Last day to sign up is 09.02.2020.
You have to log in to sign up to the competition.
Invitation for Fighters
IMATRA OPEN 15.2.2020 NOGI
PAIKKA
Vuoksenniskantie 96, Imatra, Vuoksenniskan koulun liikuntasali
AIKATAULU
Kilpailut alkavat heti Junnu Cupin jälkeen arviolta klo 12.30-13.30
Ilmoittautuminen ja punnitus 11-16. Kilpailut käydään kolmella matolla.
ILMOITTAUTUMINEN
-Tulee suorittaa viimeistään sunnuntaina 09.2.2020.
-SBJJL:n sivuilta kilpailujärjestelmän kautta
OSALLISTUMISMAKSU:
Osallistumismaksu 20€ MAKSU SUORITETAAN KÄTEISELLÄ ILMOITTAUTUMISEN YHTEYDESSÄ
PAINOLUOKAT
Miehet:
Valkovöiset: -61.5, -67.5, -73.5, -79.5, -85.5, -91.5, -97.5, 97.5+ ja avoin painoluokka
Ylemmät: -61.5, -67.5, -73.5, -79.5, -85.5, -91.5, -97.5, 97.5+ ja avoin painoluokka
Naiset
Valkovöiset: -56.5, -61,5, -66.5, 66.5+ kg ja avoin painoluokka
Ylemmät: -56.5, -61.5, -66.5, 66.5+ kg ja avoin painoluokka
. SÄÄNNÖT
IBJJF:n viralliset säännöt http://ibjjf.org/rules/.
Kaikissa sarjoissa otellaan myös pronssiottelut.
Jokainen kilpailija on velvoitettu ymmärtämään ja noudattamaan Suomen antidopingsäännöstöä sekä sen periaatteita
https://www.suek.fi/sv/suomen-antidopingsaannosto .
OTTELUAIKA
Valkovöiset: 5 min
Ylemmät: 6 min
VAKUUTUS
Kilpailujen järjestäjä ei vakuuta ottelijoita tapaturmien varalta. Kaikilla ottelijoilla tulee olla kilpailun kattava tapaturmavakuutus tai ottelijat kilpailevat omalla vastuullaan.
JÄRJESTÄJÄ MMA IMATRA
Mikko Suvanto: 040 832 0790
mikko.suvanto1@gmail.com
Schedule
Kilpailut alkavat heti Junnu Cupin jälkeen arviolta klo 12.30-13.30
Ilmoittautuminen ja punnitus 11-16.
Tickets
No tickets
Brackets
Men Valkovyöt
Men Värivyöt
Women Valkovyöt
Women Värivyöt
Participants
Men Valkovyöt
Open Class
- Juuso Kenttämaa, MMA Imatra
- Jimi Orava, MMA Imatra
- Eemeli Vihula, MMA Lappeenranta
- Ville-Veikko Hietala, MMA Lappeenranta
- Daniel Kuha, Orion's Belt
- Joonas Lamminen, MMA Kotka
- Merab Sanaia, Orion's Belt
- Rostislav Aminov, Orion's Belt
- Severi Kosunen, MMA Imatra
- Ville Itkonen, Gracie Barra Varkaus
- Roope Niemi, Polar Jiu Jitsu Team
- Sami Kelloniemi, Tampereen Jujutsukoulu
- Kristian Järvenpää, Hilti Fightcenter Åland
- Tino Joutsenneva, Sali24
- Roman Monahhov, Orion's Belt
15
Men Värivyöt
-79,5 kg
- Vitalii Sergeev, Strela Team 1 8
- Riku Liukkonen, MMA Lappeenranta 15
- Tony Kiander, MMA Imatra 2
- Jari Löppönen, Savonlinnan Fighters House
- Arseni Aznjuk, Sambo Hokuto BJJ
- Mikhail Vasilenko, Strela Team 2 8
- Toni Kosunen, Gracie Barra Varkaus
- Vitalijs Smolakovs, Orion's Belt
- Vladimir Zuev, Kosta Jiu Jitsu
- Oskari Auvinen, Hipko 1 12 3
- Aleksandr Keinänen, Orion's Belt 1 1 12
- Tuomas Hänninen, Jyväskylän Fight Club 2 6
- Antti Toiviainen, MMA Imatra
13
Open Class
- Vitalii Sergeev, Strela Team 1 8
- Kalle-Anton Marjanen, MMA Vantaa 3
- Matti Aurala, MMA Imatra
- Romeo Thanveera, MMA Imatra
- Veeti Maksimainen, MMA Imatra 4
- Miro Honkanen, MMA Imatra 2 2
- Riku Liukkonen, MMA Lappeenranta 15
- Tony Kiander, MMA Imatra 2
- Jari Löppönen, Savonlinnan Fighters House
- Arseni Aznjuk, Sambo Hokuto BJJ
- Roman Tarkil, Strela Team 2
- Niko Muurinen, Pankration Gym 1
- Aleksei Kyllenen, MMA Kotka 6
- Mikhail Vasilenko, Strela Team 2 8
- Artem Kotchkin, MMA Lappeenranta 1
- Vitaliy Inyushkin, Orion's Belt 4 1
- Niki Vesanto, MMA Imatra
- James Mytikainen, MMA Imatra 2
- Toni Kosunen, Gracie Barra Varkaus
- Vitalijs Smolakovs, Orion's Belt
- Vladimir Zuev, Kosta Jiu Jitsu
- Mattias Kasurinen, Polar Jiu Jitsu Team 47
- Oskari Auvinen, Hipko 1 12 3
- Aki Bergman, CORE Athlete Team
- Santeri Luoma, Helsingin Paini-Miehet
- Niki Kahila, Tampereen Jujutsukoulu 12 3
- Aleksandr Keinänen, Orion's Belt 1 1 12
- Olli Metsola, MMA Kotka 1
- Waltteri Myötyri, Skeletor Wrestling 7
- Iyroslav Iunka, Strela Team 2 16
- Mikko Matikainen, Kachi-Kan ry
- Eero Kosamo, Kuopion Gladiator Factory 3 4
- Tuomas Hänninen, Jyväskylän Fight Club 2 6
- Ville Aapajärvi, Kuopion Gladiator Factory
- Antti Toiviainen, MMA Imatra
35
Women Valkovyöt
Women Värivyöt
Total: 75 fighters.
MMA Imatra 22
Orion's Belt 7
MMA Lappeenranta 6
Kuopion Gladiator Factory 4
Strela Team 4
MMA Kotka 3
Gracie Barra Varkaus 3
Polar Jiu Jitsu Team 3
Tampereen Jujutsukoulu 2
Vantaan Kamppailukeskus 2
Barreto Jiu-Jitsu Lahti 2
Skeletor Wrestling 2
Kachi-Kan ry 2
Strela Team 1
Kosta Jiu Jitsu 1
Savonlinnan Fighters House 1
MMA Vantaa 1
Hipko 1
CORE Athlete Team 1
Sali24 1
Hilti Fightcenter Åland 1
Helsingin Paini-Miehet 1
Ahjo Training Center 1
Jyväskylän Fight Club 1
Pankration Gym 1
Sambo Hokuto BJJ 1