Last day to sign up is 06.08.2023.
You have to log in to sign up to the competition.
Info
Nippon Sport Cup (No-Gi) salikilpailut Lahdessa!
Invitation for Fighters
KILPAILUKUTSU
Aika:
Lauantaina 12.08.2023 kello 10.00 alkaen.
Kilpailupaikka:
Sigma Jiu-Jitsu,
Mestarinkatu 10, Lahti
Kilpailut käydään pukukilpailuiden painoluokilla.
Sarjat:
Valkovyöt naiset: -58,5, -64, -69 & +69kg
Värivyöt naiset: -58,5, -64, -69 & +69kg
Värivyöt miehet: -64, -70, -76, -82.3, -88.3, -94.3, -100.5 & +100.5 kg
Valkovyöt miehet: -64, -70, -76, -82.3,-88.3, -94.3, -100.5 & +100.5 kg
Sarjoja yhdistellään tarvittaessa.
Avoimet sarjat:
Avoimiin sarjoihin ilmoittautuminen kisapaikalla. Avoimet sarjat otellaan aina kunkin vyöluokan otteluiden päätyttyä.
Otteluajat:
Valkovöiset 5 minuuttia
Värivyöt 6 minuuttia
Otteluasu:
Shortsit/trikoot ja rash guard. Otteluasun väreillä tai kuivioinneilla ei ole väliä.
Säännöt:
Viralliset IBJJF:n säännöt, http://ibjjf.org/rules/
Värivöiden sarjat otellaan sinivöisten säännöillä.
Palkinnot:
Palkinnot kolmelle parhaalle kaikissa sarjoissa. Pronssimatsit otellaan!
Ilmoittautuminen:
Viimeinen ilmoittautumispäivä on sunnuntaina 06.08.2023!
Osallistumismaksu:
Osallistumismaksu on 25€/ottelija. Suoritathan osallistumismaksun viimeistään keskiviikkona 09.08.2023!
Tilinumero: FI49 5358 0620 4864 38
Saaja: Sigma Jiu-Jitsu Ry
Viestikenttä: Ottelijan nimi ja seura
Vakuutus:
Kilpailun järjestäjä ei vakuuta ottelijoita.
Lisätietoja:
nipponsportcup@gmail.com
Schedule
Ilmoittautuminen ja punnitus on mahdollista kaikille kello 8.30 alkaen. Ilmoittautuminen ja punnitus on mahdollista oman sarjan alkuun asti.
Väri- ja valkovöiset naiset (painoluokat + avoimet):
Naisten matsit aloitetaan kello 10.00.
Värivöiset miehet (painoluokat + avoin):
Matsit aloitetaan aikaisintaan kello 11.30.
Valkovöiset miehet (painoluokat + avoin):
Matsit aloitetaan aikaisintaan kello 14.00.
Tickets
No tickets
Brackets
Men Valkovyöt
Men Värivyöt
Women Valkovyöt
Women Värivyöt
Participants
Men Valkovyöt
-64 kg
- Jose Sorvaniemi , Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
- Artem Morozov, Sport Club Achilles
- James Obed Wonga, AOGG Jiu-Jitsu
- Eetu Santala, Sigma Jiu-Jitsu
- Miko Ronkainen, Kokkolan Budo
- Arttu Häggqvist, Kamppailu Center
- Kasper Huhtiainen, Sigma Jiu-Jitsu
- Pauli Nevalainen, Sports Academy No.1
- Guglielmo Bartolini, Espoon Kehähait
- Edoardo Menorello, AOGG Jiu-Jitsu
- Urho Siira, Jyväskylän Fight Club
- rachhek shrestha, Combat Academy of Finland
12
AVOIN
- James Obed Wonga, AOGG Jiu-Jitsu
- Guglielmo Bartolini, Espoon Kehähait
- Edoardo Menorello, AOGG Jiu-Jitsu
- Leo Herrala, Lahden Kamppailulajikeskus
- Janne Lahtinen, Sigma Jiu-Jitsu
- Pauli Lehtomurto, Kushin-Kan ry
- Juho Pakonen, Buli Jiu-Jitsu
- Adam Ahmethanov, TK Sports
- Reima Winter, Tapanilan Erän Ju-jutsu
- Valera Lipatov, GB Gym
- Stanislav Ftomovich, BJJ Kouvola
- Joonas Niemi , Jyväskylän Fight Club
- Mikael Andersson, TK Sports
- Jaaron Maunonen, Jyväskylän Fight Club
- Jukka Rintala, Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
- Ville Torniainen, Kamppailuareena Mikkeli BJJ
- Carl Rönnholm, AOGG Jiu-Jitsu
- Valtteri Pouttu, Porin Kamppailu-urheilukeskus
- Kirill Hanhela, Helsingin Paini-Miehet
19
Men Värivyöt
-82.3 kg
- Otto Haapa-aho, Sigma Jiu-Jitsu 2 27
- Tuomas Lappalainen, MMA Kuopio 16
- Anton Laaksonen, Sigma Jiu-Jitsu 10 1
- Niko Yrjölä, Tampereen Jujutsukoulu
- Petri Aaltonen, Polar Jiu Jitsu Team 9 5 4
- Kalle Arvelin, Lahden Kamppailulajikeskus 1 1
- Riku Liukkonen, MMA Lappeenranta 27
- Elmeri Seistola, MMA Lappeenranta 3
- Roope Nuorento, Ahjo Training Center 6 6
- Lemar Khan, Sisu Gym 18 38
- Kennet Mod, MMA Vantaa
- Roni Perkiö, Helsingin Paini-Miehet 1 2
- Teemu Rämä, Helsingin Ju-jutsuklubi 9
13
AVOIN
- Teemu Jäntti, MMA Vantaa 3 2 19
- Janne Toivanen, Sisu Gym 1 2 7
- Elmo Matero, Sports Academy No.1
- Ramzan Gazmagomaev, GB Gym 11
- Ville Riekkinen, MMA Kuopio 1
- Markus Kääriäinen, Kamppailu Center
- Heritieux Kialanda, Barreto Helsinki 9
- Tuomas Lappalainen, MMA Kuopio 16
- Anton Laaksonen, Sigma Jiu-Jitsu 10 1
- Niko Yrjölä, Tampereen Jujutsukoulu
- Petri Aaltonen, Polar Jiu Jitsu Team 9 5 4
- Kalle Arvelin, Lahden Kamppailulajikeskus 1 1
- Roope Nuorento, Ahjo Training Center 6 6
- Lemar Khan, Sisu Gym 18 38
- Roni Perkiö, Helsingin Paini-Miehet 1 2
- Teemu Rämä, Helsingin Ju-jutsuklubi 9
- Juho Hermunen, BJJ Kouvola 1 3
- Dmitry Remeshkov, Sigma Jiu-Jitsu 40 9
- Samuel Sonntag, Sigma Jiu-Jitsu 1
- Jan Niemi, Sisu Gym 10
- Mikko Pouru, Finnfighters Gym 10 41
- Toni Heidenstrauch, Combat Society 1
22
Women Valkovyöt
Women Värivyöt
AVOIN
- Pinja Määttänen, Sigma Jiu-Jitsu 3
- Sara Määttänen, Sigma Jiu-Jitsu 7
- Anna Fischer, Buli Jiu-Jitsu 5
- Niina Hietamäki, MMA Team 300 15
- Katriina Juutilainen, Kuopion Gladiator Factory 16
- Roosa Heinonen, Sigma Jiu-Jitsu 10
- Anni-Stiina Räsänen, Kuopion Gladiator Factory
- Martta Koiranen, MMA Team 300 7
- Sanja Huovinen, Tampereen Jujutsukoulu
- Enni Tervalammi , MMA Team 300
10
Total: 164 fighters.
Sigma Jiu-Jitsu 28
Ahjo Training Center 10
Sisu Gym 8
MMA Team 300 7
Buli Jiu-Jitsu 7
AOGG Jiu-Jitsu 6
Jyväskylän Fight Club 6
Espoon Kehähait 5
Kuopion Gladiator Factory 5
TK Sports 4
MMA Kuopio 4
Tampereen Jujutsukoulu 4
Kamppailuareena Mikkeli BJJ 4
Helsingin Paini-Miehet 4
MMA Vantaa 4
BJJ Kouvola 4
GB Gym 4
Lahden Kamppailulajikeskus 4
Kamppailu Center 3
Crest - Professional Fighting Center 3
Sports Academy No.1 3
Nokian Kamppailu-Urheilijat ry 3
Barreto Helsinki 3
Kushin-Kan ry 3
Tapanilan Erän Ju-jutsu 2
Finnfighters Gym 2
Polar Jiu Jitsu Team 2
MMA Lappeenranta 2
Combat Society 2
Helsingin Ju-jutsuklubi 2
Flow Combat 2
Porin Kamppailu-urheilukeskus 2
Sport Club Achilles 1
Takado 1
Monkey Grip Jiu Jitsu 1
Hipko 1
Kilo Jiu-Jitsu 1
Combat Academy of Finland 1
Total Center Lahti 1
Loimaan Kamppailu-Urheilijat 1
Lahden Gentai 1
10th Planet Jiu Jitsu Barcelona 1
Kokkolan Budo 1
Kilon Jiu Jitsu 1