Ilmoittautuminen päättyy 08.11.2015.
Sinun pitää kirjautua sisään, että voit ilmoittautua kilpailuihin.
Kuvaus
Tampereen Ju-Jutsukoulu järjestää aikuisten BJJ-kilpailut.
Paikka:
Kaukajärven vapaa-aikatalo
Käätykatu 8
33710 TAMPERE
Aika:
14.11.2015
Kilpailukutsu
Kilpailukutsu
Tampereen Ju-Jutsukoulu Ry. järjestää aikuisten Bjj kilpailun.
Aikataulu:
Lauantai 14.11.2014
09.00–10:00 Ilmoittautuminen ja punnitus
10:30 Ottelut alkavat
Paikka:
KAUKAJÄRVEN VAPAA-AIKATALO
Käätykatu 8
33710 TAMPERE
Osallistumismaksu:
20€ 08.11.2015 asti
Maksun saaja:
Tampereen Ju-Jutsukoulu
Tilinumero: Fi59 8000 1000 3802 96
Viestiin: Ottelijan Nimi / Vyöarvo / Painoluokka / Seuran Nimi
Eräpäivä: viimeistään 08.11.2014
( Ei vaadi liiton kilpailijalisenssiä )
Ilmoittautuminen:
-Tulee suorittaa viimeistään 08.11.2015
-Sbjjl:n sivuilta kilpailujärjestelmän kautta.
Sarjat:
Valkovöiset
Miehet: -64, -70, -76, -82.3, -88.3, -94.3, -100.5, +100.5kg, Avoin
Naiset: -58.5, -69, +69, Avoin
Siniset + Ylemmät Vyöt
Miehet: -64, -70, -76, -82.3, -88.3, -94.3, -100.5, +100.5kg, Avoin
Naiset: -58.5, -69, +69, Avoin
Järjestäjä pidättää oikeuden yhdistellä sarjoja, jos osallistujia ei ole tarpeeksi.
Otteluajat:
Valkovöiset: 5 Minuuttia
Siniset+Ylemmät: 6 Minuuttia
Vakuutus:
Kilpailujen järjestäjä ei vakuuta ottelijoita tapaturmien varalta.
Ottelijoilla tulee olla kilpailun kattava tapaturmavakuutus tai ottelijat kilpailevat omalla vastuullaan.
Säännöt:
Samat kuin lajin MM-kilpailuissa (Ibjjf).
Pisteet:
Pistelaskusysteemi on sama kuin lajin MM-kilpailuissa (Ibjjf).
2 Pistettä: alasviennit ja pyyhkäisyt (Guardista tai Half-Guardista)
2 Pistettä: polvi vatsan päällä (3 Sek)
3 Pistettä: Guardin ohitus
4 Pistettä: Mount-, Backmount- Ja Back Grab -positiot (3 Sek)
Palkinnot:
Kaikkien sarjojen 3 parhaalle jaetaan mitalit.
Tervetuloa Tampereelle kilpailemaan !!!
Tiedustelut Hannele Kujala 040-7249106, hannele.kujala@elisanet.fi
Aikataulu
Lauantai 14.11.2015
klo 09:00-10:00
Ilmoittautuminen ja punnitus
klo 10:30
Ottelut alkavat
Liput
Ei lippuja
Kaaviot
Miehet Valkovöiset
Miehet Sinivöiset + ylempivöiset
Naiset Valkovöiset
Naiset Värivyöt
Miehet avoin
Naiset avoin
Ilmoittautuneet
Men Valkovöiset
-82.3 kg
- Onni-Pekka Simola, Turun Ju-jutsuseura
- Aleksi Vehmas, Tampereen Jujutsukoulu
- Miikka Sillanpää, Polar Jiu Jitsu Team
- Mikko Nieminen, Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
- Janne Haataja, Barreto Helsinki
- Aki Kortetmäki, Uudenkaupungin kamppailu-urheilijat ry
- Markus Ruotanen, Tampereen Jujutsukoulu
- Jarkko Kuivaniemi, Tampereen Jujutsukoulu
- Timo Mäkinen, Forssan Kamppailijat
- Henrik Lampinen, Turun Ju-jutsuseura
- Joona Tynkkynen, Tampereen Jujutsukoulu
11
Open Class
- Lassi Siltanen, Turun Ju-jutsuseura
- Jaakko Riihimäki, Turun Ju-jutsuseura
- Aleksi Rönkkö, Ahjo Training Center
- Urpo Jaakkola, Forssan Kamppailijat
- Petri Aaltonen, Polar Jiu Jitsu Team
- Aki Kortetmäki, Uudenkaupungin kamppailu-urheilijat ry
- Tero Mäkelä, MMA Seinäjoki
- Rene Kraft, WFC Warriors
- Markus Ruotanen, Tampereen Jujutsukoulu
- Pyry Sulonen, Porin Kamppailu-urheilukeskus
- Antero Hänninen, Porin Kamppailu-urheilukeskus
- Henrik Lampinen, Turun Ju-jutsuseura
- Jarno Lukinmaa, Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
- Klaus Virtanen, Finnfighters Gym
- Tuomas Niiranen, Jyväskylän Fight Club
15
Men Sinivöiset + ylempivöiset
-82.3 kg
- Rando Heinvars, MMA Vantaa
- Antti Alaluusua, Tampereen Jujutsukoulu 27 1
- Aleksandr Gratschov, Sisu Gym
- Matti Laukkarinen, Jyväskylän Fight Club
- Mika Pennanen, Turun Ju-jutsuseura
- Tommi Karihtala, Finnfighters Gym 6
- Eetu Simola, Järvenpään Kehäkarhut 4
- Eetu Wallius, Tampereen Jujutsukoulu 31
- Justus Hirvi, Barreto Helsinki 7
- Henri Valkama, Tampereen Jujutsukoulu 8
- Aleksi Niittymies, Jyväskylän Fight Club 9 7
11
Open Class
- Aki Teräväinen, WFC Warriors
- Aleksi Ruuskanen, MMA Vantaa 13 17
- Jarkko Suojoki, WFC Warriors 7
- Aleksandr Gratschov, Sisu Gym
- Juha Leino, Forssan Kamppailijat
- Jussi Sirenius, BJJ Center 4
- Antti Kuusinen, Lahden Gentai ry 2
- Mika Pennanen, Turun Ju-jutsuseura
- Tommi Karihtala, Finnfighters Gym 6
- Tomi Lindholm, GB Gym 1
- Tauno Huhtinen, Barreto Helsinki 2
- Erkka Kortetmäki, Finnfighters Gym
12
Women Valkovöiset
Women Värivyöt
Men avoin
+1
- Lassi Siltanen, Turun Ju-jutsuseura
- Ville Ponkilainen, Jyväskylän Fight Club 2
- Jaakko Riihimäki, Turun Ju-jutsuseura
- Aleksi Rönkkö, Ahjo Training Center
- Urpo Jaakkola, Forssan Kamppailijat
- Petri Aaltonen, Polar Jiu Jitsu Team
- Aki Kortetmäki, Uudenkaupungin kamppailu-urheilijat ry
- Tero Mäkelä, MMA Seinäjoki
- Rene Kraft, WFC Warriors
- Markus Ruotanen, Tampereen Jujutsukoulu
- Pyry Sulonen, Porin Kamppailu-urheilukeskus
- Antero Hänninen, Porin Kamppailu-urheilukeskus
- Henrik Lampinen, Turun Ju-jutsuseura
- Klaus Virtanen, Finnfighters Gym
- Tuomas Niiranen, Jyväskylän Fight Club
- Aki Teräväinen, WFC Warriors
- Aleksi Ruuskanen, MMA Vantaa 13 17
- Aleksandr Gratschov, Sisu Gym
- Juha Leino, Forssan Kamppailijat
- Jussi Sirenius, BJJ Center 4
- Antti Kuusinen, Lahden Gentai ry 2
- Mika Pennanen, Turun Ju-jutsuseura
- Tommi Karihtala, Finnfighters Gym 6
- Tomi Lindholm, GB Gym 1
- Tauno Huhtinen, Barreto Helsinki 2
- Erkka Kortetmäki, Finnfighters Gym
- Niko Ahlroos, Turun Ju-jutsuseura
- Juho Sormunen, Tampereen Jujutsukoulu
- Anssi Miettinen, MMA Vantaa
- Antti Lehtimäki, Forssan Kamppailijat
30
Women avoin
Yhteensä: 119 ottelijaa.
Tampereen Jujutsukoulu 20
Turun Ju-jutsuseura 15
Jyväskylän Fight Club 9
Barreto Helsinki 8
Nokian Kamppailu-Urheilijat ry 8
Finnfighters Gym 7
Forssan Kamppailijat 7
Sisu Gym 6
WFC Warriors 5
MMA Vantaa 5
Takado 4
Polar Jiu Jitsu Team 4
Porin Kamppailu-urheilukeskus 4
MMA Seinäjoki 3
GB Gym 2
Uudenkaupungin kamppailu-urheilijat ry 2
Lahden Gentai ry 2
Ahjo Training Center 2
BJJ Center 2
Hangon Hyrskyt 1
Järvenpään Kehäkarhut 1
Gracie Barra 1
Delariva Finland 1