Last day to sign up is 20.11.2020.
You have to log in to sign up to the competition.
Info
ADCC Lukkopainin Suomenmestaruuskilpailut.
Sarjat:
Miehet pro
Naiset pro
Miehet intermediate
Naiset intermediate
Miehet beginner
Naiset beginner
Miehet masters
Naiset masters
Sarjat:
Juniors 7-10v
Pojat 11-14v
Tytöt 11-14v
Pojat 15-17v
Tytöt 15-17v
Säännöt: https://adcombat.com/adcc-rules-regulations/
Invitation for Fighters
28. - 29.11.2020
HERVANNAN VAPAA-AIKAKESKUS
Lindforsinkatu 5, 33720 Tampere
CRXW+VJ Tampere
Aloittelijat/ Beginners:
Miehet: -60kg, -65kg, -70kg, -76kg, -83kg, -91kg, -100kg ja +100kg
Naiset: -55kg, -65kg ja +65kg
Kokeneet/ Intermediate:
Miehet: -60kg, -65kg, -70kg, -76kg, -83kg, -91kg, -100kg ja +100kg
Naiset: -55kg, -65kg ja +65kg
Ammattilaiset/ Pro:
Miehet: -65,9kg, -76,9kg, -87,9kg, -98,9 ja +99kg
Naiset: -60kg ja +60kg
Masters:
Miehet:
-65,9kg, -76,9kg, -87,9kg, -98,9 ja +99kg
Naiset: -55kg, -65kg ja +65kg
Juniorit: (Ikä syntymäpäivän mukaan)
Tytöt ja Pojat (7-10v) -24.0 kg, -28.0 kg, -32.0 kg, -36.0 kg, -40.0 kg ja +40.0 kg
Pojat (11-14v) -36.0 kg, -40.0 kg, -45.0 kg, -50.0 kg, -55.0 kg ja +55.0 kg
Tytöt (11-14v) -40kg, -50kg ja +50kg
Pojat (15-17v) -55kg, -65kg, -75kg ja +75kg
Tytöt (15-17v) -50kg, - 60kg ja +60kg
Ammattilaisten sarjojen voittajat saavat lentoliput + hotellimajoituksen ADCC EM-kilpailuihin 2021.
Aikataulu
Lauantaina, punnitus ja ilmoittautuminen 10:00-11:00
Sääntöpalaveri 11:00
Ottelut alkavat välittömästi sääntöpalaverin jälkeen
Juniorit, teinit, naiset masters, miehet masters, miehet beginner
Sunnuntaina punnitus ja ilmoittautuminen 11:00-12:00
Sääntöpalaveri 12:00
Miehet intermediate/pro, Naiset beginner/intermediate/pro
Säännöt
www.adcombat.com/adcc-rules-and-regulations
Rekisteröinti
Kilpailumaksu 60€ aikuiset / 30€ juniors/teens
Kilpailumaksu tulee maksaa ilmoittautumisaikana järjestäjän pankkitilille.
Merkitse viestiksi ottelijan nimi, painoluokka, jäsenseura ja otteluluokka.
Kilpailuun voi osallistua vain ADCC-jäsenseurat. Beginner, intermediate, pro ja mster sarjojen osallistujien tulee olla Suomen kansalaisia. Juniors ja teens sarjojen osallistujien tulee olla Suomen kansalaisia, tai asunut pysyvästi Suomessa viimeisen 2v ajan.
Viimeinen ilmoittautumispäivä on 20.11.2020
Kilpailumaksu
Submission Tampere ry
PANKKI IBAN: FI46 4108 0011 3060 68
Lisätietoa:
e-mail: info.adccsm20@gmail.com
Schedule
Aikataulu
Lauantaina, punnitus ja ilmoittautuminen 10:00-11:00
Sääntöpalaveri 11:00
Ottelut alkavat välittömästi sääntöpalaverin jälkeen
Juniorit, teinit, naiset masters, miehet masters, miehet beginner
Sunnuntaina punnitus ja ilmoittautuminen 11:00-12:00
Sääntöpalaveri 12:00
Miehet intermediate/pro, Naiset beginner/intermediate/pro
Tickets
No tickets
Brackets
Participants
Men Intermediate
-70
- Pavel Tchernykh, GB Gym 4
- Tuomo Salo, MMA Imatra 8
- Veeti Maksimainen, MMA Imatra 9
- Miro Honkanen, MMA Imatra 2 3
- Miska Liukkonen, Ahjo Training Center 1
- Hemmo Nyman, Ahjo Training Center 9
- Elmo Peltonen, MMA Team 300 1
- Otto Kärhä, MMA Lappeenranta 2
- Mohammad Ali, Finnfighters Gym
- Anssi Toiviainen, MMA Imatra
- Mirko Asell, Tampereen Jujutsukoulu
- Agrin Sadon, Espoon Kehähait
- Mika Räsänen, Sisu Gym 8
- Joakim Rydenfelt, CFO Grappling Team
- Joonas Toivola, Sisu Gym
- Mici Saaristo, Finnfighters Gym 4
- Santeri Oikarinen, CFO Grappling Team
- Daniel Kestilä , Polar Jiu Jitsu Team
18
-76
- Ville-Veikko Hietala, MMA Lappeenranta
- Shamir Ullah, Pieksämäki Fight Club 1
- Kim Teikari, Sisu Gym
- Mauri-Matti Lahti, MMA Team 300 8
- Omar Tugarev, Espoon Kehähait
- Sabauun Khan, MMA Vantaa 3
- Patrick Pirskanen, Ahjo Training Center 1
- Waltteri Sepponen, Function X Jiu Jitsu 7
- Aleksi Tammela, Tampereen Jujutsukoulu
- Ville Itkonen, Gracie Barra Kouvola
- Kasper Portin, GB Gym 3
- Julius Pelkonen, Sisu Gym 12
- Joni Kujanpää, MMA Seinäjoki
- Jyri Lehto, Espoon Kehähait 2
- Tony Kiander, MMA Imatra 2
- Timi Leskinen, GB Gym
- Benjamin Murto, Helsingin Paini-Miehet 13
- Markus Ylikoski, Lahden Gentai
- Miika Salo, MMA Team 300
- Elmeri Seistola, MMA Lappeenranta
- Waltteri Hakkinen , MMA Seinäjoki
- Santeri Kangas, Total Center Lahti 14
- Arttu Häggman, Polar Jiu Jitsu Team
23
-83
- Atte Lehtonen, Sisu Gym
- Phong Cao, Loop Jiu-Jitsu 2
- Markus Oksman, Finnfighters Gym 20
- Joonas Kaunisto, Tampereen Jujutsukoulu
- Matias Kaijomaa, Tampereen Jujutsukoulu
- Juho Suvanto, MMA Imatra
- Lauri Ranta, MMA Imatra
- Juuso Pyyppönen, Sisu Gym 3
- Sampo Putkuri, Porin Kamppailu-urheilukeskus
- Anttoni Koivulehto, MMA Team 300 4
- Arian Hamshar, Oulun Kamppailuklubi
- Joni Berg, Sisu Gym
- Ville Ahokas, Tampereen Jujutsukoulu
- Artem Rybushkin, Sambo Hokuto BJJ
- Oleg Elizarov, Orion's Belt 3
- Tuomo Mäkelä, Nurmijärven Kamppailijat
16
-91
- Romeo Thanveera, MMA Imatra
- Akseli Arvaja, Tampereen Jujutsukoulu
- Tommi Ryynänen, MMA Joensuu 14
- Saeid Nuri , Hipko 1
- Anttoni Heinänen, Jyväskylän Fight Club
- Elia Linnapuomi, Ahjo Training Center
- Ruslan Karppinen, Hipko 21
- Jussi Pirttikangas, Sisu Gym
- Johannes Jalonen, Submission Tampere
- Tomi Häkkänen, Kachi-Kan ry 1
- Mika Kallio, Jyväskylän Fight Club 3
11
Women Intermediate
Men beginner
-76
- Jarno Laine, MMA Team 300
- Magnus Nommik, Sisu Gym
- nico rosqvist, Sports Academy No.1
- Markus Saari, Oulun Kamppailuklubi
- Petri Mänty, Polar Jiu Jitsu Team
- Toni Lagerstedt, Submission Tampere
- Patrick Lindqvist, Porin Kamppailu-urheilukeskus
- Eemeli Pohjola, Skeletor Wrestling
- Heritieux Kialanda, Barreto Helsinki
- Aaro Ritala, Total Center Lahti
- Eetu Sipilä, Helsingin Paini-Miehet
11
-83
- Valtteri Merilehto, Oulun Kamppailuklubi
- Valera Lipatov, Sambo Hokuto BJJ
- Roni Tuomi, Finnfighters Gym
- Ville Mäki, Tampereen Jujutsukoulu
- Jouni Mustamaa, RNC Sport Club
- Jonne Saari, Ahjo Training Center
- Tuomas Leskelä, Kuopion Gladiator Factory
- Johannes Mathisen, Sports Academy No. 1
- Mikko Laaksonen, MMA Team 300
- Mikko Hännikäinen, Loop Jiu-Jitsu
- Sami Knuutinen, Tampereen Jujutsukoulu
- Onni Saastamoinen, MMA Joensuu
- Konstantinos Gatzios, Oulun Kamppailuklubi
- Savvas Stavridis, Loop Jiu-Jitsu
- Eetu Tapper, Finnfighters Gym
- Atte Räty, Jyväskylän Fight Club
- Sami Öfverberg, Nurmijärven Kamppailijat
- Dan Uussaari, Takado
18
Women beginner
-65
- Kirsi Juusela, Ahjo Training Center
- Niina Hietamäki, MMA Team 300
- Anniina Saksanen, MMA Lappeenranta
- Nenna Nikula, Sisu Gym
- Karita Laaksonen, MMA Kuopio
- Iida Suvanto, MMA Imatra
- Silja Piironen, MMA Imatra
- Kerttu Solala, MMA Team 300
- Emmi Nurmilaakso, MMA Team 300
- Tiia Lampela, MMA Team 300
- Emma Anttonen, MMA Team 300
- Mari Itkonen, Gracie Barra Kouvola
- Liisa Kauppinen, Loop Jiu-Jitsu
- Virva Luoto, GB Gym
- Jenni Muunoja, Finnfighters Gym
- Elli Rimpioja, KBT Kokkola
16
Men master (-85 ja aiemmin synt)
Women master (-85 ja aiemmin synt)
Men pro
-65,9
- Joonas Ahola, Espoon Kehähait 10
- Mikael Silander, Sports Academy No.1
- Arttu Virtala, Porin Kamppailu-urheilukeskus 9 17
- max hynninen, Espoon Kehähait 3
- Tero Juntunen, Lahden Gentai 15 11
- Sakari Vanhanen, Lahden Gentai 33
- Samuel Muuronen, Crest - Professional Fighting Center 24 12
- Marko Oikarainen, MMA Rovaniemi 1 1 5
- Ismo Manninen, MMA Team 300 2 6 4
- Saku Ronkainen, CFO Grappling Team
- Mika Nieminen, Finnfighters Gym 4
- Jussi Paakkinen, Tampereen Jujutsukoulu 1 1
12
-76,9
- Kristian Juoperi, Tampereen Jujutsukoulu 3 12
- Oskari Auvinen, Hipko 1 12 11
- Riku Liukkonen, MMA Lappeenranta 15
- Otto Haapa-aho, Heracles 8
- Aleksi Niittymies, Tampereen Jujutsukoulu 1 4 8
- Nikke Lahtinen, Submission Tampere 2
- Ariel Cohen, MMA Team 300 37
- Simo-Sakari Sepponen, MMA Team 300 7
- Roni Perkiö, MMA Team 300 2
- Petri Moilanen, Lahden Gentai 3 17 11
- Tomi Tonteri, Vantaan Kamppailukeskus 1 8
- Lasse Rahkolin, Sisu Gym 15 37
- Markus Rytöhonka, GB Gym
- Artem Kotchkin, MMA Lappeenranta 1
- Lauri Rossinen, MMA Joensuu 9 34
- Marko Sarasjärvi, Sisu Gym 6 10
- Niko Skonbäck, GB Gym
- Aleksandr Keinänen, Orion's Belt 1 1 13
- Per Sipola, MMA Team 300 17
- Tuomas Kokkonen, GB Gym 6 21
- Mikael Suonpää, Tampereen Jujutsukoulu 8 6
- Roni Silvennoinen, Function X Jiu Jitsu 15 8
- Anton Kuivanen, GB Gym
- Riku Hapulahti, Finnfighters Gym 1 1 15
- Niko Aikonen, MMA Joensuu 4
- Janne Elonen-Kulmala, Espoon Kehähait
- Mergim Syla, Sports Academy No.1 43
- Patrik Kapanen, GB Gym
28
-87,9
- Tuomas Simola, Lahden Gentai 1 1 13
- Oliver Elomaa, Submission Tampere 10 5
- Joni Kankaanranta, Jyväskylän Fight Club 5 3
- Toni Toivanen, Helsingin Paini-Miehet 1 3 17
- Antti Jokinen, Vieskan Voima 7 5
- Simo Putkuri, Kuopion Gladiator Factory 10
- Jouko Loikkanen, Tampereen Jujutsukoulu 1 1
- Aleksi Kylmälahti, Lahden Gentai 19 16
- Jaakko Hulkkonen, Tampereen Jujutsukoulu 1 8 40
- Topias Rekola, Finnfighters Gym 16
- Miro Pentti, Submission Tampere 3
- Rene Kraft, Submission Tampere 2
- Henri Lintula, Sisu Gym 6
- Otto Saari, GB Gym 14
- Heikki Huttunen, Kachi-Kan ry 10 12 12
- Olli Santalahti, Finnfighters Gym 2 4
16
-98,9
- Mattias Kasurinen, Sports Academy No.1 47 6
- Jaakko Tyni, MMA Seinäjoki 1
- Sami Raijas, Sisu Gym 2 7
- Joni Huusko, Ahjo Training Center 5
- Ville Lattu, MMA Vantaa 2 2
- Aleksi Ruuskanen, MMA Vantaa 1 6 28
- Perttu Tepponen, Tampereen Jujutsukoulu 1 8 42
- Mikko Tella, Jyväskylän Fight Club 1 1
- Tommi Köngäs, Oulun Kamppailuklubi 16
- Roope Viitanen, Submission Tampere 10
- Mikko Harju, Porin Kamppailu-urheilukeskus 1 2
11
Women pro
Juniors 7-10v.
-28
- Anton Hanski, MMA Imatra
- Devid Sanaia, Orion's Belt
- Benjamin Parviainen, Sports Academy No.1
- Matias Kuzmin, Orion's Belt
- Eemeli Nurmi, Finnfighters Gym
- Sevastian Anokhin , Orion's Belt
- Ilona Malikova, Orion's Belt
- Lilia Luukkonen, GB Gym
- Mohsen Tantawi, Sambo Hokuto BJJ
- Nikita Vodakov, Sambo Hokuto BJJ
- Jeremias Rajakallio, MMA Team 300
11
-32
- Nikita Mironov, Orion's Belt
- Titus Nylund, Sports Academy No.1
- Miron Niemenmaa, Orion's Belt
- Victor Lebedev, Sambo Hokuto BJJ
- Noel Ekroth, Sports Academy No. 1
- Michael Rjabov, Orion's Belt
- Melissa Rytöhonka, GB Gym
- David Koliadin, Orion's Belt
- Mark Pynnenen, Sambo Hokuto BJJ
- Artem Kosarev, Orion's Belt
- Edvin Grönvall, Hipko
- Dario Mikel, Hipko
- Artur Flamberg, Sambo Hokuto BJJ
13
Men Juniors 11-14v
+55
- Henri Kantanen, Hipko
- Aaron Albrecht, Takado
- Sebastian Esfendiyari , Orion's Belt
- Vitali Oliferuk, Orion's Belt
- German Gildemann, Orion's Belt
- Tommi Juudin, Sports Academy No.1
- Otso Kokkonen, Takado
- Julius Wirlander, Ahjo Training Center
- Sebastian Bastman, Ahjo Training Center
- Dmitry Koshelev, Orion's Belt
- Savva Kozlov, Sambo Hokuto BJJ
- Kristian Österberg, Polar Jiu Jitsu Team
- Alvin Lönnblad, Hipko
13
Women Juniors 11-14v
Men Teens 15-17
Women Teens 15-17
Total: 403 fighters.
Orion's Belt 35
Sisu Gym 33
MMA Team 300 30
MMA Imatra 26
Sambo Hokuto BJJ 26
Finnfighters Gym 23
Tampereen Jujutsukoulu 19
GB Gym 17
Ahjo Training Center 14
Hipko 13
Sports Academy No.1 11
MMA Lappeenranta 9
Espoon Kehähait 9
Polar Jiu Jitsu Team 8
Submission Tampere 8
Oulun Kamppailuklubi 8
Takado 8
Loop Jiu-Jitsu 8
Jyväskylän Fight Club 7
Lahden Gentai 7
MMA Seinäjoki 7
Helsingin Paini-Miehet 6
Porin Kamppailu-urheilukeskus 5
Total Center Lahti 5
Kachi-Kan ry 5
MMA Kotka 4
MMA Joensuu 4
Vieskan Voima 3
Function X Jiu Jitsu 3
MMA Vantaa 3
CFO Grappling Team 3
Barreto Helsinki 3
Gracie Barra Kouvola 2
Crest - Professional Fighting Center 2
RNC Sport Club 2
Sports Academy No. 1 2
Kuopion Gladiator Factory 2
Sports Academy No. 1 2
Järvenpään Kehäkarhut 2
Turun Ju-jutsuseura 2
Nurmijärven Kamppailijat 2
Vantaan Kamppailukeskus 2
MMA Rovaniemi 1
Sports Academy No.1 1
MMA Kuopio 1
Pieksämäki Fight Club 1
Heracles 1
Finnfighters' Gym 1
MMA Kuopio 1
Combat Society 1
KBT Kokkola 1
Mmm vantaa 1
Skeletor Wrestling 1
BJJ Vaasa 1
PP Jiujitsu Helsinki ry 1