Last day to sign up is 02.02.2014.
Participation fee
70,00 € / team until 2.2.2014
You have to log in to sign up to the competition.
Info
Brasilialaisen jujutsun Joukkueiden SM-kilpailut 2014 järjestetään Riihimäen urheilutalossa 8.2.2014.
Kilpailuun osallistuvien tulee olla Suomen kansalaisia ja jokaisella osallistujalla tulee olla SBJJL:n lisenssi vuodelle 2014.
Invitation for Fighters
BJJ Joukkueiden SM-kilpailut 2014
AIKA JA PAIKKA
8.2.2013
Riihimäen urheilutalo
Pohjolankatu 6
11120 Riihimäki
JÄRJESTÄJÄ
Suomen brasilialaisen jujutsun liitto
http://www.bjjliitto.fi
PAINOLUOKAT
Valkovöiset miehet: -76 ja 76+ kg
Sinivöiset miehet: -76 ja 76+ kg
Elite (purppura-, ruskea- ja mustavöiset) miehet: -76 ja 76+ kg
Valkovöiset naiset: Avoin
Värivöiset naiset: Avoin
Punnitus on otteluvarusteet päällä ennen ottelijan ensimmäistä ottelua. Jos ottelija ei mahdu painoluokkaansa, hänet diskataan punnituksessa.
Ottelupuvun sallitut värit ovat valkoinen, sininen ja musta. Takin ja housujen tulee olla samanväriset. Sallitut paikat logoille ja muille kangasmerkeille löytyvät IBJJF:n sivustolta.
Joukkueeseen voidaan nimetä 3-5 kilpailijaa per sarja. Joukkue etenee jatkoon kolmella voitolla eli jos joukkueessa on vain kolme kilpailijaa ja toisella joukkueella on kaikki viisi johtaa toinen joukkue lähtökohtaisesti ottelua voitoin 2-0. Seura voi ilmoittaa vain yhden joukkueen per sarja.
SÄÄNNÖT
IBJJF:n viralliset säännöt http://ibjjf.org/referees/rules/
Elite miesten ja värivöisten naisten sarjat otellaan sini-/purppuravöisten säännöillä.
OTTELUAIKA
Valkovöiset miehet: 5 min
Sinivöiset miehet: 6 min
Elite miehet: 7 min
Valkovöiset naiset: 5 min
Värivöiset naiset: 6 min
OSALLISTUMISMAKSU JA ILMOITTAUTUMINEN
Osallistumismaksu on 70e/joukkue. Joukkueet ilmoitetaan SBJJL:n kilpailujärjestelmään ja osallistumismaksu maksetaan ilmoittautumisen yhteydessä. Viimeinen ilmoittautumispäivä on 2.2.2014.
Jokaisen ottelijan tulee lisäksi ilmoittautua omaan joukkueeseensa. Ottelijan ilmoittautuminen on maksuton. Ottelijoiden viimeinen ilmoittautumispäivä on 7.2.2014.
VAKUUTUS
Kilpailun järjestäjä EI vakuuta ottelijoita.
Kilpailuun osallistuvien tulee olla Suomen kansalaisia ja jokaisella osallistujalla tulee olla SBJJL:n lisenssi vuodelle 2014.
KATSOJAT
Sisäänpääsymaksu on 10 €.
LISÄTIETOJA
Juuso Harma
+358 45 278 5001
info@bjjliitto.fi
Schedule
Joukkuekilpailu aloitetaan, kun Junnu Cupin sekä Nuorten ja Senioreiden SM-kilpailuiden ottelut on saatu päätökseen.
Lauantai 8.2.2014
Valkovöiset miehet
Sinivöiset miehet
Elite miehet
Valkovöiset naiset
Värivöiset naiset
Tickets
No tickets
Brackets
Participants
Valkovöiset -76 kg (11)
- BJJ Center Henri Huuhko, Jukka Myllyaho, Jonne Rasa, Jukka Ruuska, Olli Simanainen
- Barreto Jiu-Jitsu Lahti Tommi Alatalo, Jani Eskelinen, Juuso Soini, Sami Sorjonen
- Combat Society Tero Hokkanen, Ville Juha Valtteri Järvi, Miika Sjöholm, Vesa Virtanen, Harry Widing
- GB Gym Helsinki Aleksi Elomaa, Matias Huotari, Niko Koskelainen , Pekka Rauramo
- Gracie Barra Kuusankoski Toni Lipsanen, Oula Nuuttila, Aleksi Pylkäs, Atte Siiskonen, Marko Tani
- Hangon Hyrskyt Janne Kuusela, Eetu Simola, Casper Stenström, Max Timonen, Samuel Westerlund
- Jyväskylän Fight Club Tuomas Hänninen, Mikael Jämsen, Miska Meronen, Jukka Puurtinen, Anton Valkeinen
- Lohjan Kamppailukeskus Antti Juvonen, Jani Kataja, Arvi Luotonen, Petri Moilanen, Lari Seppälä
- MMA Vantaa Ari Kempas, Niko Nyman, Marko Pirinen
- Tampereen Jujutsukoulu Ville Kujala, Toni Mikkilä, Tony Pelkonen, Veli-Matti Tuominen, Nico Ylänen
- Turun Ju-jutsuseura Vesa-Matti Eklund, Joonas Hyvönen, Konsta Johansson, Jesse Kujanpää, Joona Suominen
Valkovöiset 76+ kg (16)
- Action Sport Center Miikka Kallio, Tuomas Parkkunen, Olli Perälä, Sakari Vihervirta, Kalle Ylitalo
- BJJ Center Juha Hautala, Janne Kotiranta, Jesse Nordström, Henrik Österberg, Toni Puromäki
- Barreto Jiu-Jitsu Lahti Jaro Lehtinen, Mikko Saukko, Simo Soikkeli
- Combat Society Toni Kiuttu, Milo Pirttinen, Joonas Vainio, Kasper Virtanen
- F4Sport Pieti Lehtinen, Ville Mäkinen, Sami Rantanen, Erik Sandström, Toni Vuori
- Finnfighters Gym Matias Anttila, Joel Holttinen, Juho Kyynäräinen, Kristian Lunden, Miika Suvanto, Teemu Tanninen, Teemu Vuorio
- GB Gym Helsinki Ukko Laakso, Artturi Linna, Tatu Piispanen, Antti Schwartz, Samuli Törmikoski, Lassi Waismaa
- Gracie Barra Kuusankoski Mikko Eerola, Johan Kääriäinen, Ville Lappalainen, Matti Laukkarinen, Jere Mäkipaakkanen
- Helsingin Itsepuolustuskoulu Markku Metsola, Otto Peräkylä, Ville Perälä, Mikko Vuoriheimo
- Helsingin Ju-jutsuklubi Anthony Burton, Justus Lipsanen, Antti Malava, Nick Sjövall, Matias Soini
- Helsingin NMKY ry Artturi Aalto, Aapo Huhtinen, Tauno Huhtinen, Verneri Jaakkola, Tuomo Karppinen
- MMA Vantaa Sam Backlund, Pekka Hento, Jani Iiskola
- Oulun Kamppailuklubi Marcus Kärkkäinen, Topi Kärkkäinen, Markku Koivisto, Konsta Laine, Juha-Matti Runtti
- Savate Club Helsinki Kari Alavuotunki, Mikko Hartikka, Samuli Koivukangas, Tatu Lintukangas, Toni Tanskanen
- Tampereen Jujutsukoulu Jyrki Mälkki, Jaakko Mäntysaari, Antti Perenius, Petri Saarinen, Sami Seppälä, Aleksi Vehmas
- Turun Ju-jutsuseura Jesse Auvinen, Mika Pennanen, Jussi Rautanen, Patrick Suhonen, Mikko Vedru
Sinivöiset -76 kg (9)
- BJJ Center Julius Granlund, Joonas Hesso, Sampsa Honkaheimo, Tomi Juopperi, Tommi Koistinen, Riku Lahdenperä
- Barreto Jiu-Jitsu Lahti Juho Heikkilä, Juha Karjalainen, Aleksi Kauppila, Jukka Kuitunen, Roope Lehtinen
- Combat Society Tomi Himberg, Roni Perkiö, Sampo Taskula
- Finnfighters Gym Aleksi Kainulainen, Santeri Mellanen, Sami Sakko, Joni Turja, Cong Vo
- GB Gym Helsinki Aleksis Haverinen, Maksim Haverinen, Tuomas Heiskari, Marko Sarasjärvi
- Helsingin NMKY ry Mika Atti, Sauli Grönthal, Kalle Laukkanen, Jani Määttä, Matti Vepsä
- MMA Vantaa Mikko Mäki, Jukka Panula, Ville Rastas
- Oulun Kamppailuklubi Arttu Jaakkola, Hannu Karhu, Janne Kolvanki, Aleksi Lohi, Aleksi Palojärvi, Joonas Rössi
- Tampereen Jujutsukoulu Aleksi Niittymies, Juhana Nyyssönen, Oskari Piipponen, Henri Valkama, Eetu Wallius
Sinivöiset 76+ kg (18)
- BJJ Center Otto Hirvinen
- Barreto Jiu-Jitsu Lahti Juhani Haikka, Ismo Merta, Hannu Nylund, Mikko Veijonen, Kalle Viitanen
- Combat Society Juri Ahokas, Tomi Pitkänen, Simo Salovaara, Toni Valtonen, Olli Varje, Mikko Vehmas, Arttu Veijanen, Ari Ylipalo
- F4Sport Tommi Karppinen, Tuomas Kekäläinen, Mattias Koivumaa, Ari Raunemaa, Marko Vaha
- Finnfighters Gym Jesse Alanko, Rami Blomqvist, Mika Kuronen, Olli Santalahti, Henri Virtanen
- GB Gym Helsinki Niklas af Enehielm, Kim Blomqvist, Janne Kunnas, Miikka Lohimäki, Jesse Vuorio
- Gracie Barra Kuusankoski Joonas Kääriäinen, Joonas Korja, Matti Lassila, Kim Lipsanen
- Helsingin Itsepuolustuskoulu Olli Andersson, Mikael Liimatainen, Esa Mäntynen, Rodrigo Miranda, Mikko Mutanen
- Helsingin Ju-jutsuklubi Niko Gardziella, Matti Poutanen, Mikko Salminen, Jonas Smeds
- Heracles Ali Aalto, Toni Katava, Timo Korhonen, Ville Rahkonen, Marko Sievälä
- Jyväskylän Fight Club Jarno Javanainen, Nikke Kettunen, Seppo Niemi, Jani Rimpi
- Lohjan Kamppailukeskus Jaan Igo, Jukka Kärkkäinen, Erkki Paakki, Jesse Virtanen
- MMA Vantaa Jukka Petäjistö, Aleksi Ruuskanen, Paavali Uramo
- Oulun Kamppailuklubi Ilari Matinolli, Miikka Niemelin, Jari Repo, Erik Tauriainen
- RNC Sport Club Sami Burke, Miika Illokoski, Aleksi Nurminen, Jere-Matti Sipiläinen, Tony Törnqvist
- Sisu Gym Lasse Ahola, Kalle Jokela, Otto Kumpulainen, Olli Luotonen, Timo Perho
- Tampereen Jujutsukoulu Jaakko Hulkkonen, Heikki Katajamäki, Hannu Leppänen, Jouko Loikkanen, Jaakko Ruuhonen, Perttu Tepponen
- Turun Ju-jutsuseura Jarno Knuutila, Otso Markkanen, Eino Niskanen, Erkka Setälä, Tommy Turunen, Joonas Virkalahti
Elite -76 kg (2)
- Heracles Riku Hapulahti, Juha Härkönen, Mika Kananen, Saku Kuparinen, Sami Silvennoinen
- Takado Manuel Ahlsten, Jim Hagström, Toni Lönnberg, Jarkko Raja-aho, Simo Vilmunen
Elite 76+ kg (5)
- BJJ Center Alari Arola, Janne Autio, Anders Ek, Hannu Karjalainen, Teemu Kivimäki, Jaakko Vilander
- Barreto Jiu-Jitsu Lahti Riku Merisalo, Severi Nenonen, Ville Saari
- Finnfighters Gym Thomas Karlsson, Toni Linden, Sebastian Mäkinen, Harri Niva, Teemu Packalen, Petteri Rainiola
- Takado Esa Rintala
- Turun Ju-jutsuseura Janne Laine, Mikko Lehtinen, Juuso Mikkola, Nils Tarvonen
Valkovöiset Naiset (6)
- Barreto Jiu-Jitsu Lahti Iida Blom , Sara Lindeberg, Mona Lindfors, Inka Ottela, Milla Räsänen
- GB Gym Helsinki Maiken Halme, Katariina Korkeaoja, Verna Kuutti, Oona Mustonen
- Lohjan Kamppailukeskus Leia French, Marina Järvinen, Maria Kataikko, Inka Kettunen, Erica Kuvaja
- Savate Club Helsinki Henna Launistola, Ulla Murisoja, Satu Murto, Chia Palkonen, Jonna Tolvanen
- Tampereen Jujutsukoulu Sanna Arkko, Maria Teija Helmi Helin, Heli Kivelä, Anna Nurminen, Henna Toivanen, Mirva Vainio
- Turun Ju-jutsuseura Roosa Kemppilä, Niina Pohjanheimo, Nelli Suominen, Sofia Suonpää, Laura Virtanen
Värivöiset Naiset (2)
- Barreto Jiu-Jitsu Lahti Jenny Huikuri, Ronja Kuitunen, Kirsi Lehtola, Ida Luostarinen, Martta Maukonen, Emmi Peräkasari
- MMA Imatra Tiina Elomaa, Maaria Haltsonen, Maiju Kujala
Barreto Jiu-Jitsu Lahti: 7 categories, 31 fighters
BJJ Center: 5 categories, 23 fighters
Tampereen Jujutsukoulu: 5 categories, 28 fighters
Turun Ju-jutsuseura: 5 categories, 25 fighters
GB Gym Helsinki: 5 categories, 23 fighters
Finnfighters Gym: 4 categories, 23 fighters
MMA Vantaa: 4 categories, 12 fighters
Combat Society: 4 categories, 20 fighters
Gracie Barra Kuusankoski: 3 categories, 14 fighters
Oulun Kamppailuklubi: 3 categories, 15 fighters
Lohjan Kamppailukeskus: 3 categories, 14 fighters
Jyväskylän Fight Club: 2 categories, 9 fighters
Helsingin Itsepuolustuskoulu: 2 categories, 9 fighters
F4Sport: 2 categories, 10 fighters
Takado: 2 categories, 6 fighters
Heracles: 2 categories, 10 fighters
Savate Club Helsinki: 2 categories, 10 fighters
Helsingin Ju-jutsuklubi: 2 categories, 9 fighters
Helsingin NMKY ry: 2 categories, 10 fighters
Action Sport Center: 1 categories, 5 fighters
Hangon Hyrskyt: 1 categories, 5 fighters
MMA Imatra: 1 categories, 3 fighters
Sisu Gym: 1 categories, 5 fighters
RNC Sport Club: 1 categories, 5 fighters