Ilmoittautuminen päättyy 09.04.2014.
Sinun pitää kirjautua sisään, että voit ilmoittautua kilpailuihin.
Kilpailukutsu
KILPAILUKUTSU
GB Gym BJJ Tournament 15
AIKA JA PAIKKA
Lauantai 12.4.2014
GB Gym Helsinki
Hämeentie 153 B
Helsinki
SARJAT
Valkovöiset:
Miehet: -64kg, -70 kg, -76 kg, -82,3 kg, -88,3 kg, -94,3 kg, -100,5 kg, +100,5 kg
Naiset: -58.5 kg, -69 kg, +69 kg
Siniset ja ylemmät vyöt:
Miehet: -64 kg, -70 kg, -76 kg, -82,3 kg, -88,3 kg, -94,3 kg, -100,5 kg, +100,5 kg
Naiset: -58.5 kg, -69 kg, +69 kg
Punnitus suoritetaan puvun kanssa ennen ensimmäisen ottelun alkua
SÄÄNNÖT
Kilpailussa noudatetaan IBJJF:n (International Brazilian Jiu-jitsu Federation) virallisia kilpailusääntöjä.
OTTELUAIKA
Valkovöiset: 5 min
Siniset ja ylemmät vyöt: 6 min
OTTELUALUE
Ottelut käydään kahdella 7x7m tatamilla
VARUSTEET
Otteluvarustus:
BJJ- tai Judogi
OSALLISTUMISMAKSU
10 euroa, joka maksetaan käteisellä ennen kilpailujen alkua.
AIKATAULU
Painon tarkistaminen kilpailuvaa’alla on mahdollista klo 10.00–10.45
Info-tilaisuus klo 10.30
Ottelut alkavat noin klo 11.00
VAKUUTUS JA LISENSSI
Ottelijoilla tulee olla kilpailun kattava vakuutus
Kilpailujen järjestäjä ei vakuuta ottelijoita tapaturmien varalta
Ottelijoilta ei vaadita SBJJL:n kilpailijalisenssiä
YLEISÖ
Sisäänpääsy klo 10.45
ILMOITTAUTUMINEN
Viimeinen ilmloittautumispäivä on 9.4.2014. Muistakaa ilmoittautua ajoissa!
Lisätietoja:
Sammy Hämäläinen
sammy.hamalainen [ät] gbgym.com
Aikataulu
Liput
Ei lippuja
Kaaviot
Ilmoittautuneet
Men White Belts
-76kg
- Jani Rantamäki, Tapanilan erä Ju-jutsu
- Aharon Syväniemi, Black Dog Jiu-jitsu
- Muhammad Qazi Adil, GB Gym Helsinki
- Tony Pelkonen, Tampereen Jujutsukoulu
- Juho Hermunen, Kombat Klubi Kouvola
- Michael Ström, Sports Academy No.1
- Jaakko Takanen, GB Gym Helsinki
- Tuomas Kiviniemi, GB Gym Helsinki
- Petri Hirvonen, Sports Academy No.1
- Samson Azizyan, Jyväskylän Fight Club
- Jani Kataja, Lohjan Kamppailukeskus
11
-82.3kg
- Ari Kempas, MMA Vantaa
- Tommi Karihtala, Finnfighters Gym
- Artturi Linna, GB Gym Helsinki
- Mico Wäyrynen, Sports Academy No.1
- Samuli Törmikoski, GB Gym Helsinki
- Pekka Hento, MMA Vantaa
- Tommi Mikkeli, Sports Academy No.1
- Mika Pennanen, Turun Ju-jutsuseura
- Miika Sjöholm, Combat Society
- Tatu Lintukangas, Savate Club Helsinki
- Leo Lindroos, GB Gym Helsinki
- Aapo Huhtinen, Helsingin NMKY ry
12
Open Class
- Arvi Luotonen, Lohjan Kamppailukeskus
- Janne Kotiranta, BJJ Center
- Janne Kuusela, Hangon Hyrskyt
- Markus Aalto, Helsingin NMKY ry
- Jukka Loikkanen, BJJ Center
- Antti Kinnunen, GB Gym Helsinki
- Aharon Syväniemi, Black Dog Jiu-jitsu
- Tommi Karihtala, Finnfighters Gym
- johnny winsten, Hilti Raasepori
- Jussi Sirenius, BJJ Center
- Artturi Linna, GB Gym Helsinki
- Muhammad Qazi Adil, GB Gym Helsinki
- Tony Pelkonen, Tampereen Jujutsukoulu
- Samu Mahkonen, Combat Society
- Igor Ribeiro Buarque, Rocha Gold Team
- Jesse Nordström, BJJ Center
- Samuli Törmikoski, GB Gym Helsinki
- tomi sormunen, Finnfighters Gym
- Juho Hermunen, Kombat Klubi Kouvola
- Jani Lindroos, Sports Academy No.1
- Juuso Turkia, GB Gym Helsinki
- Simo Salo, Herttoniemen BJJ Klubi
- Anton Valkeinen, Jyväskylän Fight Club
- Joni Ukkola, freelancer
- Jani Kataja, Lohjan Kamppailukeskus
- Tuomo Karppinen, Helsingin NMKY ry
- Antti Schwartz, GB Gym Helsinki
- Tauno Huhtinen, Helsingin NMKY ry
- Aapo Huhtinen, Helsingin NMKY ry
29
Men Blue-Black Belts
-82.3kg
- Jonas Smeds, Helsingin Ju-jutsuklubi
- Toni Lähteenmäki, Kajaanin Ju-Jutsuseura 1
- Markus Tentke, Pankration Gym 1
- Mairon Lepik, 3D Treening (SBGi) 7
- Ville Puuperä, Kombat Klubi Kouvola 4
- Jaakko Vilander, BJJ Center 21 8
- Harto Vallimägi, 3D Treening (SBGi) 5
- Tomi Pitkänen, Combat Society 6
- Jyri Mikkilä, Sports Academy No.1 5
- Tommi Räsänen, Hangon Hyrskyt 2
10
Open Class
- Mika Nieminen, Heracles 4
- Alari Arola, BJJ Center 4 5
- Riku Forsell, Pankration Gym 2
- Juha Härkönen, Heracles
- Aleksi Ruuskanen, MMA Vantaa 6
- Juho Kyynäräinen, Finnfighters Gym
- Kalle Laukkanen, Helsingin NMKY ry 15
- Riku Lahdenperä, BJJ Center 6
- Tuomas Hänninen, Jyväskylän Fight Club
- Toni Lähteenmäki, Kajaanin Ju-Jutsuseura 1
- Teemu Vuorio, Finnfighters Gym
- Miika Suvanto, Finnfighters Gym
- Niki Blomqvist, Hilti Raasepori 6
- Yamato Yoshida, GB Gym Helsinki 5
- Niklas af Enehielm, GB Gym Helsinki 15
- Jouko Loikkanen, Tampereen Jujutsukoulu 21
- Kim Blomqvist, GB Gym Helsinki 8
- Jaak Rudov, 3D Treening (SBGi) 6
- Mairon Lepik, 3D Treening (SBGi) 7
- Ville Puuperä, Kombat Klubi Kouvola 4
- Jaakko Vilander, BJJ Center 21 8
- Mikko Särkkä, Kombat Klubi Kouvola 7
- Jani Sommarberg, Kombat Klubi Kouvola 6
- Harto Vallimägi, 3D Treening (SBGi) 5
- Tomi Pitkänen, Combat Society 6
- Tuomas Turunen, BJJ Center 9 1
- Jyri Mikkilä, Sports Academy No.1 5
- Joonas Ylänne, GB Gym Helsinki 5
- Tommi Räsänen, Hangon Hyrskyt 2
- Andrea Patanè, GB Gym Helsinki 2
30
Women White Belts
Women Blue-Black Belts
Yhteensä: 105 ottelijaa.
GB Gym Helsinki 22
Sports Academy No.1 10
BJJ Center 10
Helsingin NMKY ry 7
Finnfighters Gym 6
Combat Society 5
Kombat Klubi Kouvola 4
Lohjan Kamppailukeskus 3
Heracles 3
3D Treening (SBGi) 3
Jyväskylän Fight Club 3
Tampereen Jujutsukoulu 3
Hilti Raasepori 3
MMA Vantaa 3
Herttoniemen BJJ Klubi 2
Pankration Gym 2
Hangon Hyrskyt 2
Helsingin Ju-jutsuklubi 2
Savate Club Helsinki 2
Tapanilan erä Ju-jutsu 1
Black Dog Jiu-jitsu 1
Rocha Gold Team 1
Combat Academy of Finland 1
Kajaanin Ju-Jutsuseura 1
Vantaan Kamppailukeskus 1
Espoon Kehähait 1
freelancer 1
Oulun Kamppailuklubi 1
Turun Ju-jutsuseura 1