Ilmoittautuminen päättyy 08.05.2019.
Osallistumismaksu
10,00 € 8.5.2019 asti
Sinun pitää kirjautua sisään, että voit ilmoittautua kilpailuihin.
Kuvaus
Nokian Kamppailu-Urheilijat (NKU) järjestää Brasilialaisen Jiu Jutsun salikisat omalla salillaan Nokialla lauantaina 11.5.2019.
Kilpailut otellaan minimissään kahdella ottelualueella oikeassa salikisahengessä. Luvassa ei ole suuria palkintoja, mutta joka sarjan kolme parasta tullaan palkitsemaan. Hienonta kaikessa on, että tarjolla on sitäkin mahtavampaa urheilujuhlan tuntua.
Lisäinfoa jaossa FB-tapahtumassa:
https://www.facebook.com/events/549271075562660/?ti=ia
Kilpailukutsu
AIKA JA PAIKKA
Lauantai 11.5.2019
NKU, Nansotalo 3.krs
Tanhuankatu 2, 37100 Nokia
Rekisteröityminen kisapaikalla alkaa n. klo 8.30
Ottelut alkavat noin klo 11
SARJAT
Valkovöiset:
Miehet: -64kg, -70 kg, -76 kg, -82,3 kg, -88,3 kg, -94,3 kg, -100,5 kg, +100,5 kg, avoin
Naiset: -58.5 kg, -64kg, -69 kg, +69 kg, avoin
Värivyöt:
Miehet: -64 kg, -70 kg, -76 kg, -82,3 kg, -88,3 kg, -94,3 kg, -100,5 kg, +100,5 kg, avoin
Naiset: -58.5 kg, -64kg, -69 kg, +69 kg, avoin
Kilpailun järjestäjä pidättää oikeuden yhdistellä sarjoja, mikäli osallistujia ei ole sarjoihin riittävästi.
SÄÄNNÖT
Kilpailussa noudatetaan IBJJF:n (International Brazilian Jiu-jitsu Federation) virallisia kilpailusääntöjä.
Rikkinäisillä varusteilla ei otella. Asusteiden värien kanssa ollaan avarakatseisia.
Värivöiden ottelut otellaan sinivöiden säännöillä.
Pronssiottelut otellaan.
OTTELUAIKA
Valkovöiset: 5 min
Värivyöt: 6 min
OSALLISTUMISMAKSU
Osallistumismaksu 10€ suoritetaan liitonjärjestelmässä kisailmoittautumisen yhteydessä. Osallistumismaksujen palautukset vain lääkärintodistusta vastaan, missä todennetaan osallistumisen estyminen ko. ajankohtana terveydellisistä syistä.
VAKUUTUS JA LISENSSI
Kilpailujen järjestäjä ei vakuuta ottelijoita. Ottelijoiden tulee itse huolehtia omista vakuutuksistaan.
Ottelijoilta ei vaadita SBJJL:n kilpailijalisenssiä.
YLEISÖ
Ilmainen sisäänpääsy
ILMOITTAUTUMINEN
Suoritetaan SBJJL:n ilmoittautumisjärjestelmän kautta.
Viimeinen ilmoittautumispäivä on ke 8.5.2019.
PALKINNOT
Sarjojen 3. parasta palkitaan.
Muista mahdollisista palkinnoista informoidaan myöhemmin.
Lisätietoja:
Aki Lehto
NKU-aki(ät)outlook.com
Aikataulu
Lauantai 11.5.2019
NKU, Nansotalo 3.krs
Tanhuankatu 2, 37100 Nokia
Ovet kisapaikalle avautuvat klo 8.30, jolloin pääsee jo kuittaamaan itsensä sisään ja astumaan puntarille.
Ottelut alkavat noin klo 11
Liput
Ei lippuja
Kaaviot
Miehet Valkovyöt
Miehet Värivyöt
Naiset Valkovyöt
Naiset Värivyöt
Naiset Open
Ilmoittautuneet
Men Valkovyöt
Open Class
- Mika Lehtonen, Nokian Kamppailu-Urheilijat
- Jarno Hirvikoski, Nokian Kamppailu-Urheilijat
- tomi laaksonen, Kokkolan Budo
- Mio Juvonen, Function X Jiu Jitsu
- Jordanis Karasavvidis, Nokian Kamppailu-Urheilijat
- Nikita Viazankin, MMA Rovaniemi
- Joni Rokkanen, Polar Jiu Jitsu Team
- Jussi Hintikka, Nokian Kamppailu-Urheilijat
- Antti Joki, Tampereen Jujutsukoulu
- johannes ollonqvist, Porin Kamppailu-urheilukeskus
- Miska Fredman, Nokian Kamppailu-Urheilijat
- Joonas Meusel, Porin Kamppailu-urheilukeskus
- Matti Pajamäki, Tampereen Jujutsukoulu
- Kim Teikari, Sisu Gym
- Juho Lahdenperä, Porin Kamppailu-urheilukeskus
- Joonas Saari, Tampereen Jujutsukoulu
- Lauri Asunta, Tampereen Jujutsukoulu
- Matias Kaijomaa, Tampereen Jujutsukoulu
- Erkka Selonen, Tampereen Jujutsukoulu
19
Men Värivyöt
-94.3 kg
- Ari Ylipalo, Polar Jiu Jitsu Team 3 2
- Mika Oino, Nokian Kamppailu-Urheilijat 1
- juho kaikko, MMA Vantaa 8
- Akram Farah, Helsingin Itsepuolustuskoulu 2
- Petri Portaankorva, Sisu Gym 2
- Kasperi Elomaa, Tampereen Jujutsukoulu 13
- Petrus Haverinen, MMA Rovaniemi 39
- Pauli Selkee, Tampereen Jujutsukoulu 2
- Janne Viitamäki, Forssan Kamppailijat
- Timo Heikkonen, Polar Jiu Jitsu Team
- Pasi Seppänen, Nokian Kamppailu-Urheilijat
- Vesa Rockas, Sisu Gym 7
- Sami Knihtilä, Helsingin Paini-Miehet 1 5 2
- Juhani Mikkonen, Takado 1 4
14
Open Class
- Ari Ylipalo, Polar Jiu Jitsu Team 3 2
- Mika Oino, Nokian Kamppailu-Urheilijat 1
- Toni Nyman, Nokian Kamppailu-Urheilijat 3
- Mikael Isomäki, Nokian Kamppailu-Urheilijat 1
- Saku Kuparinen, Heracles 1 1
- juho kaikko, MMA Vantaa 8
- Janne Toivanen, Sisu Gym 1 12 1
- Akram Farah, Helsingin Itsepuolustuskoulu 2
- Petri Portaankorva, Sisu Gym 2
- Aleksi Kajander, Tampereen Jujutsukoulu
- Kasperi Elomaa, Tampereen Jujutsukoulu 13
- Petrus Haverinen, MMA Rovaniemi 39
- Ville Tunttunen, Tampereen Jujutsukoulu 8
- Lassi Waismaa, Crest - Professional Fighting Center 25
- Mikko Pouru, Finnfighters Gym 26
- Anssi Juopperi, MMA Team 300 7
- Pauli Selkee, Tampereen Jujutsukoulu 2
- Miika Laiho, Forssan Kamppailijat 6
- Jarkko Nissi, Crest - Professional Fighting Center
- Elias Kunnas, Crest - Professional Fighting Center 4
- Teemu Vuorio, Finnfighters Gym 2
- Petri Aaltonen, Polar Jiu Jitsu Team 55
- Juuso Pyyppönen, Sisu Gym 1
- Rene Kraft, Nokian Kamppailu-Urheilijat 3
- Flokart Blaku, MMA Team 300
- Vesa Rockas, Sisu Gym 7
- Konsta Koivisto, GB Gym 27 7
- Sami Knihtilä, Helsingin Paini-Miehet 1 5 2
- Juhani Mikkonen, Takado 1 4
- Bryan Vallecalle, Turun Ju-jutsuseura 2 5
- Anton Stenroos, Sisu Gym 25
31
Women Valkovyöt
Women Värivyöt
Women Open
Open
- Sara Lehto, Nokian Kamppailu-Urheilijat 44
- Maria Isomäki, Nokian Kamppailu-Urheilijat 12
- mari koho, Nokian Kamppailu-Urheilijat 4
- Johanna Lähteinen, Nokian Kamppailu-Urheilijat 9
- Johanna Koskinen, Polar Jiu Jitsu Team 11
- Minta Mäkinen, Nokian Kamppailu-Urheilijat
- Elina Koskinen , Jyväskylän Fight Club
- Laura Kaalikoski, Jyväskylän Fight Club
- Essi Salmela, Sisu Gym
- Päivi Karhi, Nokian Kamppailu-Urheilijat
- Tuulia Wiklund, Nokian Kamppailu-Urheilijat
11
Yhteensä: 98 ottelijaa.
Nokian Kamppailu-Urheilijat 25
Tampereen Jujutsukoulu 16
Polar Jiu Jitsu Team 9
Sisu Gym 8
Jyväskylän Fight Club 5
Crest - Professional Fighting Center 4
Lahden Gentai 3
Heracles 3
Forssan Kamppailijat 3
Porin Kamppailu-urheilukeskus 3
MMA Rovaniemi 2
Turun Ju-jutsuseura 2
Finnfighters Gym 2
MMA Team 300 2
Function X Jiu Jitsu 1
Takado 1
Barreto Jiu-Jitsu Lahti 1
Pieksämäki Fight Club 1
Kokkolan Budo 1
Helsingin Paini-Miehet 1
PP-Jiu Jitsu 1
MMA Vantaa 1
Helsingin Itsepuolustuskoulu 1
Skeletor Wrestling 1
GB Gym 1