Ilmoittautuminen päättyy 01.05.2018.
Sinun pitää kirjautua sisään, että voit ilmoittautua kilpailuihin.
Kuvaus
Lahti No-Gi Open 2018!
Aikataulut on päivitetty aikataulut-osion alle!
Huom! Kilpailupaikka löytyy sisäpihan puolelta.
Sisäpihalla ei myöskään ole gentain käytössä olevia parkkipaikkoja, joten autolla tuleville suositellaan keskustan alueen parkkeja tai läheisiä muutaman tunnin kiekkopaikkoja.
Kilpailukutsu
Lahden Gentain No-Gi-salikisa:
Aika:
Sunnuntaina 6.5.2018 kello 10.00 alkaen.
Kilpailupaikka:
Lahden Gentai,
Vesijärvenkatu 19, 15140 Lahti
Käynti sisäpihan kautta!
Sarjat No-Gi- kilpailussa ovat samat kuin edellisenä päivänä puvulla!
Sarjat:
Valkovöiset miehet: -64, -70, -76, -82.3,-88.3, -94.3, -100.5, +100.5 kg
Valkovöiset naiset: -58,5, -64, -69, +69
Värivyöt miehet: -64,-70, -76, -82.3, -88.3, -94.3, +94,3
Värivyöt naiset: -58,5, -64, -69, +69 kg
Juniorit: Viralliset sarjat, ikä- ja painoluokkia yhdistellään tarvittaessa
Sarjoja yhdistellään tarvittaessa.
Avoimeen ilmoittautuminen kilpailupaikalla!
Otteluajat:
Valkovöiset 5 minuuttia
Värivyöt 6 minuuttia
Juniorit ikäluokkien mukaan
Säännöt:
Viralliset IBJJF:n säännöt, http://ibjjf.org/rules/
Värivöiden sarjat otellaan sinivöisten säännöillä
Palkinnot:
Palkinnot kolmelle parhaalle kaikissa sarjoissa
Pronssimatsit otellaan!
Ilmoittautuminen:
Viimeinen ilmoittautumispäivä on tiistai 1.5.2018!
Osallistumismaksu:
Osallistumismaksu on 20e/laji tai 30e/molemmat lajit. Maksu on suoritettava viimeistään tiistaina 1.5.2018 tilille:
Lahden Gentai Ry
FI73 2280 1800 0270 42
Viestiin ottelijan nimi, painoluokka ja seura.
Vakuutus:
Kilpailun järjestäjä ei vakuuta ottelijoita.
Lisätietoa:
gentai.salikisa@gmail.com
Aikataulu
Ilmoittautuminen ja punnitus on kilpailupaikalle tullessa ja se on kaikille mahdollinen jo kello 8.30 alkaen!
Kilpailut aloitetaan kello 10.00 junioreiden sarjoilla!
Aikuisten valkovöisten sarjat aloitetaan aikaisintaan kello 12.00.
Ja värivyöt otellaan valkovöisten jälkeen aikaisintaan kello 14.00.
Liput
Ei lippuja
Kaaviot
Miehet Valkovyöt
Miehet Värivyöt
Naiset Valkovyöt
Naiset Värivyöt
2010-2009 synt.
2008-2007 synt.
2006-2005 synt.
2004-2003 synt.
2002-2001 synt.
Ilmoittautuneet
Men Valkovyöt
-70kg
- Lauri Salonen, Lahden Gentai
- Juho Suvanto, MMA Imatra
- Sabauun Khan, MMA Vantaa
- Yakup Keränen, MMA Rovaniemi
- Ville Leppinen, Vantaan Kamppailukeskus
- Hemmo Nyman, Ahjo Training Center
- Vlad Burian, MMA Team 300
- Henri Hyytinen, Tampereen Jujutsukoulu
- Antto Pakkanen, MMA Lappeenranta
- Julius Pelkonen, Sisu Gym
- Mika Räsänen, Polar Jiu Jitsu Team
- Klaus Falkenberg, MMA Team 300
- Atte Lehtonen, Sisu Gym
- Viktor Veräjänkorva, WFC Warriors
14
-76kg
- Tommi Toikkanen, Sports Academy No. 1
- Vili Kervinen, Rajamäen Kamppailijat
- Miro Wallgren, Sisu Gym
- Atte Ovaska, Sisu Gym
- Jere Hämäläinen, Polar Jiu Jitsu Team
- Heikki Mäenpää, Tampereen Jujutsukoulu
- Juha-Pekka Suurhasko, Lahden Gentai
- Kasper Portin, GB Gym
- Tuomas Lappalainen, Polar Jiu Jitsu Team
- Riku Liukkonen, MMA Lappeenranta
- Matti Räikkönen, BJJ Kouvola
- Kim Teikari, Sisu Gym
- Pekka Nuutinen, MMA Team 300
- Aku Nyyssönen, Tampereen Jujutsukoulu
- Mika Väisänen, Crest - Professional Fighting Center
- Felix Lindfors, GB Gym
- Aulis Honkanen, Crest - Professional Fighting Center
- Anton Stenroos, Sisu Gym
- Axel Helling, Helsingin Ju-jutsuklubi
19
-82.3kg
- Aku Teutari, Lahden Gentai
- Miro Kuokkanen, Lahden Gentai
- Anttoni Koivulehto, MMA Team 300
- Santeri Luoma, MMA Kotka
- Rami Kattilakoski, Rajamäen Kamppailijat
- Olli Huvinen, MMA Kotka
- Oskari Kolari, Barreto Jiu-Jitsu Lahti
- Eero-Pertti Virtanen, Heracles
- Per sipola, MMA Team 300
- Tero Keränen, Sisu Gym
10
Men Värivyöt
-76kg
- Jussi Sirenius, Hardknocks Training Center 21 13
- Toni Lipsanen, Gracie Barra Kouvola 23
- Otto Haapa-aho, Heracles 6
- Kalle Arvelin, Polar Jiu Jitsu Team 3
- Erik Smolokurov, Combat Academy of Finland 4
- Renny Poutanen, Barreto Helsinki 8
- Simo-Sakari Sepponen, MMA Team 300 4
- Jani Hägg, Barreto Jiu-Jitsu Lahti 1
- Petri Moilanen, Lohjan Kamppailukeskus 11 15
- Konsta Koivisto, GB Gym 9
- Jyri Koponen, Sisu Gym 17
- Aleksandr Keinänen, Orion's Belt 4 3 12
12
Women Valkovyöt
-64kg
- Emilia Bäckström, Hangon Hyrskyt
- Hanie Pälli, MMA Team 300
- Heini Hautamäki, Ahjo Training Center
- Suvi Kuusisto, Barreto Jiu-Jitsu Lahti
- Noora Koskinen, MMA Team 300
- Hanna Santavuori, Finnfighters Gym
- Johanna Salo, Heracles
- Anna Salmenkangas, MMA Team 300
- Tinja Lesonen , Kuopion Gladiator Factory
- Nea Huttunen, Polar Jiu Jitsu Team
- Tiia Kohtamäki, GB Gym
11
Women Värivyöt
2010-2009 synt.
2008-2007 synt.
2006-2005 synt.
2004-2003 synt.
2002-2001 synt.
Yhteensä: 194 ottelijaa.
Sisu Gym 16
MMA Team 300 16
MMA Imatra 15
Lahden Gentai 14
Polar Jiu Jitsu Team 13
Barreto Jiu-Jitsu Lahti 11
Ahjo Training Center 10
Orion's Belt 10
GB Gym 9
MMA Vantaa 8
Tampereen Jujutsukoulu 7
Heracles 5
WFC Warriors 5
RNC Sport Club 4
Crest - Professional Fighting Center 4
Helsingin Paini-Miehet 4
Hangon Hyrskyt 4
Rajamäen Kamppailijat 3
AYUB TEAM 3
MMA Kotka 3
Pankration Gym 2
Forssan Kamppailijat 2
Helsingin Itsepuolustuskoulu 2
MMA Lappeenranta 2
Barreto Helsinki 2
Skeletor Wrestling 2
CFO Grappling Team 2
Vantaan Kamppailukeskus 1
Team Strela 1
Gracie Barra Kouvola 1
Ippon Loimaa 1
Porin Kamppailu-urheilukeskus 1
Sports Academy No. 1 1
MMA Rovaniemi 1
Finnfighters Gym 1
Kuopion Gladiator Factory 1
BJJ Kouvola 1
Combat Academy of Finland 1
Defence & Fight Club Heracles Valkeakoski 1
Lohjan Kamppailukeskus 1
Hardknocks Training Center 1
Helsingin Ju-jutsuklubi 1
Oulun Kamppailuklubi 1