Ilmoittautuminen päättyy 23.08.2020.
Osallistumismaksu
35,00 € 9.8.2020 asti
45,00 € 16.8.2020 asti
55,00 € 23.8.2020 asti
Sinun pitää kirjautua sisään, että voit ilmoittautua kilpailuihin.
Kuvaus
BJJ SM-kilpailut 2020 järjestetään Tikkurilassa (Trio Sport Center) 29.-30.8.2020.
Jokaisella osallistujalla tulee olla SBJJL:n lisenssi vuodelle 2020. SM-kilpailuun saavat osallistua Suomen kansalaiset ja sekä vähintään kaksi vuotta maassa vakituisesti asuneet henkilöt.
HUOM!!
Pandemia-tilannetta seurataan aktiivisesti ja muutoksia kisatapahtumaan ja -järjestelyihin saattaa tulla uusien ohjeistusten ja määräysten myötä.
Järjestelyinformaatiota (päivitetty 25.8.)
Infoa liittyen kilpailupaikalle sisäänpääsyyn!
Kisapaikalle pääsee sisälle:
o kyseisenä päivänä otteleva ottelija.
o SBJJL seurapassin kantaja. Passeja jaetaan 2 kpl per SBJJL:n jäsenseura. Passien käyttöä seurataan molempien päivien ajan.
o Sunnuntaina niiden seurojen edustajat, (max. 2 hlö/seura sisäänpääsymaksulla), jotka eivät ole SBJJLn jäsenseuroja ja joiden valkovyöottelijat ovat ottelemassa ko. päivänä.
o Kisatoimitsijat ja ottelulähetysten (live stream) operoijat
Kilpailukutsu
Brasilialaisen Ju-Jutsun SM-kilpailut 2020
AIKA JA PAIKKA
29.-30.8.2020
Tikkurila Trio Sport Center
Läntinen Valkoisenlähteentie 52-54
01300 Vantaa
JÄRJESTÄJÄ
Suomen brasilialaisen jujutsun liitto
http://www.bjjliitto.fi
PAINOLUOKAT
Miehet
Valkovöiset: -64, -70, -76, -82.3, -88.3, -94.3, -100.5, 100.5+ kg ja avoin painoluokka
Sinivöiset: -64, -70, -76, -82.3, -88.3, -94.3, -100.5, 100.5+ kg ja avoin painoluokka
Purppuravöiset: -70, -76, -82.3, -88.3, -94.3, -100.5, 100.5+ kg ja avoin painoluokka
Ruskea- ja mustavöiset: -70, -76, -82.3, -88.3, -94.3, 94.3+ kg ja avoin painoluokka
Naiset
Valkovöiset: -58.5, -64, -69, 69+ kg ja avoin painoluokka
Sinivöiset: -58.5, -64 kg, -69, 69+ kg ja avoin painoluokka
Purppura-, ruskea- ja mustavöiset: -64, 64+ kg ja avoin painoluokka
Suomen brasilialaisen jujutsun liitto tukee sinivöisten, purppuravöisten ja ruskea-/mustavöisten (naisissa sinivöisten ja purppura-/ruskea-/mustavöisten) painoluokkien voittajien (27 kpl) kilpailumatkojen kustannuksia 300 eurolla IBJJF European Openiin 2020-2021. Mustavöiset voivat käyttää palkinnon IBJJF-kisapisteiden puuttuessa myös Rome Openiin.
Lisäksi kaikkia avointen sarjojen voittajia (7 kpl) tuetaan 300 euron korvauksella IBJJF European Openiin 2020-21.
Palkintokorvaus on voimassa 1.8.2021 asti.
Avoimiin sarjoihin ilmoittaudutaan kilpailupaikalla ja sarjoihin voivat osallistua kaikki painoluokissaan otelleet tai punnituksen ja puvuntarkastuksen läpäisseet, jos sarjassa on ollut vain yksi ottelija. Etukäteen voi siis ilmoittautua ainoastaan omaan painoluokkaan.
Jos sarjassa on vain yksi ottelija, kilpailija voi myös perua osallistumisensa ilmoittautumisajan jälkeen, mutta kuitenkin ennen kilpailupäivää. Tässä tapauksessa hänelle palautetaan osallistumismaksu. Osallistuminen avoimeen sarjaan ei täten ole kuitenkaan mahdollista.
SBJJL:n tuki korvataan kuitteja vastaan, joten tuen voi käyttää myös ennen kilpailupäivää hankittujen matkalippujen kustannuksiin. Tuki on henkilökohtainen eikä sitä voi siirtää tai myydä toiselle henkilölle. Palkintohakemus on täytettävä liitteineen viimeistään yksi (1) kuukausi kohdekilpailun jälkeen.
Parhaan seuran palkinto myönnetään yksittäiselle seuralle joka kerää eniten pisteitä koko kilpailussa kaikki ottelusarjat huomioon ottaen. (Tiimi tai joukkue joka koostuu useammasta erillisestä seurasta ei voi kilpailla parhaan seuran palkinnosta.)
Pisteet lasaketaan seuraavalla tavalla: kulta 9pst hopea 3pst pronssi 1pst.
Punnitus on otteluvarusteet päällä ennen ottelijan ensimmäistä ottelua. Jos ottelija ei mahdu painoluokkaansa, hänet diskataan punnituksessa.
Ottelupuvun sallitut värit ovat valkoinen, sininen ja musta. Takin ja housujen tulee olla samanväriset. Sallitut paikat logoille ja muille kangasmerkeille löytyvät IBJJF:n sivustolta.
SÄÄNNÖT
IBJJF:n viralliset säännöt http://ibjjf.org/rules/.
Naisten purppura-/ruskea-/mustavöisten sarjat otellaan purppuravöisten säännöillä.
Valkovöisten sarjoihin osallistumisoikeuden epäävät tekijät ovat kilpailukokemus amatöörivapaaottelussa SM- tai kansainvälisissä kilpailuissa, ammattilaisvapaaottelukokemus, musta vyö judossa sekä kilpailukokemus vapaapainissa tai kreikkalais-roomalaisessa painissa SM- tai kansainvälisissä kilpailuissa. Alle 18-vuotiaana hankittu kilpailukokemus ei sen sijaan ole esteenä valkovöisten sarjoihin osallistumiselle.
Jokainen kilpailija on velvoitettu ymmärtämään ja noudattamaan Suomen antidopingsäännöstä sekä sen periaatteita
https://www.suek.fi/sv/suomen-antidopingsaannosto
OTTELUAIKA
Valkovöiset: 5 min
Sinivöiset: 6 min
Purppuravöiset: 7 min
Ruskea-mustavöiset: 10 min
Purppura-, ruskea- ja mustavöiset: 7 min
OSALLISTUMISMAKSU JA ILMOITTAUTUMINEN
Osallistumismaksu riippuu ilmoittautumispäivämäärästä.
35 € 9.8. saakka
45 € 16.8. saakka
55 € 23.8. saakka
Osallistumismaksu maksetaan ilmoittautumisen yhteydessä. Voit vaihtaa sarjaasi tai peruuttaa ilmoittautumisesi viimeiseen ilmoittautumispäivään saakka.
Osallistumismaksu palautetaan ainoastaan lääkärintodistusta vastaan ja jos ottelija on suorittanut perumisen järjestelmään ennen ilmoittautumisajan päättymistä. Viimeinen ilmoittautumispäivä on 23.8.2020.
VAKUUTUS
Kilpailun järjestäjä EI vakuuta ottelijoita.
Jokaisella osallistujalla tulee olla SBJJL:n lisenssi vuodelle 2020. SM-kilpailuun saavat osallistua Suomen kansalaiset ja sekä vähintään kaksi vuotta maassa vakituisesti asuneet henkilöt.
KATSOJAT
Tilaisuuteen ei sallita yleisöä. Tilaisuus lähetetään live-lähetyksenä.
TAPAHTUMAN MUUTOKSET JA/TAI PERUUNTUMINEN
Kisajärjestäjä pidättää itsellään oikeuden muuttaa ja/tai peruuttaa tapahtuman lyhyelläkin varoitusajalla mahdollisten pandemiarajoitusten vuoksi. Kisajärjestäjä palauttaa tällöin ilmoittautumismaksut, mutta ei ole velvollinen korvaamaan muita mahdollisia kilpailuhin liittyviä kustannuksia.
LISÄTIETOJA
kilpailut@bjjliitto.fi
Aikataulu
Lauantai 29.08.
Ottelut alkavat klo 10:00 värivöiden painosarjoilla ja jatkuvat avoimien painosarjojen otteluilla.
Sinivöiset miehet painoluokat
Sinivöiset naiset painoluokat
Purppuravöiset miehet painoluokat
Purppura-/ruskea-/mustavöiset naiset painoluokat
Ruskea-/mustavöiset miehet painoluokat
Avoimet sarjat:
Sinivöiset miehet avoin
Sinivöiset naiset avoin
Purppuravöiset miehet avoin
Purppura-/ruskea-/mustavöiset naiset avoin
Ruskea-/mustavöiset miehet avoin
Ottelijat ilmoittautuvat värivöiden avoimiin sarjoihin punnituspisteellä aikaisintaan oteltuaan ensimmäisen ottelunsa. Ilmoittautumisajan päättymisesti kuulutetaan kisapaikalla.
Sunnuntai 30.08.
Ottelut alkavat klo 11:00
Avoimet sarjat otellaan painosarjojen jälkeen.
Valkovöiset miehet painoluokat
Valkovöiset naiset painoluokat
Valkovöiset naiset avoin
Valkovöiset miehet avoin
Valkovöisten ottelijoiden tulee ilmoittautua valkovöiden avoimiin sarjoihin viimeistään valkovyöpainosarjaotteluiden loppuun mennessä.
Liput
Ei lippuja
Kaaviot
Miehet White Belts
Miehet Blue Belts
Miehet Purple Belts
Miehet Brown/Black Belts
Naiset White Belts
Naiset Blue Belts
Naiset Purple/Brown/Black Belts
Ilmoittautuneet
Men White Belts
-70 kg
- Kaapo Soininen, MMA Joensuu
- Tuomas Knuutinen, Oulun Kamppailuklubi
- Jesse Keihäs, Turun Ju-jutsuseura
- Jasper Nordlund, Polar Jiu Jitsu Team
- Pavel Tchernykh, GB Gym
- Can Kolho, Loop Jiu-Jitsu
- Mohammad Ali, Finnfighters Gym
- Jouni Katajisto, Crest - Professional Fighting Center
- Mikko Paarma, Crest - Professional Fighting Center
- Aleksi Jokela, Ground Games Helsinki
- Arttu Rekola, Järvenpään Kehäkarhut
- Juhamatti Malm, GB Gym
12
-76 kg
- Timi Leskinen, Crest - Professional Fighting Center
- Heritieux Kialanda, Barreto Helsinki
- Roope Niemi, Polar Jiu Jitsu Team
- Ville Itkonen, Gracie Barra Varkaus
- Sami Öfverberg, Nurmijärven Kamppailijat
- Tuomas Jalkanen, Delariva Finland
- Lauri Uuniemi, Oulun Kamppailuklubi
- Juho Mäkelä, Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
- Aaro Ritala, Barreto Jiu-Jitsu Lahti
- Sakari Sampo, Crest - Professional Fighting Center
- Miro Turunen, GB Gym
- Lauri Humaloja, Loop Jiu-Jitsu
- Nathan Nylund, Takado
- James Nikander, Delariva Finland
- Matti Tuominen, Ahjo Training Center
- Lamin Ndow, Kuopion Gladiator Factory
- Onni Tertsunen, Ground Games Helsinki
- Harri Renkonen, Savate Club Helsinki
- Matti Mikkola, Kajaanin Ju-Jutsuseura
- Selim Saka, Fight4all Jeppis HokutoBjj
- Teemu Hyytiäinen, Jyväskylän Fight Club
21
-82.3 kg
- Samuli Kelo, Barreto Jiu-Jitsu Lahti
- Saku Koskinen, Polar Jiu Jitsu Team
- Pekka-Eemeli Ojala, Turun Ju-jutsuseura
- Miko Somari, Espoon Kehähait
- Konstantinos Gatzios, Oulun Kamppailuklubi
- jalil sharifi, Oulun Kamppailuklubi
- Emil Mattsson, Takado
- Roni Tuomi, Finnfighters Gym
- Joona Neuvonen, PP Jiujitsu Helsinki ry
- Mikko Hietala, Barreto Jiu-Jitsu Lahti
- Sulo Junnila, Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
- Aki Laakso, PP Jiujitsu Helsinki ry
- Kirill Chemerko, Orion's Belt
- Ville Nurmela, Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
- Karl Schultheis, GB Gym
- Jalmari Ikävalko, Espoon Kehähait
- Boris Sirel, Combat Academy of Finland
- Jussi Vähä, Oulun Kamppailuklubi
- Christian Lindroos, Crest - Professional Fighting Center
- Niko Teinus, Lahden Kamppailulajikeskus
- Valera Lipatov, Sambo Hokuto BJJ
- Teemu Rämä, Ground Games Helsinki
- Mikko Hännikäinen, Loop Jiu-Jitsu
- marko karjalainen, GB Gym
- Jouni Mustamaa, RNC Sport Club
- Kyösti Määttänen, MMA Joensuu
- Aleksi Hakkarainen, Turun Ju-jutsuseura
- Janne Salmenharju, Heracles
- Dan Uussaari, Takado
29
-88.3 kg
- Maxim Lamoureux, Ground Games Helsinki
- Elmeri Hynynen, Loop Jiu-Jitsu
- Tuomas Leskelä, Kuopion Gladiator Factory
- Jere Laaksonen, Crest - Professional Fighting Center
- Kristian Behm, Jyväskylän Fight Club
- Eetu Tapper, Finnfighters Gym
- Joni Bäckman, Polar Jiu Jitsu Team
- Aleksi Junkkonen, Oulun Kamppailuklubi
- Joonas Kaunisto, Tampereen Jujutsukoulu
- Petteri Salminen, Hipko
- Tuomo Mäkelä, Nurmijärven Kamppailijat
- Pekka Luukkonen, GB Gym
- Aleksi Kousa, Loop Jiu-Jitsu
13
-94.3 kg
- Rasmus Janakka, Tampereen Jujutsukoulu
- Teemu Lehti, Combat Academy of Finland
- Tapio Silvera, Kuopion Gladiator Factory
- Akseli Arvaja, Tampereen Jujutsukoulu
- Victor Kasurinen, Polar Jiu Jitsu Team
- Elia Linnapuomi, Ahjo Training Center
- Anton Pelo, Ground Games Helsinki
- Hannu Koskenkorva, Polar Jiu Jitsu Team
- Savvas Stavridis, Loop Jiu-Jitsu
- Panu Kangas, Savate Club Helsinki
10
Open Class
- Nael Al-Sharefi, Barreto Jiu-Jitsu Lahti
- Timi Leskinen, Crest - Professional Fighting Center
- Heritieux Kialanda, Barreto Helsinki
- Roope Niemi, Polar Jiu Jitsu Team
- Jari Rudov, Sisu Gym
- Tuomas Jalkanen, Delariva Finland
- Lauri Uuniemi, Oulun Kamppailuklubi
- Tuomas Knuutinen, Oulun Kamppailuklubi
- Pekka-Eemeli Ojala, Turun Ju-jutsuseura
- Konstantinos Gatzios, Oulun Kamppailuklubi
- Teemu Lehti, Combat Academy of Finland
- jalil sharifi, Oulun Kamppailuklubi
- Tapio Silvera, Kuopion Gladiator Factory
- Emil Mattsson, Takado
- Juho Mäkelä, Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
- Jesse Keihäs, Turun Ju-jutsuseura
- Jasper Nordlund, Polar Jiu Jitsu Team
- Elmeri Hynynen, Loop Jiu-Jitsu
- Dmitry Remeshkov, Orion's Belt
- Mikko Hietala, Barreto Jiu-Jitsu Lahti
- Sulo Junnila, Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
- Kristian Behm, Jyväskylän Fight Club
- Ville Nurmela, Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
- Pavel Tchernykh, GB Gym
- Akseli Arvaja, Tampereen Jujutsukoulu
- Aaro Ritala, Barreto Jiu-Jitsu Lahti
- Juha Kautto, Ahjo Training Center
- Eetu Tapper, Finnfighters Gym
- Aleksi Junkkonen, Oulun Kamppailuklubi
- Daniel Korkala, Barreto Jiu-Jitsu Lahti
- Karl Schultheis, GB Gym
- Mohammad Ali, Finnfighters Gym
- Elia Linnapuomi, Ahjo Training Center
- Anton Pelo, Ground Games Helsinki
- James Nikander, Delariva Finland
- Boris Sirel, Combat Academy of Finland
- Joonas Kaunisto, Tampereen Jujutsukoulu
- Aleksi Jokela, Ground Games Helsinki
- Jussi Vähä, Oulun Kamppailuklubi
- Ville Uimi, Function X Jiu Jitsu
- Niko Teinus, Lahden Kamppailulajikeskus
- Terjo Vihersalo, Barreto Helsinki
- Mikko Joutsen, Barreto Helsinki
- Hannu Koskenkorva, Polar Jiu Jitsu Team
- Jere Komulainen , Sisu Gym
- Harri Renkonen, Savate Club Helsinki
- Luca Salvatore Tasco, Fight4all Jeppis Hokutobjj
- Matti Mikkola, Kajaanin Ju-Jutsuseura
- Selim Saka, Fight4all Jeppis HokutoBjj
- Janne Salmenharju, Heracles
50
Men Blue Belts
-76 kg
- Sebastian Sonntag, Polar Jiu Jitsu Team 8
- Waltteri Myötyri, Skeletor Wrestling 7
- Justus Vesala, MMA Imatra
- Otto Kärhä, MMA Lappeenranta 1
- Shamir Ullah, Pieksämäki Fight Club
- Erik Smolokurov, Combat Academy of Finland 4
- Flokart Blaku, Takado 2
- Walter Karlsson, Vantaan Kamppailukeskus 5
- Benjamin Murto, Helsingin Ju-jutsuklubi 9
- Jyri Lehto, Espoon Kehähait 1
- Kasper Portin, GB Gym 1
- Juho Selin, RNC Sport Club 6
- Kalle-Anton Marjanen, MMA Vantaa 3
- Almo Jaluta, Loop Jiu-Jitsu
- Daniel Kuha, Orion's Belt
15
-82.3 kg
- Atte Ovaska, Sisu Gym 1
- Ariel Cohen, MMA Team 300 33
- Vitalijs Smolakovs, Orion's Belt
- Juho Suvanto, MMA Imatra
- Lauri Ranta, MMA Imatra
- Markus Oksman, Finnfighters Gym 8
- Niko Keinäne, Nurmijärven Kamppailijat
- Anton Laaksonen, Lahden Gentai
- Olli Kapiainen, BJJ Vaasa 39
- Kasperi Elomaa, Submission Tampere 18
- Lemar Khan, Porin Kamppailu-urheilukeskus 45
- Patricio Diaz-Abasta, PP Jiujitsu Helsinki ry 5
- Niko Karvinen , Function X Jiu Jitsu
- Niko Rantala, Polar Jiu Jitsu Team 5
- Ilari Siikonen, BJJ Vaasa
- Sebastian Aarnio, PP Jiujitsu Helsinki ry
- Oleg Elizarov, Orion's Belt
- Arseni Aznjuk, Sambo Hokuto BJJ
- Julius Pelkonen, Sisu Gym 8
- Iiro Peltokangas, BJJ Vaasa
- Joonas Söderlund, MMA Vantaa 5
21
-88.3 kg
- Matti Kivisalo, Ahjo Training Center
- jouko koskinen, Helsingin Ju-jutsuklubi 7
- Aleksi Mattila, RNC Sport Club
- Elmeri Joronen, Lahden Gentai 6
- Olli Ritanen, Lahden Gentai
- Tuomas Apiainen, Jyväskylän Fight Club 1
- Tommi Ryynänen, MMA Joensuu 9
- Sakke Suomalainen, Crest - Professional Fighting Center 23
- Thomas Tuomi, Loop Jiu-Jitsu 8
- Jani Partinen, Hipko
- Renny Poutanen, Barreto Helsinki 10
- Ruslan Karppinen, Hipko 13
12
-94.3 kg
- Mika Kivinen, Oulun Kamppailuklubi 6
- Lauri Voog, Polar Jiu Jitsu Team 10
- Mikko Matikainen, Kachi-Kan ry
- Alexey Savolainen, Hipko 3
- Niklas Karvinen, MMA Vantaa 1
- Vertti Hämäläinen, Barreto Helsinki 4
- Anssi Juopperi, Crest - Professional Fighting Center 6
- Mergim Maxhuni, GB Gym
- Pyry Heiskanen, Lahden Gentai
- juho kaikko, Loop Jiu-Jitsu 11
- Eemeli Ronkonen, Lahden Gentai
- Samuel Pasanen, Barreto Jiu-Jitsu Lahti 3
- Henri Lahti, Heracles 1
13
Open Class
- Sebastian Sonntag, Polar Jiu Jitsu Team 8
- Atte Ovaska, Sisu Gym 1
- Ariel Cohen, MMA Team 300 33
- Mika Kivinen, Oulun Kamppailuklubi 6
- Vitalijs Smolakovs, Orion's Belt
- Joni Huusko, Ahjo Training Center
- Mikko Pouru, Finnfighters Gym 31
- Sakari Vanhanen, Lahden Gentai 17
- Markus Oksman, Finnfighters Gym 8
- Kasper Virtanen, Polar Jiu Jitsu Team 17
- Elmeri Joronen, Lahden Gentai 6
- Alex Vahera-Chibnik, GB Gym 1
- Mikko Matikainen, Kachi-Kan ry
- Alexey Savolainen, Hipko 3
- Niklas Karvinen, MMA Vantaa 1
- Aleksi Virta, Finnfighters Gym 3
- Olli Kapiainen, BJJ Vaasa 39
- Kasperi Elomaa, Submission Tampere 18
- Lemar Khan, Porin Kamppailu-urheilukeskus 45
- Tuomas Apiainen, Jyväskylän Fight Club 1
- Tommi Ryynänen, MMA Joensuu 9
- Tiago Nascimento, Jyväskylän Fight Club
- Patricio Diaz-Abasta, PP Jiujitsu Helsinki ry 5
- Niko Karvinen , Function X Jiu Jitsu
- Erik Smolokurov, Combat Academy of Finland 4
- Pyry Heiskanen, Lahden Gentai
- Niko Rantala, Polar Jiu Jitsu Team 5
- Ilari Siikonen, BJJ Vaasa
- Oleg Elizarov, Orion's Belt
- Kasper Portin, GB Gym 1
- Juho Selin, RNC Sport Club 6
- Aleksi Luhtanen, Lahden Kamppailulajikeskus 3
- Eemeli Ronkonen, Lahden Gentai
- Ruslan Karppinen, Hipko 13
- max hynninen, Espoon Kehähait 1
35
Men Purple Belts
-82.3 kg
- Petri Aaltonen, Polar Jiu Jitsu Team 33 7
- Juko-Ilmari Hakala, PP Jiujitsu Helsinki ry 17
- Aapo Hakala, PP Jiujitsu Helsinki ry 17
- Lauri Rossinen, MMA Joensuu 9 20
- Konsta Koivisto, GB Gym 14 16
- Lasse Rahkolin, Sisu Gym 15 23
- Antti Kajaste, Takado 2 1
- Aku Peltola, PP Jiujitsu Helsinki ry 4 8
- Robin Leino, Finnfighters Gym
- Miska Meronen, Jyväskylän Fight Club 2 5
- Jesse Kujanpää, Jyväskylän Fight Club 5 1
11
Open Class
- Tero Juntunen, Lahden Gentai 15 6
- Sami Raijas, Sisu Gym 2 5
- Joonas Uusi-Autti, Jyväskylän Fight Club 11 16
- Eemi Karhu, Barreto Jiu-Jitsu Lahti 1
- Petri Aaltonen, Polar Jiu Jitsu Team 33 7
- Timo Tapiala, Barreto Jiu-Jitsu Lahti 1
- Lauri Rossinen, MMA Joensuu 9 20
- Mattias Kasurinen, Polar Jiu Jitsu Team 47
- Konsta Koivisto, GB Gym 14 16
- Lasse Rahkolin, Sisu Gym 15 23
- Josef Gullmets, Crest - Professional Fighting Center 21
- Joni Suojärvi, Salini Sport Center/Delariva Finland 1
- Fisnik Neziri, Loop Jiu-Jitsu 20
- Aleksi Kylmälahti, Lahden Gentai 19 11
- Aleksi Toiviainen, Ahjo Training Center 5 7
- Toni Lipsanen, Gracie Barra Kouvola 9 9
- Juha Kotilainen, Finnfighters Gym 1 3
- Jesse Kujanpää, Jyväskylän Fight Club 5 1
18
Men Brown/Black Belts
Open Class
- Aleksi Ruuskanen, MMA Vantaa 1 6 17
- Santeri Soranta, GB Gym 4 3 3
- Petri Moilanen, Lahden Gentai 3 17 6
- Heikki Huttunen, Kachi-Kan ry 10 12 7
- Otto Hirvinen, Kuopion Gladiator Factory 1 11
- Oskari Auvinen, Hipko 1 12 3
- Jaakko Vilander, Polar Jiu Jitsu Team 1 4 33
- Jaakko Hulkkonen, Tampereen Jujutsukoulu 1 2 33
- Jesse Vuorio, GB Gym 1 8 4
- Perttu Tepponen, Tampereen Jujutsukoulu 1 2 27
- Elmo Mäensivu, Barreto Helsinki 10 9
- Tero Ahola, Hipko 1 5 8
- Severi Nenonen, Barreto Jiu-Jitsu Lahti 2 20
13
Women White Belts
Open Class
- Mari Itkonen, Gracie Barra Varkaus
- Janette Nurminen, Barreto Jiu-Jitsu Lahti
- Iina Lehtonen, Function X Jiu Jitsu
- Helena Hellstén, Finnfighters Gym
- Maria Wilén, Barreto Helsinki
- Ivetta Pihlak, Orion's Belt
- Essi Salmela, Sisu Gym
- Kertu Rosenthal, Takado
- Mira Penttilä, Finnfighters Gym
- Ronja Eklund, Takado
- Minna Nissilä, Finnfighters Gym
- Solveiga Bucyte, Ground Games Helsinki
- Aada Lehtonen, Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
- Ronja Hilli, Hilti BJJ
- Mari Kesti, Järvenpään Kehäkarhut
- Martta Koiranen, MMA Team 300
- Heli Romppainen, Sisu Gym
17
Women Blue Belts
Open Class
- Julia Nokelainen, Finnfighters Gym 12
- Venla Nivala, Crest - Professional Fighting Center 16
- Noora Virkkunen, Sisu Gym 5
- Mira Hautamäki , GB Gym 8
- Natalia Starast, Lahden Gentai 11
- Maria Niemelä, Sisu Gym 1
- Miia Piironen, RNC Sport Club 8
- Jenni Kivioja, Barreto Jiu-Jitsu Lahti 6
- Johanna Sillanpää, Barreto Jiu-Jitsu Lahti 1
- Johanna Koskinen, Polar Jiu Jitsu Team 6
- Kaisu Pajunen, Gracie Barra Kouvola
- Aino Kartela, MMA Team 300
12
Women Purple/Brown/Black Belts
Yhteensä: 318 ottelijaa.
GB Gym 22
Polar Jiu Jitsu Team 22
Finnfighters Gym 18
Barreto Jiu-Jitsu Lahti 16
Loop Jiu-Jitsu 16
Crest - Professional Fighting Center 15
Sisu Gym 12
Lahden Gentai 10
Takado 9
MMA Imatra 9
Jyväskylän Fight Club 9
Barreto Helsinki 9
Ahjo Training Center 8
PP Jiujitsu Helsinki ry 8
Oulun Kamppailuklubi 8
Orion's Belt 7
MMA Vantaa 7
Tampereen Jujutsukoulu 6
Ground Games Helsinki 6
Hipko 6
Kuopion Gladiator Factory 5
Savate Club Helsinki 5
Espoon Kehähait 5
BJJ Vaasa 4
Kachi-Kan ry 4
Combat Academy of Finland 4
Helsingin Ju-jutsuklubi 4
MMA Joensuu 4
Järvenpään Kehäkarhut 4
MMA Team 300 4
Heracles 4
Function X Jiu Jitsu 4
Turun Ju-jutsuseura 4
RNC Sport Club 4
Salini Sport Center/Delariva Finland 4
Nurmijärven Kamppailijat 3
Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat 3
Gracie Barra Kouvola 3
Vantaan Kamppailukeskus 2
Gracie Barra Varkaus 2
Vieskan Voima 2
Lahden Kamppailulajikeskus 2
Sambo Hokuto BJJ 2
Delariva Finland 2
Hangon Hyrskyt 1
Nokian Kamppailu-Urheilijat ry 1
Fight4all Jeppis HokutoBjj 1
Submission Tampere 1
Pieksämäki Fight Club 1
MMA Lappeenranta 1
Skeletor Wrestling 1
Fight4all Jeppis Hokutobjj 1
Kajaanin Ju-Jutsuseura 1
Porin Kamppailu-urheilukeskus 1
Hilti BJJ 1
299
4
4
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1