guillotine
Antti Kriikkula Total Center Lahti
Joonas Kunnari Submission Fighting Lohja
34
Men White Belts -79.5 kg 16th-final
Ankle Lock
Mikko Eerola Tampereen Jujutsukoulu
Ville-valtteri Leppälä Porin Kamppailu-urheilukeskus
35
Men White Belts -61.5 kg Final
Points
Miika Kaivolainen Hipko
Joonas Pränni Tornion Jujutsuseura
36
Men White Belts -67.5 kg Semi-final
DQ
Mika Leikkola BJJ Kouvola
Kristian Eklund Wasamove
37
Men White Belts -67.5 kg Semi-final
RNC
Iiro Reiniö Gracie Barra Lappeenranta
Juho Hermunen Gracie Barra Kouvola
38
Men White Belts -73.5 kg Semi-final
Choke
Vladimir Kovanko STRELA TEAM
Eljas Lehtovuori Hipko
39
Men White Belts -73.5 kg Semi-final
Points
Balazs Feher Tampereen Jujutsukoulu
Jani Käkönen Spartan Sport Center
40
Men White Belts -85.5 kg Quarter-final
Guillotine
Sten Maaslieb 3D Treening
Mikko Harju Porin Kamppailu-urheilukeskus
41
Men White Belts -85.5 kg Quarter-final
Points
Aleksi Heikkinen Combat Society
Anton Hämelin Hilti Raasepori
42
Men White Belts -85.5 kg Quarter-final
Kimura
Esa Mäntynen Hipko
Janne Kotiranta Kamppailu Center
43
Men White Belts -85.5 kg Quarter-final
Armbar
Jesse Virtanen Loop Jiu-Jitsu
Nick Sjövall Helsingin Ju-jutsuklubi
44
Men White Belts -79.5 kg Quarter-final
RNC
Topi Tirronen Takado
Jaakko Torvinen Buli Jiu-Jitsu
45
Men White Belts -79.5 kg Quarter-final
Points
Michail Katkoff Combat Academy of Finland
Toni Täppinen Polar Jiu Jitsu Team
46
Men White Belts -79.5 kg Quarter-final
Choke
Tatu Lintukangas Gracie Barra Kouvola
Tobias Lindgren Hilti Raasepori
47
Men White Belts -79.5 kg Quarter-final
Points
Joonas Kunnari Submission Fighting Lohja
Ville-valtteri Leppälä Porin Kamppailu-urheilukeskus
48
Men White Belts -91.5 kg Quarter-final
Choke
Anssi Simola Finnfighters Gym
Kasper Virtanen Combat Society
49
Men White Belts -91.5 kg Quarter-final
Walkover
Simo Salo Barreto Helsinki
Miika Suvanto Finnfighters Gym
50
Men White Belts -67.5 kg Final
Points
Kristian Eklund Wasamove
Iiro Reiniö Gracie Barra Lappeenranta
51
Men White Belts -97.5 kg Final
Walkover
Jani Ranta Takado
Jani Gröhn Jyväskylän Fight Club
52
Men White Belts -73.5 kg Final
Points
Vladimir Kovanko STRELA TEAM
Balazs Feher Tampereen Jujutsukoulu
53
Men Blue Belts -61.5 kg Semi-final
Points
Sampsa Honkaheimo Loop Jiu-Jitsu
Markus Frigård RNC Sport Club
54
Men Blue Belts -61.5 kg Semi-final
Points
Samuel Laakko Helsingin Ju-jutsuklubi
Henri Hirvonen Turun Ju-jutsuseura
55
Men White Belts -85.5 kg Semi-final
Points
Sten Maaslieb 3D Treening
Aleksi Heikkinen Combat Society
56
Men White Belts -85.5 kg Semi-final
Armbar
Janne Kotiranta Kamppailu Center
Jesse Virtanen Loop Jiu-Jitsu
57
Men Blue Belts -67.5 kg 16th-final
Walkover
Perttu Paatola Tampereen Jujutsukoulu
Aleksandr Cassén Orion's Belt
58
Men Blue Belts -67.5 kg 16th-final
Armbar
Riku Forsell Pankration Gym
Oskari Piipponen Tampereen Jujutsukoulu
59
Men Blue Belts -67.5 kg 16th-final
Points
Jami Lehto Loop Jiu-Jitsu
Santeri Mellanen Finnfighters Gym
60
Men White Belts -79.5 kg Semi-final
Points
Topi Tirronen Takado
Michail Katkoff Combat Academy of Finland
61
Men White Belts -79.5 kg Semi-final
Points
Tobias Lindgren Hilti Raasepori
Joonas Kunnari Submission Fighting Lohja
62
Men White Belts -91.5 kg Semi-final
Points
Erik Tauriainen Sisu Gym
Anssi Simola Finnfighters Gym
63
Men White Belts -91.5 kg Semi-final
Choke
Toni Eeva Lohjan Kamppailukeskus
Miika Suvanto Finnfighters Gym
64
Men Elite -67.5 kg Quarter-final
Points
Jorgen Matsi VÕIMLA (SBGi)
Thomas Lisboa Sports Academy No.1
65
Men Blue Belts -73.5 kg 16th-final
Points
Mairon Lepik SBG Estonia
Matias Timonen Lohjan Kamppailukeskus
66
Men Blue Belts -73.5 kg 16th-final
Kimura
Sebastian Nybom MMA Kotka
Jaakko Ahomäki Finnfighters Gym
67
Men Blue Belts -73.5 kg 16th-final
Points
Tuomo Hartikainen MMA Vantaa
Markus Niilimäki Polar Jiu Jitsu Team
68
Men Blue Belts -73.5 kg 16th-final
Points
Simo Penttilä Lahden Gentai
Kari Tarhonen Kamppailuareena Mikkeli BJJ
69
Men Blue Belts -73.5 kg 16th-final
Walkover
Tommy Vähänen BJJ Vaasa
Marcus Lindstedt Fightzone Malmö
70
Men Blue Belts -73.5 kg 16th-final
Choke
Joonas Lehmonen Kombat Klubi Kouvola
Marcus Nigeus Allmänna Grapplingsällskapet
71
Men Blue Belts -73.5 kg 16th-final
Points
Jaan Igo MMA Vantaa
Eetu Lehto Oulun Kamppailuklubi
72
Men White Belts -85.5 kg Final
Choke
Aleksi Heikkinen Combat Society
Jesse Virtanen Loop Jiu-Jitsu
73
Men Blue Belts -61.5 kg Final
Points
Sampsa Honkaheimo Loop Jiu-Jitsu
Henri Hirvonen Turun Ju-jutsuseura
74
Men White Belts -79.5 kg Final
Guillotine
Michail Katkoff Combat Academy of Finland
Joonas Kunnari Submission Fighting Lohja
75
Men Blue Belts -67.5 kg Quarter-final
Judges Decision
Tommi Koistinen Loop Jiu-Jitsu
Aleksandr Cassén Orion's Belt
76
Men Blue Belts -67.5 kg Quarter-final
Walkover
Jaak Rudov 3D Treening (SBGi)
Juhana Nyyssönen Tampereen Jujutsukoulu
77
Men Blue Belts -67.5 kg Quarter-final
Points
Aleksi Palojärvi Oulun Kamppailuklubi
Oskari Piipponen Tampereen Jujutsukoulu
78
Men Blue Belts -67.5 kg Quarter-final
Ankle Lock
Yamato Yoshida Crest - Professional Fighting Center
Jami Lehto Loop Jiu-Jitsu
79
Men White Belts -91.5 kg Final
Points
Anssi Simola Finnfighters Gym
Miika Suvanto Finnfighters Gym
80
Men Elite -67.5 kg Semi-final
Points
Severi Nenonen Total Center Lahti
Thomas Lisboa Sports Academy No.1
81
Men Elite -67.5 kg Semi-final
Guillotine
Erno Elgland Jyväskylän Fight Club
Taneli Pakkanen Pankration Gym
82
Men Blue Belts -73.5 kg Quarter-final
Points
Aleksi Lohi Oulun Kamppailuklubi
Mairon Lepik SBG Estonia
83
Men Blue Belts -73.5 kg Quarter-final
Guillotine
Sebastian Nybom MMA Kotka
Tuomo Hartikainen MMA Vantaa
84
Men Blue Belts -73.5 kg Quarter-final
RNC
Simo Penttilä Lahden Gentai
Tommy Vähänen BJJ Vaasa
85
Men Blue Belts -73.5 kg Quarter-final
RNC
Joonas Lehmonen Kombat Klubi Kouvola
Jaan Igo MMA Vantaa
86
Men Elite -73.5 kg Quarter-final
Walkover
Timo Viinikainen Lahden Gentai
Douglas Machado Barreto Helsinki
87
Men Blue Belts -79.5 kg 32nd-final
Walkover
Santeri Soranta GB Gym
Niko Gardziella Loop Martial Arts
88
Men Blue Belts -79.5 kg 32nd-final
Points
Martin Orgusaar SBG Estonia
Ismo Merta Total Center Lahti
89
Men Blue Belts -79.5 kg 32nd-final
DQ
Tuure Hakala RNC Sport Club
Evgueni Tchubykalo Oulun Kamppailuklubi
90
Men Blue Belts -79.5 kg 32nd-final
Points
Tuomas Kari Loop Jiu-Jitsu
Hans Hämäläinen Hipko
91
Men Blue Belts -79.5 kg 32nd-final
Walkover
Tomi Himberg Polar Jiu Jitsu Team
Juha-Matti Kaila Polar Jiu Jitsu Team
92
Men Blue Belts -79.5 kg 32nd-final
Points
Olli Andersson Hipko
Sakari Huhta Helsingin Ju-jutsuklubi
93
Men Blue Belts -79.5 kg 32nd-final
Armbar
Kalle Jokela Sisu Gym
Aleksandr Lukovkin Strela Team
94
Men Blue Belts -67.5 kg Semi-final
Points
Tommi Koistinen Loop Jiu-Jitsu
Jaak Rudov 3D Treening (SBGi)
95
Men Blue Belts -67.5 kg Semi-final
Points
Aleksi Palojärvi Oulun Kamppailuklubi
Yamato Yoshida Crest - Professional Fighting Center
96
Men Elite -67.5 kg Final
Points
Thomas Lisboa Sports Academy No.1
Erno Elgland Jyväskylän Fight Club
97
Men Blue Belts -73.5 kg Semi-final
Points
Aleksi Lohi Oulun Kamppailuklubi
Sebastian Nybom MMA Kotka
98
Men Blue Belts -73.5 kg Semi-final
Points
Tommy Vähänen BJJ Vaasa
Joonas Lehmonen Kombat Klubi Kouvola
99
Men Elite -73.5 kg Semi-final
Armbar
Greger Forsell Polar Jiu Jitsu Team
Douglas Machado Barreto Helsinki
100
Men Elite -73.5 kg Semi-final
Points
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Henri Oksala CFO Grappling Team
101
Men Blue Belts -79.5 kg 16th-final
Points
Juha Erving BJJ Vaasa
Niko Gardziella Loop Martial Arts
102
Men Blue Belts -79.5 kg 16th-final
Armbar
Aleksi Niittymies Tampereen Jujutsukoulu
Johannes Vanne Espoon Kehähait
103
Men Blue Belts -79.5 kg 16th-final
Choke
Markus-Petteri Haikkonen Tampereen Jujutsukoulu
Martin Orgusaar SBG Estonia
104
Men Blue Belts -79.5 kg 16th-final
Choke
Toni Aaltonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Evgueni Tchubykalo Oulun Kamppailuklubi
105
Men Blue Belts -79.5 kg 16th-final
Choke
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
Hans Hämäläinen Hipko
106
Men Blue Belts -79.5 kg 16th-final
Points
Janne Kolvanki Oulun Kamppailuklubi
Tomi Himberg Polar Jiu Jitsu Team
107
Men Blue Belts -79.5 kg 16th-final
Points
Jukka Kärkkäinen Lohjan Kamppailukeskus
Sakari Huhta Helsingin Ju-jutsuklubi
108
Men Blue Belts -79.5 kg 16th-final
Choke
Aleksi Lukkarinen Total Center Lahti
Aleksandr Lukovkin Strela Team
109
Men Blue Belts -67.5 kg Final
Points
Jaak Rudov 3D Treening (SBGi)
Aleksi Palojärvi Oulun Kamppailuklubi
110
Men Elite -79.5 kg Semi-final
Walkover
Ville Heikkonen Polar Jiu Jitsu Team
Hamad Stefan Orsud Choke
111
Men Elite -79.5 kg Semi-final
Points
Markku Mutanen Barreto Helsinki
Harto Vallimägi 3D Treening
112
Men Blue Belts -73.5 kg Final
Points
Aleksi Lohi Oulun Kamppailuklubi
Joonas Lehmonen Kombat Klubi Kouvola
113
Men Elite -73.5 kg Final
Points
Greger Forsell Polar Jiu Jitsu Team
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
114
Men Blue Belts -85.5 kg 16th-final
Ankle Lock
Olli Santalahti Finnfighters Gym
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
115
Men Blue Belts -85.5 kg 16th-final
Ankle Lock
Petri Ahola Hipko
Otto Hirvinen Helsingin Ju-jutsuklubi
116
Men Blue Belts -85.5 kg 16th-final
Points
Otso Markkanen MMA Rovaniemi
Jari Oja Oulun Kamppailuklubi
117
Men Blue Belts -85.5 kg 16th-final
Points
Niklas af Enehielm GB Gym
Miika Illokoski RNC Sport Club
118
Men Blue Belts -85.5 kg 16th-final
Points
Hannu Nylund Lahden Kamppailulajikeskus
Jarno Knuutila CFO Grappling Team
119
Men Blue Belts -85.5 kg 16th-final
Walkover
Tuomo Kiiskinen Loop Jiu-Jitsu
Michał Bobrowski Barreto Helsinki
120
Men Blue Belts -79.5 kg Quarter-final
Points
Juha Erving BJJ Vaasa
Aleksi Niittymies Tampereen Jujutsukoulu
121
Men Blue Belts -79.5 kg Quarter-final
Points
Martin Orgusaar SBG Estonia
Toni Aaltonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
122
Men Blue Belts -79.5 kg Quarter-final
Points
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
Janne Kolvanki Oulun Kamppailuklubi
123
Men Blue Belts -79.5 kg Quarter-final
RNC
Jukka Kärkkäinen Lohjan Kamppailukeskus
Aleksi Lukkarinen Total Center Lahti
124
Men Elite -79.5 kg Final
Points
Ville Heikkonen Polar Jiu Jitsu Team
Harto Vallimägi 3D Treening
125
Men Elite -85.5 kg Semi-final
Walkover
Jarkko Hanninen RNC Sport Club
Aki Moilanen MMA Vantaa
126
Men Blue Belts -91.5 kg 16th-final
Walkover
Kim Blomqvist GB Gym
Perttu Tepponen Tampereen Jujutsukoulu
127
Men Elite -91.5 kg Semi-final
Points
Hannu Soveri Polar Jiu Jitsu Team
Mardo Männimägi SBG Estonia
128
Men Blue Belts -97.5 kg Semi-final
Points
Tommy Turunen Turun Ju-jutsuseura
Iyroslav Iunka Strela Team
129
Men Blue Belts -85.5 kg Quarter-final
Points
Jaakko Vilander Helsingin Ju-jutsuklubi
Olli Santalahti Finnfighters Gym
130
Men Blue Belts -85.5 kg Quarter-final
Triangle
Petri Ahola Hipko
Otso Markkanen MMA Rovaniemi
131
Men Blue Belts -85.5 kg Quarter-final
RNC
Tuomas Simola Lahden Gentai
Niklas af Enehielm GB Gym
132
Men Blue Belts -85.5 kg Quarter-final
Kimura
Hannu Nylund Lahden Kamppailulajikeskus
Michał Bobrowski Barreto Helsinki
133
Men Blue Belts 97.5+ kg Semi-final
Points
Tatu Immonen Finnfighters Gym
Mirwais Shirzad Loop Jiu-Jitsu
134
Men Elite 97.5+ kg Final
Triangle
Jaan Hanson Finnfighters Gym
Ville Saari Total Center Lahti
135
Men Blue Belts -79.5 kg Semi-final
Points
Juha Erving BJJ Vaasa
Martin Orgusaar SBG Estonia
136
Men Blue Belts -79.5 kg Semi-final
Choke
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
Aleksi Lukkarinen Total Center Lahti
137
Women White Belts -56.5 kg Semi-final
Points
Veera Nykänen GB Gym
Leia French Takado
138
Men Elite -85.5 kg Semi-final
Walkover
Martin Aedma Function X Jiu Jitsu
Aki Moilanen MMA Vantaa
139
Men Blue Belts -91.5 kg Quarter-final
Points
Santeri Haikala DOJO ry.
Kim Blomqvist GB Gym
140
Men Blue Belts -91.5 kg Quarter-final
Americana
Ari Ylipalo Combat Society
Marek Merisalu Loop Jiu-Jitsu
141
Men Blue Belts -91.5 kg Quarter-final
Guillotine
Olli Varje Polar Jiu Jitsu Team
Erkki Ebeling Loop Jiu-Jitsu
142
Men Blue Belts -91.5 kg Quarter-final
Points
Niki Blomqvist Hilti Raasepori
Miikka Toivola Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
143
Men Elite -91.5 kg Semi-final
Points
Jesse Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
Hannu Soveri Polar Jiu Jitsu Team
144
Men Blue Belts -85.5 kg Semi-final
Choke
Jaakko Vilander Helsingin Ju-jutsuklubi
Petri Ahola Hipko
145
Men Blue Belts -85.5 kg Semi-final
Triangle
Tuomas Simola Lahden Gentai
Michał Bobrowski Barreto Helsinki
146
Men Blue Belts -97.5 kg Semi-final
Points
Otto Kuikka Helsingin Paini-Miehet
Iyroslav Iunka Strela Team
147
Men Blue Belts 97.5+ kg Semi-final
RNC
Heikki Soveri Lahden Kamppailulajikeskus
Mirwais Shirzad Loop Jiu-Jitsu
148
Women Blue Belts -56.5 kg Quarter-final
Points
Heli Siltala Jyväskylän Fight Club
Susanne Sirén Lycksele kampkollektiv
149
Men Blue Belts -79.5 kg Final
Kimura
Juha Erving BJJ Vaasa
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
150
Women White Belts -56.5 kg Semi-final
Walkover
Elli Koskela Hipko
Leia French Takado
151
Men Elite -85.5 kg Final
Armbar
Jarkko Hanninen RNC Sport Club
Martin Aedma Function X Jiu Jitsu
152
Women White Belts -66.5 kg Semi-final
Armbar
Heidi Haanpää Turun Ju-jutsuseura
Marika Vainola Sigma Jiu-Jitsu
153
Women White Belts -66.5 kg Semi-final
Judges Decision
Anna Nurminen Tampereen Jujutsukoulu
Satu Murto Delariva Finland/Salini Sport Center
154
Men Blue Belts -91.5 kg Semi-final
Kimura
Santeri Haikala DOJO ry.
Marek Merisalu Loop Jiu-Jitsu
155
Men Blue Belts -91.5 kg Semi-final
Choke
Olli Varje Polar Jiu Jitsu Team
Miikka Toivola Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
156
Men Elite -91.5 kg Final
Choke
Mardo Männimägi SBG Estonia
Jesse Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
157
Women Blue Belts -66.5 kg Semi-final
Points
Maria Liuska Polar Jiu Jitsu Team
Elina Tolonen Jyväskylän Fight Club
158
Women Blue Belts -66.5 kg Semi-final
Walkover
Niina Aaltonen Ahjo Training Center
Tiina Elomaa MMA Imatra
159
Men Blue Belts -85.5 kg Final
Points
Jaakko Vilander Helsingin Ju-jutsuklubi
Tuomas Simola Lahden Gentai
160
Men Blue Belts -97.5 kg Final
Points
Tommy Turunen Turun Ju-jutsuseura
Otto Kuikka Helsingin Paini-Miehet
161
Men Blue Belts 97.5+ kg Final
RNC
Tatu Immonen Finnfighters Gym
Heikki Soveri Lahden Kamppailulajikeskus
162
Men Blue Belts -91.5 kg Final
Choke
Santeri Haikala DOJO ry.
Olli Varje Polar Jiu Jitsu Team
163
Women Blue Belts -56.5 kg Semi-final
Armbar
Katjusa Hörman Tampereen Jujutsukoulu
Heli Siltala Jyväskylän Fight Club
164
Women Blue Belts -56.5 kg Semi-final
Walkover
Kaisa Yli-Paunu GB Gym
Liisi Vaht 3D Treening
165
Women White Belts -56.5 kg Final
Points
Veera Nykänen GB Gym
Leia French Takado
166
Women White Belts 66.5+ kg Semi-final
Triangle
Laura Heikkinen Helsingin Paini-Miehet
Kaisa Helttunen Jyväskylän Fight Club
167
Women White Belts 66.5+ kg Semi-final
Points
Hennariikka Mäenpää Jyväskylän Fight Club
Miia Isola Buli Jiu-Jitsu
168
Women White Belts -66.5 kg Final
Points
Marika Vainola Sigma Jiu-Jitsu
Anna Nurminen Tampereen Jujutsukoulu
169
Women Blue Belts -66.5 kg Final
Armbar
Maria Liuska Polar Jiu Jitsu Team
Tiina Elomaa MMA Imatra
170
Women Blue Belts -56.5 kg Final
Points
Katjusa Hörman Tampereen Jujutsukoulu
Kaisa Yli-Paunu GB Gym
171
Women White Belts 66.5+ kg Final
Guillotine
Laura Heikkinen Helsingin Paini-Miehet
Miia Isola Buli Jiu-Jitsu
172
Men White Belts Open weight Final
Points
Mika Niemelä Takado
Jani Ranta Takado
173
Men Blue Belts Open weight 16th-final
RNC
Heikki Soveri Lahden Kamppailulajikeskus
Aleksi Lukkarinen Total Center Lahti
174
Men Blue Belts Open weight 16th-final
Triangle
Tommy Turunen Turun Ju-jutsuseura
Mirwais Shirzad Loop Jiu-Jitsu
175
Men Blue Belts Open weight 16th-final
Points
Jaak Rudov 3D Treening (SBGi)
Iyroslav Iunka Strela Team
176
Men Blue Belts Open weight 16th-final
Kimura
Tuomas Simola Lahden Gentai
Martin Orgusaar SBG Estonia
177
Men Blue Belts Open weight 16th-final
Armbar
Tatu Immonen Finnfighters Gym
Samuel Laakko Helsingin Ju-jutsuklubi
178
Men Elite Open weight 16th-final
Points
Harto Vallimägi 3D Treening
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
179
Men Blue Belts Open weight Quarter-final
Choke
Santeri Haikala DOJO ry.
Heikki Soveri Lahden Kamppailulajikeskus
180
Men Blue Belts Open weight Quarter-final
Points
Tommy Turunen Turun Ju-jutsuseura
Iyroslav Iunka Strela Team
181
Men Blue Belts Open weight Quarter-final
Points
Jaakko Vilander Helsingin Ju-jutsuklubi
Tuomas Simola Lahden Gentai
182
Men Blue Belts Open weight Quarter-final
Choke
Olli Varje Polar Jiu Jitsu Team
Tatu Immonen Finnfighters Gym
183
Men Elite Open weight Quarter-final
Ankle Lock
Severi Nenonen Total Center Lahti
Harto Vallimägi 3D Treening
184
Men Elite Open weight Quarter-final
Points
Markku Mutanen Barreto Helsinki
Douglas Machado Barreto Helsinki
185
Men Elite Open weight Quarter-final
Points
Jaan Hanson Finnfighters Gym
Mardo Männimägi SBG Estonia
186
Men Elite Open weight Quarter-final
DQ
Thomas Lisboa Sports Academy No.1
Ville Saari Total Center Lahti
187
Men Blue Belts Open weight Semi-final
Kimura
Heikki Soveri Lahden Kamppailulajikeskus
Tommy Turunen Turun Ju-jutsuseura
188
Men Blue Belts Open weight Semi-final
Choke
Tuomas Simola Lahden Gentai
Olli Varje Polar Jiu Jitsu Team
189
Men Elite Open weight Semi-final
Ankle Lock
Severi Nenonen Total Center Lahti
Markku Mutanen Barreto Helsinki
190
Men Elite Open weight Semi-final
Points
Mardo Männimägi SBG Estonia
Thomas Lisboa Sports Academy No.1
191
Men Blue Belts Open weight Final
Points
Heikki Soveri Lahden Kamppailulajikeskus
Olli Varje Polar Jiu Jitsu Team
192
Men Elite Open weight Final
Choke
Severi Nenonen Total Center Lahti
Thomas Lisboa Sports Academy No.1