Last day to sign up is 19.02.2017.
Participation fee
30,00 € until 5.2.2017
40,00 € until 12.2.2017
50,00 € until 19.2.2017
You have to log in to sign up to the competition.
Info
No-Gi SM-kilpailut 2017 järjestetään Hattulan Juteinikeskuksella Hämeenlinnan lähistöllä 25.-26.2.2017.
Suomen brasilialaisen jujutsun liitto tukee sinivöisten, purppuravöisten ja ruskea-/mustavöisten (naisissa sinivöisten ja purppura-/ruskea-/mustavöisten) painoluokkien voittajien (28 kpl) kilpailumatkojen kustannuksia 300 eurolla IBJJF No-Gi European Openiin 2017!
Lisäksi kaikkia avointen sarjojen voittajia (7 kpl) tuetaan 300 euron korvauksella valitsemaansa kilpailumatkaan seuraavan vuoden aikana (26.2.2018 mennessä).
SBJJL:n tuki korvataan kuitteja vastaan, joten tuen voi käyttää myös ennen kilpailupäivää hankittujen matkalippujen kustannuksiin.
Jokaisella osallistujalla tulee olla SBJJL:n lisenssi vuodelle 2017. SM-kilpailuun saavat osallistua Suomen kansalaiset ja sekä vähintään kaksi vuotta maassa vakituisesti asuneet henkilöt.
Invitation for Fighters
No-Gi SM-kilpailut 2017
AIKA JA PAIKKA
25.-26.2.2017
Hattulan Juteinikeskus
Hattulantie 95
13720 Parola
JÄRJESTÄJÄ
Suomen brasilialaisen jujutsun liitto
http://www.bjjliitto.fi
PAINOLUOKAT
Miehet
Valkovöiset: -61.5, -67.5, -73.5, -79.5, -85.5, -91.5, -97.5, 97.5+ ja avoin painoluokka
Sinivöiset: -61.5, -67.5, -73.5, -79.5, -85.5, -91.5, -97.5, 97.5+ ja avoin painoluokka
Purppuravöiset: -61.5, -67.5, -73.5, -79.5, -85.5, -91.5, -97.5, 97.5+ ja avoin painoluokka
Ruskea- ja mustavöiset: -67.5, -73.5, -79.5, -85.5, -91.5, 91.5+ ja avoin painoluokka
Naiset
Valkovöiset: -56.5, -61,5, -66.5, 66.5+ kg ja avoin painoluokka
Sinivöiset: -56.5, -61.5, -66.5, 66.5+ kg ja avoin painoluokka
Purppura-, ruskea- ja mustavöiset: -61.5, 61.5+ kg ja avoin painoluokka
Suomen brasilialaisen jujutsun liitto tukee sinivöisten, purppuravöisten ja ruskea-/mustavöisten (naisissa sinivöisten ja purppura-/ruskea-/mustavöisten) painoluokkien voittajien (28 kpl) kilpailumatkojen kustannuksia 300 eurolla IBJJF No-Gi European Openiin 2017!
Lisäksi kaikkia avointen sarjojen voittajia (7 kpl) tuetaan 300 euron korvauksella valitsemaansa kilpailumatkaan seuraavan vuoden aikana (26.2.2018 mennessä).
Avoimiin sarjoihin ilmoittaudutaan kilpailupaikalla ja sarjoihin voivat osallistua kaikki painoluokissaan otelleet. Etukäteen voi siis ilmoittautua ainoastaan omaan painoluokkaan.
SBJJL:n tuki korvataan kuitteja vastaan, joten tuen voi käyttää myös ennen kilpailupäivää hankittujen matkalippujen kustannuksiin. Tuki on henkilökohtainen eikä sitä voi siirtää tai myydä toiselle henkilölle.
Punnitus on otteluvarusteet päällä ennen ottelijan ensimmäistä ottelua. Jos ottelija ei mahdu painoluokkaansa, hänet diskataan punnituksessa.
Ottelijalla tulee olla rashguard sekä yksiväriset mustat, valkoiset tai mustavalkoiset shortsit.
Rashguardin tulee olla lyhyt- tai pitkähihainen ihonmyötäinen paita. Rashguardin väriä ei ole rajoitettu, mutta suosittelemme ottelijoille ensisijaisesti rashguardia, jossa vähintään 10% on vyöarvon mukaista väriä ja paita on muilta osin musta tai valkoinen. T-paidassa, hihattomassa paidassa tai paidatta ei saa otella.
Shortsien tulee olla löysät (boardshorts) eli trikoo- tai vale tudo -shortseja ei sallita. Shortseissa sallitaan valmistajan/tiimin logo, mutta pohjan tulee olla yksivärinen musta tai valkoinen.
Naisille on sallittu myös mustien trikoiden käyttö ilman shortseja. Kaikki ottelijat voivat käyttää mustia, valkoisia tai mustavalkoisia trikoita sääntöjen mukaisten shortsien alla.
SÄÄNNÖT
IBJJF:n viralliset säännöt http://ibjjf.org/rules/.
Naisten purppura-/ruskea-/mustavöisten sarjat otellaan purppuravöisten säännöillä.
OTTELUAIKA
Valkovöiset: 5 min
Sinivöiset: 6 min
Purppuravöiset: 7 min
Ruskea-mustavöiset: 10 min
Purppura-, ruskea- ja mustavöiset: 7 min
OSALLISTUMISMAKSU JA ILMOITTAUTUMINEN
Osallistumismaksu riippuu ilmoittautumispäivämäärästä.
30 € 5.2. saakka
40 € 12.2. saakka
50 € 19.2. saakka
Osallistumismaksu maksetaan ilmoittautumisen yhteydessä. Voit vaihtaa sarjaasi tai peruuttaa ilmoittautumisesi viimeiseen ilmoittautumispäivään saakka. Osallistumismaksu palautetaan ainoastaan lääkärintodistusta vastaan ja jos perumisesta on ilmoitettu ennen ensimmäistä kilpailupäivää. Viimeinen ilmoittautumispäivä on 19.2.2017.
Avoimeen sarjaan ilmoittaudutaan ennakkoon vastaavasti kuin painoluokkiin. Avoimeen sarjaan ei voi ilmoittautua kilpailupaikalla. Ottelijan tulee otella omassa painoluokassaan osallistuakseen avoimeen.
VAKUUTUS
Kilpailun järjestäjä EI vakuuta ottelijoita.
Jokaisella osallistujalla tulee olla SBJJL:n lisenssi vuodelle 2017. SM-kilpailuun saavat osallistua Suomen kansalaiset ja sekä vähintään kaksi vuotta maassa vakituisesti asuneet henkilöt.
KATSOJAT
Sisäänpääsymaksu on 10 €.
LISÄTIETOJA
Juha Natunen
kilpailut@bjjliitto.fi
Schedule
Lauantai 25.2.
Ottelut alkavat klo 10:00 kaikkien oteltavien vyöluokkien kevyemmistä painoluokista jatkaen kohti raskaampia.
Sinivöiset miehet painoluokat
Sinivöiset naiset painoluokat
Purppuravöiset miehet painoluokat
Purppura-/ruskea-/mustavöiset naiset painoluokat
Ruskea-/mustavöiset miehet painoluokat
Sini-, purppura-, ruskea- ja mustavöisten ottelijoiden tulee ilmoittautua avoimeen painoluokkaan ensimmäisen ottelupäivän päättymiseen mennessä.
Sunnuntai 26.2.
Ottelut alkavat klo 10:00 valkovöisten kevyemmistä painoluokista jatkaen kohti raskaampia. Avoimet sarjat otellaan valkovöisten sarjojen jälkeen.
Valkovöiset miehet painoluokat
Valkovöiset naiset painoluokat
Valkovöisten ottelijoiden tulee ilmoittautua avoimeen painoluokkaan valkovöisten painoluokkien päättymiseen mennessä.
Valkovöiset miehet avoin
Valkovöiset naiset avoin
Sinivöiset miehet avoin
Sinivöiset naiset avoin
Purppuravöiset miehet avoin
Purppura-/ruskea-/mustavöiset naiset avoin
Ruskea-/mustavöiset miehet avoin
Tickets
No tickets
Brackets
Men Valkovöiset
Men Sinivöiset
Men Purppuravöiset
Men Ruskea- ja mustavöiset
Women Valkovöiset
Women Sinivöiset
Women Purppura-, ruskea- ja mustavöi
Participants
Men Valkovöiset
-61.5 kg
- Tomi Kasper, Ahjo Training Center
- Riku Antikainen, BJJ Center
- Tero Juntunen, Lahden Gentai
- Esa Vähäjylkkä, Polar Jiu Jitsu Team
- Miika Tuominen, MMA Team 300
- Miika Hakalahti, MMA Kotka
- Mikko Blom, Crest - Professional Fighting Center
- Benjamin Murto, Helsingin Ju-jutsuklubi
- Otso Virolainen, NHB Iisalmi
- Eerik Norvio, GB Gym
- Miikka Liukkonen, Mikkelin Full Contact
- Roope Nuorento, Helsingin Itsepuolustuskoulu
12
-67.5 kg
- Kalle-Anton Marjanen, MMA Vantaa
- Kristian Katajamäki, MMA Team 300
- Lauri Laiho, Sisu Gym
- Marko Viitanen, MMA Kotka
- Renny Poutanen, Takado
- Sebastian Miettinen, Helsingin Itsepuolustuskoulu
- Ahmed Al-jubouri, KBT Kokkola
- Erkki Soini, Mikkelin Full Contact
- Janne Heikkilä, Helsingin Paini-Miehet
- Mikko Niemi, MMA Kotka
- Emil Juntunen, NHB Iisalmi
11
-73.5 kg
- Otto Haapa-aho, Heracles
- Ariel Cohen, MMA Team 300
- Tuomas Hyvärinen , MMA Team 300
- Riku Liukkonen, MMA Lappeenranta
- Mauri-Matti Lahti, Brazilian Jiu-jitsu Academy
- Christian Ahokas, Finnfighters Gym
- Miro Wallgren, Sisu Gym
- Aleksi Suominen, Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
- Tuukka Turunen, Fight For Fun
- Santeri Toriseva, Nokian Kamppailu-Urheilijat
- Tomi Aalto, MMA Kotka
- Vesa Turunen, Sisu Gym
- Jari Löppönen, Savonlinnan Fighters House
- Mika Orrila, Polar Jiu Jitsu Team
- Patrick Pirskanen, Ahjo Training Center
- Harri Mönkkönen, MMA Kuopio
- Kalle Perkoila, Helsingin Paini-Miehet
- Iiro Panula, MMA Team 300
- Miro Toikka, MMA Lappeenranta
- Heikki Sahanen, Polar Jiu Jitsu Team
- Jesper Jääskeläinen, MMA Kuopio
- Santtu Heikkine , Crest - Professional Fighting Center
- Pyry Palosaari, WFC Warriors
- Paiwand Zahid, Hilti Raasepori
24
-79.5 kg
- Antti Jokinen, Vieskan Voima
- Jussi-Petteri Liikkanen, Ippon Loimaa
- Joni Lipiäinen, Lohjan Kamppailukeskus
- Lemar Khan, MMA Vantaa
- Miika Laitinen, Polar Jiu Jitsu Team
- Joonas Hietarinta, Forssan Kamppailijat
- Keni Miettinen, SW Turku
- Juuso Savolainen, MMA Seinäjoki
- Henri Huissi, MMA Team 300
- Pasi Kärkkäinen , Tampereen Jujutsukoulu
- Johan Söderström, Hilti Raasepori
- Niklas Peltonen, Tampereen Jujutsukoulu
- Joni Kankaanranta, Jyväskylän Fight Club
- Heikki Riihimäki, Turun Ju-jutsuseura
- Jose Airaksinen, MMA Kuopio
- Juuso Lahtela, Oulun Kamppailuklubi
- Alejandro Franco, WFC Warriors
- Veli-Pekka Syysmäki, Porin Kamppailu-urheilukeskus
- Paavo Kettunen, MMA Team 300
- Aki Lehtinen, Turun Ju-jutsuseura
- Patrick Perkowsky, BJJ Center
- Lassi Lääveri, Jyväskylän Fight Club
- Sean-Patrick Morga, WFC Warriors
- Niko Översti, MMA Kotka
- Matias Heiskala, Turun Ju-jutsuseura
- Sami Minkkinen, Porin Kamppailu-urheilukeskus
- Arsi Laaksonen, Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
- Joonas Ahola, Finnfighters Gym
- Oskari Vainio, ippon loimaa
- Juho Kaisanlahti, Oulun Kamppailuklubi
- Jere Viitanen , Högfors fighters
- Mikko Nyberg, Polar Jiu Jitsu Team
- Vertti Hämäläinen, Barreto Helsinki
- Rasmus Leppälä, Espoon Kehähait
- Ville Härkö, Lahden Gentai
- Timo Kilpeläinen, Savate Club Helsinki
- Jarmo Hirvonen, Crest - Professional Fighting Center
- Veli-Matti Wahlbäck, Tampereen Jujutsukoulu
- Arturo Alvarez, KBT Kokkola
- Ville Mertanen, MMA Team 300
- Jari Venhomaa, Polar Jiu Jitsu Team
41
-85.5 kg
- Sami Manninen, Nokian Kamppailu-Urheilijat
- Jarno Partanen, Brazilian Jiu-jitsu Academy
- Sami Grönlund, Finnfighters Gym
- Roope Koskinen, Finnfighters Gym
- Mika Anttonen, Barreto Jiu-Jitsu Lahti
- Oliver Jokinen, Nokian Kamppailu-Urheilijat
- Mikko Räkköläinen, WFC Warriors
- Tatu Korkiamäki, Nokian Kamppailu-Urheilijat
- Juho Hesso, Porin Kamppailu-urheilukeskus
- Santeri Luoma, Pankration Gym
- Taneli Tuovinen, MMA Team 300
- Tuomas Heikkonen, MMA Vantaa
- Mikko Salonen, MMA Team 300
- Jerri Laurikka, Jyväskylän Fight Club
- Samu Sihvonen, BJJ Center
- Ott Bärendson, Ahjo Training Center
- Mikko Mäkinen, Turun Ju-jutsuseura
- Tomi Lastunen, Finnfighters Gym
- Teemu Rantanen, Polar Jiu Jitsu Team
- Topias Akkanen, Gracie Barra Kouvola
- Fisnik Neziri, BJJ Center
- Rami Achek, BJJ Center
- Mika Kallio, Jyväskylän Fight Club
- Kristian Doraliyski, GB Gym
- Esa Laitala, Polar Jiu Jitsu Team
25
-91.5 kg
- Jari Salminen, Jyväskylän Fight Club
- Turo Oksanen, Defence & Fight Club Heracles Valkeakoski
- Erkka Pehkonen, Tampereen Jujutsukoulu
- Antti Vanhatupa, Nokian Kamppailu-Urheilijat
- Aleksi Hirvikoski, Porin Kamppailu-urheilukeskus
- Jere Lahtinen, Porin Kamppailu-urheilukeskus
- Lauri Voog, Polar Jiu Jitsu Team
- Otto Untamo, Ahjo Training Center
- Timo Ahola, WFC Warriors
- Santeri Posa, MMA Vantaa
- Jukka Karapalo, Polar Jiu Jitsu Team
- Kurt Palmroth, Polar Jiu Jitsu Team
- Heikki Lahtiluoma, Crest - Professional Fighting Center
- Jukka Kalliomäki, Fight For Fun
- Ari Kangas, Polar Jiu Jitsu Team
- juho kaikko, MMA Vantaa
16
97.5+ kg
- Toni Nyman, Nokian Kamppailu-Urheilijat
- Mikko Laukkanen, Ahjo Training Center
- Janne Suonpää, Barreto Helsinki
- Markku Salmi, Polar Jiu Jitsu Team
- Teemu Nurminen, Ippon Loimaa
- Aku Salminen, MMA Team 300
- Niko Ahlroos, Turun Ju-jutsuseura
- Juho Anetjärvi, Crest - Professional Fighting Center
- Kasper Frans Kristian Kovanen, Tampereen Jujutsukoulu
- Joonas Seppälä, Lahden Kamppailulajikeskus
- Heikki Hesso, Ahjo Training Center
- Benjamin Virolainen, Högfors Fighters
- Heikki Pesonen, Fight For Fun
13
Open Class
- Jari Salminen, Jyväskylän Fight Club
- Sami Manninen, Nokian Kamppailu-Urheilijat
- Antti Jokinen, Vieskan Voima
- Sami Grönlund, Finnfighters Gym
- Roope Koskinen, Finnfighters Gym
- Oliver Jokinen, Nokian Kamppailu-Urheilijat
- Joni Lipiäinen, Lohjan Kamppailukeskus
- Otto Haapa-aho, Heracles
- Lemar Khan, MMA Vantaa
- Eero Hujanen, Crest - Professional Fighting Center
- Miika Laitinen, Polar Jiu Jitsu Team
- Mikko Räkköläinen, WFC Warriors
- Juuso Savolainen, MMA Seinäjoki
- Tero Juntunen, Lahden Gentai
- Ariel Cohen, MMA Team 300
- Aleksi Hirvikoski, Porin Kamppailu-urheilukeskus
- Tuomas Hyvärinen , MMA Team 300
- Joni Kankaanranta, Jyväskylän Fight Club
- Jere Lahtinen, Porin Kamppailu-urheilukeskus
- Lauri Voog, Polar Jiu Jitsu Team
- Tatu Korkiamäki, Nokian Kamppailu-Urheilijat
- Juho Hesso, Porin Kamppailu-urheilukeskus
- Aku Salminen, MMA Team 300
- Niko Ahlroos, Turun Ju-jutsuseura
- Heikki Riihimäki, Turun Ju-jutsuseura
- Santeri Luoma, Pankration Gym
- Taneli Tuovinen, MMA Team 300
- Mauri-Matti Lahti, Brazilian Jiu-jitsu Academy
- Juho Anetjärvi, Crest - Professional Fighting Center
- Miika Hakalahti, MMA Kotka
- Miro Wallgren, Sisu Gym
- Sebastian Miettinen, Helsingin Itsepuolustuskoulu
- Alejandro Franco, WFC Warriors
- Tomi Aalto, MMA Kotka
- Vesa Turunen, Sisu Gym
- Veli-Pekka Syysmäki, Porin Kamppailu-urheilukeskus
- Aki Lehtinen, Turun Ju-jutsuseura
- Otso Virolainen, NHB Iisalmi
- Lassi Lääveri, Jyväskylän Fight Club
- Eerik Norvio, GB Gym
- Erkki Soini, Mikkelin Full Contact
- Miikka Liukkonen, Mikkelin Full Contact
- Sean-Patrick Morga, WFC Warriors
- Janne Heikkilä, Helsingin Paini-Miehet
- Kalle Perkoila, Helsingin Paini-Miehet
- Mikko Niemi, MMA Kotka
- Niko Översti, MMA Kotka
- Janne Heldan, Takado
- Ville Lattu, MMA Vantaa
- Sami Minkkinen, Porin Kamppailu-urheilukeskus
- Timo Ahola, WFC Warriors
- Santeri Posa, MMA Vantaa
- Arsi Laaksonen, Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
- Benjamin Virolainen, Högfors Fighters
- Topias Akkanen, Gracie Barra Kouvola
- Rami Achek, BJJ Center
- Roope Nuorento, Helsingin Itsepuolustuskoulu
- juho kaikko, MMA Vantaa
- Kristian Doraliyski, GB Gym
- Jarno Lukinmaa, Nokian Kamppailu-Urheilijat
- Pyry Palosaari, WFC Warriors
61
Men Sinivöiset
-67.5 kg
- Mats Norrgård, MMA Team 300
- Arttu Virtala, Porin Kamppailu-urheilukeskus 9
- Aleksei Kyllenen, MMA Kotka
- Anvar Suviniitty, Helsingin Paini-Miehet 2
- Ismo Manninen, MMA Team 300 3
- Oula Nuuttila, Tampereen Jujutsukoulu 1
- Aapo Kainulainen, Barreto Helsinki 3
- Mikko Löppönen, Barreto Jiu-Jitsu Lahti 2
- Karri Itkonen, GB Gym 1
- Olli Toikkanen, Kuopion Gladiator Factory
- Petri Moilanen, Lohjan Kamppailukeskus 13
- Miska Liukkonen, Ahjo Training Center
- Jukka-Pekka Lönnqvist, MMA Rovaniemi
- Miika Lohtander , Polar Jiu Jitsu Team
- Miika Autioniemi, Nokian Kamppailu-Urheilijat
15
-73.5 kg
- Petri Veskoniemi, BJJ Kouvola 1
- Paulo Estudillo Lestelä, GB Gym 4
- Mikko Vehmas, Heracles 2
- Josef Gullmets, Turun Ju-jutsuseura 5
- Oskari Piipponen, Tampereen Jujutsukoulu 13
- Sami Silventoinen, GB Gym 13
- Otto Kärhä, BJJ Center
- Sergio Fernandez Rodriguez, GB Gym 2
- Sami Kaisanlahti, Mikkelin Full Contact
- Joona Posa, MMA Vantaa 12
- Mikko Suokas, BJJ Vaasa 2
- Kristian Juoperi, MMA Team 300 12
- Samuel Muuronen, Crest - Professional Fighting Center
- Niklas Holmberg, BJJ Center 1
- Matias Niva, Ahjo Training Center
- Henri Koukkunen, WFC Warriors
- Lasse Rahkolin, Sisu Gym 5
- Miska Meronen, Jyväskylän Fight Club 5
- Miika Vauhkonen, Jyväskylän Fight Club 1
- Kristoffer Berglund, Hilti Raasepori 9
- Jussi Niskala, WFC Warriors
- Jori Mäkelä, Espoon Kehähait
- Niko Koskelainen, Crest - Professional Fighting Center
- Vili Kiviluoma, WFC Warriors 4
- Jouni Holappa, Polar Jiu Jitsu Team 5
- Niko Aikonen, MMA Joensuu
- Joni Sarkala, Lahden Kamppailulajikeskus
- Arvi Luotonen, Lohjan Kamppailukeskus 3
28
-79.5 kg
- Lauri Rossinen, MMA Joensuu 4
- Mikko Hyvärinen, Brazilian Jiu-jitsu Academy
- Heikki Jalonen, Tampereen Jujutsukoulu
- Kristian Meismaa, BJJ Center 1
- Paavo Haimila, Gracie Barra Lappeenranta 1
- Matias Pahkala, Oulun Kamppailuklubi
- Tero Salonen, Finnfighters Gym 1
- Mika Pennanen, Turun Ju-jutsuseura 25
- Matti Laukkarinen, Jyväskylän Fight Club 6
- Topi Mäntyniemi, Nokian Kamppailu-Urheilijat 11
- Thomas Tuomi, BJJ Center
- Niko Puhakka, Jyväskylän Fight Club 14
- Kalle Arvelin, Polar Jiu Jitsu Team
- Sami Mäkelä, Oulun Kamppailuklubi 2
- Matias Hellsten, CFO Grappling Team
- Aleksandr Gratschov, Sisu Gym 4
- Toni Vuori, Polar Jiu Jitsu Team 5
- Teemu Hassi, Barreto Jiu-Jitsu Lahti
- Matti Lehti, Vantaan Kamppailukeskus 1
- Tony Pelkonen, Tampereen Jujutsukoulu 4
- Toni Enroos, MMA Vantaa 1
- Janne Haataja, Barreto Helsinki
- Markus Asell, Finnfighters Gym 12
- Ville Yrjölä, Porin Kamppailu-urheilukeskus
- Jere Hautoniemi, Sisu Gym
- Kimmo Rotko, MMA Team 300
26
-85.5 kg
- Teemu Jäntti, Kuopion Gladiator Factory 1
- Mikko Timonen, BJJ Center 5
- Aki Kortetmäki, Tampereen Jujutsukoulu 11
- Petrus Haverinen, MMA Rovaniemi
- Mikko Eerola, Tampereen Jujutsukoulu 14
- Mikko Vedru, Turun Ju-jutsuseura 7
- Jesse Auvinen, Turun Ju-jutsuseura 1
- Jaakko Riihimäki, Turun Ju-jutsuseura 1
- Niki Kahila, Gracie Barra Kouvola 2
- Jani Koponen, Gracie Barra Lappeenranta
- Joonas Uusi-Autti, Jyväskylän Fight Club
- Aki Kukkonen, Gracie Barra Lappeenranta 5
- Mikko Nieminen, Nokian Kamppailu-Urheilijat
- Juha Piirainen, Sisu Gym 2
- Ville Koskela, Barreto Jiu-Jitsu Lahti
- Timo Toukkari, Forssan Kamppailijat
- Heikki Huttunen, MMA Kotka
- Emil Salonen, Takado
- Mikko Tella, Jyväskylän Fight Club
- Joonas Lius, Ahjo Training Center
- Lassi Waismaa, Crest - Professional Fighting Center
- Viktor Wikström, Hilti Raasepori 4
- Jussi Turunen, Kuopion Gladiator Factory 3
- Anthony Burton, BJJ Center
- Joonas Kuittinen, MMA Joensuu
- Vesa Rockas, Sisu Gym 1
- Otto Saari, WFC Warriors 4
- Matti Auvinen, Crest - Professional Fighting Center 1
- Rene Kraft, WFC Warriors 1
29
-91.5 kg
- Urpo Jaakkola, Forssan Kamppailijat 5
- Aleksi Toiviainen, Ahjo Training Center
- Ari Heinänen, Ahjo Training Center 4
- Aleksandr Gainullin, Helsingin Paini-Miehet 1
- Sakari Salla, Takado
- Niklas Ojatalo, Jyväskylän Fight Club
- Miika Puisto, Takado
- Samu Mahkonen, Polar Jiu Jitsu Team
- Aleksi Sorvali, Gracie Barra Lappeenranta
- Joni Lempinen, WFC Warriors 4
- Toni Hyytinen, WFC Warriors
- Johannes Vanne, Espoon Kehähait 1
- Artturi Linna, GB Gym 17
- Victor Knieling, Finnfighters Gym 1
- Alexey Savolainen, Helsingin Itsepuolustuskoulu
- Jaakko Torvinen, GB Gym
- Oskari Lepistö, Savate Club Helsinki
- Taneli Ristola, WFC Warriors 1
18
-97.5 kg
- Sami Heikkilä, Rajamäen Kamppailijat 1
- Jarkko Suojoki, WFC Warriors 16
- Ville Backman, Turun Ju-jutsuseura
- Juho Sormunen, Tampereen Jujutsukoulu 4
- Aarni Karjalainen, WFC Warriors 5
- Erkka Viippo, Forssan Kamppailijat 3
- Sampo Kaskinen, Gracie Barra Lappeenranta
- Joni Kyllönen, Tornion Jujutsuseura
- Owen Willberg, Helsingin Paini-Miehet
- Anssi Miettinen, Barreto Helsinki 2
10
Open Class
- Teemu Jäntti, Kuopion Gladiator Factory 1
- Aki Kortetmäki, Tampereen Jujutsukoulu 11
- Mats Norrgård, MMA Team 300
- Paavo Haimila, Gracie Barra Lappeenranta 1
- Urpo Jaakkola, Forssan Kamppailijat 5
- Petrus Haverinen, MMA Rovaniemi
- Tero Salonen, Finnfighters Gym 1
- Jarkko Suojoki, WFC Warriors 16
- Mikko Eerola, Tampereen Jujutsukoulu 14
- Mika Pennanen, Turun Ju-jutsuseura 25
- Arttu Virtala, Porin Kamppailu-urheilukeskus 9
- Josef Gullmets, Turun Ju-jutsuseura 5
- Ismo Manninen, MMA Team 300 3
- Mikko Vedru, Turun Ju-jutsuseura 7
- Niko Puhakka, Jyväskylän Fight Club 14
- Joonas Uusi-Autti, Jyväskylän Fight Club
- Sami Mäkelä, Oulun Kamppailuklubi 2
- Joona Posa, MMA Vantaa 12
- Heikki Jussila, Helsingin Paini-Miehet 4
- Aarni Karjalainen, WFC Warriors 5
- Heikki Huttunen, MMA Kotka
- Henri Koukkunen, WFC Warriors
- Joni Lempinen, WFC Warriors 4
- Aki Teräväinen, WFC Warriors 31
- Joni Käkelä, Porin Kamppailu-urheilukeskus
- Artturi Linna, GB Gym 17
- Ville Yrjölä, Porin Kamppailu-urheilukeskus
- Jussi Paakkinen, Tampereen Jujutsukoulu 1
- Victor Knieling, Finnfighters Gym 1
- Jaakko Torvinen, GB Gym
- Otto Saari, WFC Warriors 4
31
Men Purppuravöiset
-67.5 kg
- Jari Illikainen, MMA Imatra
- Tomi Tonteri, Vantaan Kamppailukeskus 5
- Simo-Sakari Sepponen, Gracie Barra Lappeenranta
- Samuel Onnela, Oulun Kamppailuklubi 11
- Petri Onnela, Oulun Kamppailuklubi 5 1
- Jussi Nieminen, Tampereen Jujutsukoulu 11 1
- Mikko Gunnar, BJJ Kouvola 1 2
- Mika Leikkola, BJJ Kouvola 5
- Eppu Riihelä, Lahden Gentai 12 3
- Sebastian Raisio, Tornion Jujutsuseura 1 2
- Kim Lipsanen, Gracie Barra Kouvola 7 6
- Veli-Matti Lindström, Lahden Gentai 4 5
12
-73.5 kg
- Oskari Auvinen, Helsingin Itsepuolustuskoulu 5
- Henri Hanhirova, Tornion Jujutsuseura 3 2
- Juuso Halme, MMA Imatra 6
- Lari-Matti Miettinen, Heracles 1
- Joonas Nykopp, Polar Jiu Jitsu Team 2
- Tommi Heikkinen, Oulun Kamppailuklubi 7 5
- Jouni Ollikainen, Forssan Kamppailijat 3 3
- Andrea Patanè, Crest - Professional Fighting Center 10
- Justus Hirvi, Barreto Helsinki 10 2
- Tero Ahola, Helsingin Itsepuolustuskoulu 5 4
- Balazs Feher, Lahden Gentai 14
- Mikko Särkkä, Kombat Klubi Kouvola 1 5
- Jani Sutelainen, Tampereen Jujutsukoulu 1 3
13
-79.5 kg
- Vitaliy Inyushkin, Helsingin Paini-Miehet 6
- Jesse Pölkki, Jyväskylän Fight Club 4
- Sami Knihtilä, Helsingin Paini-Miehet 4 10
- Tuomo Virtanen, Kuopion Gladiator Factory 1 3
- Toni Toivanen, Heracles 2 5
- Samuli Rajalahti, Forssan Kamppailijat 3
- Juhani Haikka, Barreto Jiu-Jitsu Lahti 3 1
- Eetu Wallius, Tampereen Jujutsukoulu 8 4
- Ville Niskanen, Kuopion Gladiator Factory 5 12
- Jarmo Petäjäjärvi, Oulun Kamppailuklubi 3 7
- Joni Ahvenainen, Mikkelin Full Contact 1 1
- Jonas Smeds, Helsingin Ju-jutsuklubi 1 1
12
-85.5 kg
- Otto Hirvinen, Kuopion Gladiator Factory 2
- Ville Ponkilainen, Tampereen Jujutsukoulu 9 1
- Tomi Pitkänen, Polar Jiu Jitsu Team 12 3
- Petteri Kaarto, Finnfighters Gym 23
- Kennet Mattsson, MMA Team 300 21
- Niko Rotko, MMA Team 300 1
- Tommi Karihtala, Finnfighters Gym 11 3
- Jukka Kontturi, Jyväskylän Fight Club 2
- Toni Aaltonen, Porin Kamppailu-urheilukeskus 6 15
- Tommi Räsänen, Hangon Hyrskyt 5 6
- Kalle Jokela, Sisu Gym 1 4
- Petteri Vuorinen, Helsingin Paini-Miehet 10
- Emil Ylén, Lahden Gentai 1
13
Open Class
- Yamato Yoshida, BJJ Center 4 12
- Sami Knihtilä, Helsingin Paini-Miehet 4 10
- Tommi Heikkinen, Oulun Kamppailuklubi 7 5
- Toni Toivanen, Heracles 2 5
- Lauri Taalikka, WFC Warriors 1
- Tommi Karihtala, Finnfighters Gym 11 3
- Tero Ahola, Helsingin Itsepuolustuskoulu 5 4
- Kim Lipsanen, Gracie Barra Kouvola 7 6
- Jani Sutelainen, Tampereen Jujutsukoulu 1 3
- Hermann Mäki, Takado 7 3
10
Men Ruskea- ja mustavöiset
Women Valkovöiset
-66,5 kg
- Susanna Lindqvist, Barreto Helsinki
- Jenni Kivioja, Sisu Gym
- Noora Raivio, Barreto Helsinki
- Susanna Laakso, Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
- Satu Lamminpää, BJJ Center
- Anni Salo, Finnfighters Gym
- Sara Lehto, Nokian Kamppailu-Urheilijat
- Venla Nivala, WFC Warriors
- Reeta Rinkinen, MMA Team 300
- Miia Piironen, RNC Sport Club
10
Open Class
- Maria Niemelä, GB Gym
- Susanna Lindqvist, Barreto Helsinki
- Nea Rantala, Forssan Kamppailijat
- Jenni Kivioja, Sisu Gym
- Iida Blom, Lahden Kamppailulajikeskus
- Heidi Haraholma, Tampereen Jujutsukoulu
- Noora Nieminen, Helsingin Paini-Miehet
- Anni Salo, Finnfighters Gym
- Sara Lehto, Nokian Kamppailu-Urheilijat
- Inka Auvinen, MMA Lappeenranta
- Venla Nivala, WFC Warriors
- Helmi Honkanen, Lahden kamppailulajikeskus
12
Women Sinivöiset
Women Purppura-, ruskea- ja mustavöi
Total: 446 fighters.
Tampereen Jujutsukoulu 25
Polar Jiu Jitsu Team 24
MMA Team 300 21
WFC Warriors 20
Jyväskylän Fight Club 18
Oulun Kamppailuklubi 17
Finnfighters Gym 16
BJJ Center 15
GB Gym 14
Porin Kamppailu-urheilukeskus 12
Forssan Kamppailijat 12
Crest - Professional Fighting Center 12
Barreto Helsinki 12
Turun Ju-jutsuseura 12
Nokian Kamppailu-Urheilijat 11
Lahden Gentai 11
Ahjo Training Center 11
Sisu Gym 11
Helsingin Paini-Miehet 10
MMA Vantaa 9
Helsingin Itsepuolustuskoulu 8
MMA Kotka 8
Barreto Jiu-Jitsu Lahti 8
Takado 8
Kuopion Gladiator Factory 7
Gracie Barra Lappeenranta 7
Heracles 6
Hilti Raasepori 5
Espoon Kehähait 5
MMA Rovaniemi 5
Brazilian Jiu-jitsu Academy 4
Fight For Fun 4
MMA Joensuu 4
Mikkelin Full Contact 4
MMA Imatra 4
Gracie Barra Kouvola 4
Lahden Kamppailulajikeskus 3
Lohjan Kamppailukeskus 3
NHB Iisalmi 3
CFO Grappling Team 3
Ippon Loimaa 3
Vantaan Kamppailukeskus 3
Tornion Jujutsuseura 3
BJJ Kouvola 3
Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat 3
MMA Lappeenranta 3
Helsingin Ju-jutsuklubi 3
Savate Club Helsinki 3
MMA Kuopio 3
SW Turku 2
Orion's Belt 2
KBT Kokkola 2
Kajaanin Ju-Jutsuseura 1
RNC Sport Club 1
Hangon Hyrskyt 1
Defence & Fight Club Heracles Valkeakoski 1
Vieskan Voima 1
Kombat Klubi Kouvola 1
Rajamäen Kamppailijat 1
Högfors Fighters 1
Combat Society 1
Högfors fighters 1
Savonlinnan Fighters House 1
Pankration Gym 1
ippon loimaa 1
BJJ Vaasa 1
Lahden kamppailulajikeskus 1
KBT Oulu 1
MMA Seinäjoki 1