Last day to sign up is 10.11.2019.
Participation fee
35,00 € until 27.10.2019
45,00 € until 3.11.2019
55,00 € until 10.11.2019
You have to log in to sign up to the competition.
Info
BJJ SM-kilpailut 2019 järjestetään Lempäälän Ideaparkissa 16.-17.11.2019.
Ottelut otellaan viidellä (5) ottelualueella.
Suomen brasilialaisen jujutsun liitto tukee sinivöisten, purppuravöisten ja ruskea-/mustavöisten (naisissa sinivöisten ja purppura-/ruskea-/mustavöisten) painoluokkien voittajien (27 kpl) kilpailumatkojen kustannuksia 300 eurolla IBJJF European Openiin 2020! Mustavöiset voivat käyttää palkinnon IBJJF-kisapisteiden puuttuessa myös Rome Openiin.
Lisäksi kaikkia avointen sarjojen voittajia (7 kpl) tuetaan 300 euron korvauksella IBJJF European Openiin 2020.
SBJJL:n tuki korvataan kuitteja vastaan, joten tuen voi käyttää myös ennen kilpailupäivää hankittujen matkalippujen kustannuksiin. Palkintohakemus on täytettävä liitteineen viimeistään yksi (1) kuukausi kohdekilpailun jälkeen.
Jokaisella osallistujalla tulee olla SBJJL:n lisenssi vuodelle 2019. SM-kilpailuun saavat osallistua Suomen kansalaiset ja sekä vähintään kaksi vuotta maassa vakituisesti asuneet henkilöt.
Invitation for Fighters
Brasilialaisen jujutsun SM-kilpailut 2019
AIKA JA PAIKKA
16.-17.11.2019
Ideapark Lempäälä
Ideaparkinkatu 4, 37570 Lempäälä
JÄRJESTÄJÄ
Suomen brasilialaisen jujutsun liitto
http://www.bjjliitto.fi
PAINOLUOKAT
Miehet
Valkovöiset: -64, -70, -76, -82.3, -88.3, -94.3, -100.5, 100.5+ kg ja avoin painoluokka
Sinivöiset: -64, -70, -76, -82.3, -88.3, -94.3, -100.5, 100.5+ kg ja avoin painoluokka
Purppuravöiset: -64, -70, -76, -82.3, -88.3, -94.3, -100.5, 100.5+ kg ja avoin painoluokka
Ruskea- ja mustavöiset: -70, -76, -82.3, -88.3, -94.3, 94.3+ kg ja avoin painoluokka
Naiset
Valkovöiset: -58.5, -64, -69, 69+ kg ja avoin painoluokka
Sinivöiset: -58.5, -64 kg, -69, 69+ kg ja avoin painoluokka
Purppura-, ruskea- ja mustavöiset: -64, 64+ kg ja avoin painoluokka
Suomen brasilialaisen jujutsun liitto tukee sinivöisten, purppuravöisten ja ruskea-/mustavöisten (naisissa sinivöisten ja purppura-/ruskea-/mustavöisten) painoluokkien voittajien (27 kpl) kilpailumatkojen kustannuksia 300 eurolla IBJJF European Openiin 2020! Mustavöiset voivat käyttää palkinnon IBJJF-kisapisteiden puuttuessa myös Rome Openiin.
Lisäksi kaikkia avointen sarjojen voittajia (7 kpl) tuetaan 300 euron korvauksella IBJJF European Openiin 2020.
Avoimiin sarjoihin ilmoittaudutaan kilpailupaikalla ja sarjoihin voivat osallistua kaikki painoluokissaan otelleet tai punnituksen ja puvuntarkastuksen läpäisseet, jos sarjassa on ollut vain yksi ottelija. Etukäteen voi siis ilmoittautua ainoastaan omaan painoluokkaan.
Jos sarjassa on vain yksi ottelija, kilpailija voi myös perua osallistumisensa ilmoittautumisajan jälkeen, mutta kuitenkin ennen kilpailupäivää. Tässä tapauksessa hänelle palautetaan osallistumismaksu. Osallistuminen avoimeen sarjaan ei täten ole kuitenkaan mahdollista.
SBJJL:n tuki korvataan kuitteja vastaan, joten tuen voi käyttää myös ennen kilpailupäivää hankittujen matkalippujen kustannuksiin. Tuki on henkilökohtainen eikä sitä voi siirtää tai myydä toiselle henkilölle. Palkintohakemus on täytettävä liitteineen viimeistään yksi (1) kuukausi kohdekilpailun jälkeen.
Parhaan seuran palkinto myönnetään yksittäiselle seuralle joka kerää eniten pisteitä koko kilpailussa kaikki ottelusarjat huomioon ottaen. (Tiimi tai joukkue joka koostuu useammasta erillisestä seurasta ei voi kilpailla parhaan seuran palkinnosta.)
Pisteet lasaketaan seuraavalla tavalla: kulta 9pst hopea 3pst pronssi 1pst.
Punnitus on otteluvarusteet päällä ennen ottelijan ensimmäistä ottelua. Jos ottelija ei mahdu painoluokkaansa, hänet diskataan punnituksessa.
Ottelupuvun sallitut värit ovat valkoinen, sininen ja musta. Takin ja housujen tulee olla samanväriset. Sallitut paikat logoille ja muille kangasmerkeille löytyvät IBJJF:n sivustolta.
SÄÄNNÖT
IBJJF:n viralliset säännöt http://ibjjf.org/rules/.
Naisten purppura-/ruskea-/mustavöisten sarjat otellaan purppuravöisten säännöillä.
Jokainen kilpailija on velvoitettu ymmärtämään ja noudattamaan Suomen antidopingsäännöstä sekä sen periaatteita
https://www.suek.fi/sv/suomen-antidopingsaannosto
OTTELUAIKA
Valkovöiset: 5 min
Sinivöiset: 6 min
Purppuravöiset: 7 min
Ruskea-mustavöiset: 10 min
Purppura-, ruskea- ja mustavöiset: 7 min
OSALLISTUMISMAKSU JA ILMOITTAUTUMINEN
Osallistumismaksu riippuu ilmoittautumispäivämäärästä.
35 € 27.10. saakka
45 € 3.11. saakka
55 € 10.11. saakka
Osallistumismaksu maksetaan ilmoittautumisen yhteydessä. Voit vaihtaa sarjaasi tai peruuttaa ilmoittautumisesi viimeiseen ilmoittautumispäivään saakka. Osallistumismaksu palautetaan ainoastaan lääkärintodistusta vastaan ja jos perumisesta on ilmoitettu ennen ensimmäistä kilpailupäivää. Viimeinen ilmoittautumispäivä on 10.11.2019.
VAKUUTUS
Kilpailun järjestäjä EI vakuuta ottelijoita.
Jokaisella osallistujalla tulee olla SBJJL:n lisenssi vuodelle 2019. SM-kilpailuun saavat osallistua Suomen kansalaiset ja sekä vähintään kaksi vuotta maassa vakituisesti asuneet henkilöt.
KATSOJAT
Sisäänpääsymaksu ovelta on 10 €. Tapahtumasivuilta 9e/pv tai 15e viikonloppu.
LISÄTIETOJA
kilpailut@bjjliitto.fi
Schedule
Lauantai 16.11.
Ottelut alkavat klo 11:00 kaikkien oteltavien vyöluokkien kevyemmistä painoluokista jatkaen kohti raskaampia.
Sinivöiset miehet painoluokat
Sinivöiset naiset painoluokat
Purppuravöiset miehet painoluokat
Purppura-/ruskea-/mustavöiset naiset painoluokat
Ruskea-/mustavöiset miehet painoluokat
Ottelijoiden tulee ilmoittautua värivöiden avoimiin sarjoihin ottelupäivän loppuun mennessä.
Sunnuntai 17.11.
Ottelut alkavat klo 11:30 valkovöisten kevyemmistä painoluokista jatkaen kohti raskaampia. Avoimet sarjat otellaan valkovöisten sarjojen jälkeen.
Valkovöiset miehet painoluokat
Valkovöiset naiset painoluokat
(Valkovöisten ottelijoiden tulee ilmoittautua valkovöiden avoimiin sarjoihin viimeistään valkovyöpainosarjaotteluiden loppuun mennessä.)
Sinivöiset miehet avoin
Sinivöiset naiset avoin
Purppuravöiset miehet avoin
Purppura-/ruskea-/mustavöiset naiset avoin
Ruskea-/mustavöiset miehet avoin
Valkovöiset naiset avoin
Valkovöiset miehet avoin
Tickets
No tickets
Brackets
Men White Belts
Men Blue Belts
Men Purple Belts
Men Brown/Black Belts
Women White Belts
Women Blue Belts
Women Purple/Brown/Black Belts
Participants
Men White Belts
-64 kg
- Joosef Pajunen, GB Gym
- Teemu Paavola, Barreto Jiu-Jitsu Lahti
- Kaapo Soininen, MMA Joensuu
- Pette Uski, Barreto Helsinki
- Matias Behm, Barreto Jiu-Jitsu Lahti
- Henri Vierumäki, Vieskan Voima
- jere asp, Tampereen Jujutsukoulu
- jesse asp, Tampereen Jujutsukoulu
- Viljami Tiikasalo, Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
- Aatos Atti, Barreto Helsinki
- Tapani Mylly, Finnfighters Gym
- Tuomo Salo, MMA Imatra
- Joona Salonen, Heracles
- Alvin Rosnell, Turun Ju-jutsuseura
- Joel Haikonen, Kachi-Kan ry
- Tiago Nascimento, Jyväskylän Fight Club
- Adrian Pesqueira, Helsingin Ju-jutsuklubi
17
-70 kg
- Lucas Lönnblad, Helsingin Itsepuolustuskoulu
- Mikael Koskinen, Porin Kamppailu-urheilukeskus
- Jukka Leppänen, Vantaan Kamppailukeskus
- Sampo Putkuri, Tampereen Jujutsukoulu
- Sebastian Sonntag, Polar Jiu Jitsu Team
- Jesse Keihäs, Turun Ju-jutsuseura
- Matti Mikkola, Kajaanin Ju-Jutsuseura
- Jouni Katajisto, Crest - Professional Fighting Center
- Martin Lehtomaa, Turun Ju-jutsuseura
- Benjamin Sågfors, Takado
- Pavel Tchernykh, GB Gym
- Markus Perko, Helsingin Ju-jutsuklubi
- Juuso Kuusinen, Tampereen Jujutsukoulu
- Javier Ravines, Ahjo Training Center
- Henri Hyytinen, Tampereen Jujutsukoulu
- Lauri Humaloja, Loop Jiu-Jitsu
- Waltter Mahlberg, Lahden Gentai
- Rostislav Chadromtsev, MMA Kotka
- Anton Jyrkiäinen, Combat Academy of Finland
- Jasper Nordlund, Polar Jiu Jitsu Team
20
-76 kg
- Roope Niemi, Polar Jiu Jitsu Team
- Saleh Yousif, Turun Ju-jutsuseura
- Jami Heino, Turun Ju-jutsuseura
- Shamir Ullah, Pieksämäki Fight Club
- Miska Päivinen, Tampereen Jujutsukoulu
- Miran Jumah, Helsingin Ju-jutsuklubi
- Markus Oksman, Finnfighters Gym
- Johnny Perkka, Gracie Barra Kouvola
- Kim Teikari, Sisu Gym
- Henri Rosten, Action Sport Center
- Kasper Portin, GB Gym
- Anssi Seppo, Tampereen Jujutsukoulu
- Tapio Tolonen, BJJ Vaasa
- Justus Vesala, MMA Imatra
- Juan de Dios Magdaleno, Helsingin Ju-jutsuklubi
- Joonas Saari, Tampereen Jujutsukoulu
- Timi Leskinen, Crest - Professional Fighting Center
- Kyösti Määttänen, MMA Joensuu
- Onni Tertsunen, Helsingin Ju-jutsuklubi
- Jesse Sipiläinen, Gracie Barra Kouvola
20
-82.3 kg
- Georgy Tsvetkov, Jyväskylän Fight Club
- mikko kurronen, Kachi-Kan ry
- Max Kutvonen, Polar Jiu Jitsu Team
- Jere Grönholm, Barreto Jiu-Jitsu Lahti
- Jukka Lindholm, Turun Ju-jutsuseura
- Miikka Venäläinen, Tampereen Jujutsukoulu
- Eetu Tapper, Finnfighters Gym
- Janne Huotari, MMA Vantaa
- Vjaceslavs Danilovs, BJJ Vaasa
- Riku Björkholm, Polar Jiu Jitsu Team
- Joona Neuvonen, PP Jiujitsu Helsinki ry
- Lauri Siltala, GB Gym
- Anton Laaksonen, Lahden Gentai
- Jussi Lilja, Loop Jiu-Jitsu
- Jari Pöyhönen, Takado
- Karl Schultheis, GB Gym
- Kimmo Kaakinen, Turun Ju-jutsuseura
- Jeremy Heyno, Takado
- Sakari Vihervirta, Action Sport Center
- Jere Pyötsiä, Takado
- Juho Suvanto, MMA Imatra
- Lauri Ranta, MMA Imatra
- Joonas Huotari, MMA Vantaa
- Ilari Siikonen, BJJ Vaasa
- Tuomas Tuovinen, Polar Jiu Jitsu Team
- Nathan Nylund, Takado
- Juho Kalander, Ahjo Training Center
- Sebastian Aarnio, PP Jiujitsu Helsinki ry
- Matti Ahonen, Kombat Klubi Kouvola
- Jalmari Ikävalko, Espoon Kehähait
- Joni Hätinen, Gracie Barra Kouvola
- Jarkko Jalonen, GB Gym
- Nico Silfver, PP Jiujitsu Helsinki ry
- Eemeli Mäkinen , Helsingin Ju-jutsuklubi
- Niko Kaikkonen, Kachi-Kan ry
- Lamin Daffeh , Vantaan Kamppailukeskus
- Tuomas Posa, MMA Vantaa
- Aulis Honkanen, Crest - Professional Fighting Center
- Olli Säkkinen, Crest - Professional Fighting Center
39
-88.3 kg
- Miika Ahanen, Turun Ju-jutsuseura
- Joni Hautala, Loop Jiu-Jitsu
- Henry Suhonen, GB Gym
- Stepan Jakorinne, Barreto Jiu-Jitsu Lahti
- Aleksi Kousa, Helsingin Ju-jutsuklubi
- Mika Lehtonen, Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
- Elmo Vainio, Turun Ju-jutsuseura
- joonas lamminen, MMA Kotka
- Juha-Matti Nousiainen, Tampereen Jujutsukoulu
- Oskar Lindén, BJJ Vaasa
- Tomi Wielert, Barreto Helsinki
- Sami Knuutinen, Tampereen Jujutsukoulu
- Joni Bäckman, Polar Jiu Jitsu Team
- Christoffer Beck, Loop Jiu-Jitsu
- Atte Heiskanen, MMA Lappeenranta
- Petteri Salminen, Helsingin Itsepuolustuskoulu
- Aleksi Junkkonen, Oulun Kamppailuklubi
- Panu Hirvinen, Helsingin Ju-jutsuklubi
- Arttu Lehtonen, Tampereen Jujutsukoulu
- Mikael Oksanen, Kombat Klubi Kouvola
- Christian Lindroos, Crest - Professional Fighting Center
- Pekka-Eemeli Ojala, Turun Ju-jutsuseura
22
-94.3 kg
- Mergim Maxhuni, GB Gym
- Mikael Nordqvist, Loop Jiu-Jitsu
- Mikael Holmström, Hangon Hyrskyt
- Gleb Sluzhenikin, Helsingin Ju-jutsuklubi
- Juuso Nordman, Porin Kamppailu-urheilukeskus
- Romeo Thanveera, MMA Imatra
- Niki Vesanto, MMA Imatra
- Mikko Matikainen, Kachi-Kan ry
- Pyry Heiskanen, Lahden Gentai
- Riku Uljala, Loop Jiu-Jitsu
- Tuomas Kause, Porin Kamppailu-urheilukeskus
- Aleksi Kallio, Action Sport Center
12
Open Class
- Georgy Tsvetkov, Jyväskylän Fight Club
- Roope Niemi, Polar Jiu Jitsu Team
- Jere Grönholm, Barreto Jiu-Jitsu Lahti
- Gleb Sluzhenikin, Helsingin Ju-jutsuklubi
- Mikael Koskinen, Porin Kamppailu-urheilukeskus
- Tarmo Liimatainen, Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
- Jesse Keihäs, Turun Ju-jutsuseura
- Lauri Siltala, GB Gym
- Stepan Jakorinne, Barreto Jiu-Jitsu Lahti
- Miran Jumah, Helsingin Ju-jutsuklubi
- Matti Mikkola, Kajaanin Ju-Jutsuseura
- Aarno Rekola, Turun Ju-jutsuseura
- Jussi Lilja, Loop Jiu-Jitsu
- Juuso Nordman, Porin Kamppailu-urheilukeskus
- Jari Pöyhönen, Takado
- Markus Oksman, Finnfighters Gym
- Mika Lehtonen, Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
- Karl Schultheis, GB Gym
- Johnny Perkka, Gracie Barra Kouvola
- Jeremy Heyno, Takado
- Kim Teikari, Sisu Gym
- Kasper Portin, GB Gym
- joonas lamminen, MMA Kotka
- Jere Pyötsiä, Takado
- Matti Aurala, MMA Imatra
- Juan de Dios Magdaleno, Helsingin Ju-jutsuklubi
- Oskar Lindén, BJJ Vaasa
- Pavel Tchernykh, GB Gym
- Timi Leskinen, Crest - Professional Fighting Center
- Joni Bäckman, Polar Jiu Jitsu Team
- Akseli Arvaja, Tampereen Jujutsukoulu
- Christoffer Beck, Loop Jiu-Jitsu
- Waltter Mahlberg, Lahden Gentai
- Atte Heiskanen, MMA Lappeenranta
- Joni Hätinen, Gracie Barra Kouvola
- Tiago Nascimento, Jyväskylän Fight Club
- Riku Uljala, Loop Jiu-Jitsu
- Petteri Salminen, Helsingin Itsepuolustuskoulu
- Tuomas Kause, Porin Kamppailu-urheilukeskus
- Panu Hirvinen, Helsingin Ju-jutsuklubi
- Eemeli Mäkinen , Helsingin Ju-jutsuklubi
- Jesse Sipiläinen, Gracie Barra Kouvola
- Mikael Oksanen, Kombat Klubi Kouvola
- Aleksi Mäkäräinen, Tampereen Jujutsukoulu
44
Men Blue Belts
-70 kg
- Kalle-Anton Marjanen, MMA Vantaa 3
- Miika-Erik Tikkanen, MMA Rovaniemi
- Aleksi Kajander, Tampereen Jujutsukoulu 5
- Esa Vähäjylkkä, Polar Jiu Jitsu Team 14
- Josef Gullmets, Crest - Professional Fighting Center 31
- Hemmo Nyman, Ahjo Training Center 10
- Ilari Puranen, Turun Ju-jutsuseura
- Erik Wikström, Tampereen Jujutsukoulu 1
- Lauri Ranta-Eskola, Tampereen Jujutsukoulu 1
- Eetu Miettinen, Heracles 2
- Veeti Maksimainen, MMA Imatra 3
- Sabauun Khan, MMA Vantaa 4
- Rasmus Myllylä, Barreto Helsinki 14
- Matias Niva, Ahjo Training Center 11
- Valtteri Puolakanaho , Järvenpään Kehäkarhut
- Benjamin Murto, Helsingin Ju-jutsuklubi 10
- Henry Suntio, Pankration Gym 6
- Sami Özyavuz, CFO Grappling Team
- Pekka Nummela, Polar Jiu Jitsu Team 14
- Antti Haapasaari, Porin Kamppailu-urheilukeskus
- Santtu Heikkinen, Crest - Professional Fighting Center 12
21
-76 kg
- Otto Kärhä, Loop Jiu-Jitsu 1
- Jere Myllymäki, Barreto Jiu-Jitsu Lahti
- Tomi Venäläinen, Oulun Kamppailuklubi
- Jukka Knuutinen, MMA Team 300 4
- Heikki Riihimäki, Turun Ju-jutsuseura 3
- Ville Muikku, Oulun Kamppailuklubi
- Roope Uski, Barreto Helsinki 11
- walter karlsson, Vantaan Kamppailukeskus 4
- Yakup Keränen, MMA Rovaniemi 8
- Aapo Hakala, PP Jiujitsu Helsinki ry 16
- Waltteri Myötyri, Skeletor Wrestling 3
- Arttu Vilenius, Barreto Jiu-Jitsu Lahti
- Noa Louhivuori, Loop Jiu-Jitsu
- Teppo Saarenpää, Turun Ju-jutsuseura
- Juho Ihalainen, Heracles 4
- Iiro Dufvelin , MMA Rovaniemi
- Juuso Pyyppönen, Sisu Gym 1
- Mikael Suonpää, Tampereen Jujutsukoulu 8
- Roni Silvennoinen, Function X Jiu Jitsu 26
- Juuso Kursu, MMA Rovaniemi
- Julius Etholén, MMA Kotka
- Kaj-Axel Hägg, GB Gym 4
- Ariel Cohen, MMA Team 300 23
- Ville Mankinen, Finnfighters Gym 16
- Christian Ahokas, Finnfighters Gym 27
25
-82.3 kg
- Peter Lönnblad, Helsingin Itsepuolustuskoulu 2
- Atte Ovaska, Sisu Gym
- Lassi Waismaa, Loop Jiu-Jitsu 25
- Sami Minkkinen, Porin Kamppailu-urheilukeskus 24
- Aleksi Kurronen, MMA Joensuu 5
- Patricio Diaz-Abasta, PP Jiujitsu Helsinki ry 7
- Tatu Lintukangas, Gracie Barra Kouvola
- Ville Tunttunen, Tampereen Jujutsukoulu 8
- Kalle Manninen, MMA Seinäjoki
- Erkka Kortetmäki, Finnfighters Gym 2
- Samu Viirret, Oulun Kamppailuklubi
- Joonas Rantanen, Oulun Kamppailuklubi
- Mikko Nyberg, Polar Jiu Jitsu Team 4
- Janne Petäjäjärvi, Oulun Kamppailuklubi
- Olli Kapiainen, BJJ Vaasa 32
- Albert Rego, Savate Club Helsinki
- Lemar Khan, Porin Kamppailu-urheilukeskus 35
- Niko Rantala, Polar Jiu Jitsu Team
- Kalle Virtanen, Turun Ju-jutsuseura 14
- Marko Nieminen, GB Gym 1
- Aku Teutari, Lahden Gentai 1
- Mauri-Matti Lahti, Tampereen Jujutsukoulu 9
- Otto Haapa-aho, Heracles 11
- Joonas Söderlund, MMA Vantaa 7
- Max Tervilä, GB Gym 2
- Eemeli Romakkaniemi, CFO Grappling Team
- Markus Mäki-Ventelä, MMA Seinäjoki 5
- Renny Poutanen, Barreto Helsinki 12
- Joona Kotaluoto, MMA Team 300 5
- Tuure Kulju, Finnfighters Gym
30
-88.3 kg
- Petrus Haverinen, MMA Rovaniemi 39
- Pauli Selkee, Tampereen Jujutsukoulu 2
- Tommi Ryynänen, MMA Joensuu 5
- Niklas Karvinen, MMA Vantaa
- Vesa Rockas, Sisu Gym 12
- jouko koskinen, Helsingin Ju-jutsuklubi 10
- Sakke Suomalainen, Crest - Professional Fighting Center 25
- Ruslan Karppinen, Helsingin Itsepuolustuskoulu 15
- Ville Sirviö, MMA Vantaa 1
- Jan-Erik Malm, BJJ Vaasa 13
- Johan Koskinen, BJJ Vaasa 1
- Joona Ruuhonen, Tampereen Jujutsukoulu 14
- Petri Portaankorva, Sisu Gym 2
- Joonas Leppänen, Tampereen Jujutsukoulu 19
- Lauri Voog, Polar Jiu Jitsu Team 7
- Kasperi Elomaa, Tampereen Jujutsukoulu 18
- Tommi Henttula, Tampereen Jujutsukoulu
- Valtteri Leinonen, Porin Kamppailu-urheilukeskus 26
- Fisnik Neziri, Loop Jiu-Jitsu 28
- Konsta Laine, Oulun Kamppailuklubi
- Koore Ketelimäki, Savate Club Helsinki
- Vertti Hämäläinen, Barreto Helsinki 4
- Tommi Tahvanainen, MMA Vantaa
23
-94.3 kg
- Jonas Martens, Takado
- Mikko Hyvärinen, Brazilian Jiu-jitsu Academy 4
- Janne Viitamäki, Forssan Kamppailijat
- Victor Knieling, Finnfighters Gym 8
- Mika Kivinen, Oulun Kamppailuklubi 6
- Jarkko Korkiakoski, Oulun Kamppailuklubi
- Olli Lahtinen, Jyväskylän Fight Club 3
- Antti Jokinen, Vieskan Voima 13
- Elmeri Joronen, Jyväskylän Fight Club
- Calle Jakobsén, BJJ Vaasa 2
- Jorge Paredes, Oulun Kamppailuklubi 13
- Roope Lindfors, PP Jiujitsu Helsinki ry 12
- Oliver Elomaa, Tampereen Jujutsukoulu 10
- juho kaikko, Helsingin Ju-jutsuklubi 8
14
-100.5 kg
- Mark Vuori, Barreto Jiu-Jitsu Lahti
- Topi Ihalainen, Polar Jiu Jitsu Team 2
- Jaakko Kivioja, Vieskan Voima
- Jussi Kitinoja, Function X Jiu Jitsu 1
- Leo Laaksonen, Ahjo Training Center 17
- Mika Hämäläinen, Tampereen Jujutsukoulu
- Anssi Koivunen, Tampereen Jujutsukoulu
- Saku Heikurinen, Polar Jiu Jitsu Team 2
- Kasper Frans Kristian Kovanen, Tampereen Jujutsukoulu
- Kim Riski, Turun Ju-jutsuseura 3
- Veli-Pekka Kontio, Kajaanin Ju-Jutsuseura 3
- Joona Heino, Jyväskylän Fight Club 4
- Sami Lindman, MMA Kotka 17
- Santeri Posa, MMA Vantaa 27
14
Open Class
- Petrus Haverinen, MMA Rovaniemi 39
- Topi Ihalainen, Polar Jiu Jitsu Team 2
- Mikko Pouru, Finnfighters Gym 34
- Tommi Ryynänen, MMA Joensuu 5
- Niklas Karvinen, MMA Vantaa
- Aleksi Kajander, Tampereen Jujutsukoulu 5
- Lassi Waismaa, Loop Jiu-Jitsu 25
- Vesa Rockas, Sisu Gym 12
- Tomi Venäläinen, Oulun Kamppailuklubi
- Esa Vähäjylkkä, Polar Jiu Jitsu Team 14
- Topias Hassinen, Polar Jiu Jitsu Team 33
- Sakke Suomalainen, Crest - Professional Fighting Center 25
- Roope Uski, Barreto Helsinki 11
- Mika Kivinen, Oulun Kamppailuklubi 6
- Josef Gullmets, Crest - Professional Fighting Center 31
- Ville Tunttunen, Tampereen Jujutsukoulu 8
- Ruslan Karppinen, Helsingin Itsepuolustuskoulu 15
- Waltteri Myötyri, Skeletor Wrestling 3
- Ari Norrbacka, Kuopion Gladiator Factory
- Akseli Kaasalainen, MMA Vantaa 51
- Calle Jakobsén, BJJ Vaasa 2
- Olli Koho, Ahjo Training Center 11
- Petri Portaankorva, Sisu Gym 2
- Iiro Dufvelin , MMA Rovaniemi
- Matias Niva, Ahjo Training Center 11
- Olli Kapiainen, BJJ Vaasa 32
- Mikael Suonpää, Tampereen Jujutsukoulu 8
- Mika Salomaa, Tampereen Jujutsukoulu 24
- Kasperi Elomaa, Tampereen Jujutsukoulu 18
- Kim Riski, Turun Ju-jutsuseura 3
- Lemar Khan, Porin Kamppailu-urheilukeskus 35
- Veli-Pekka Kontio, Kajaanin Ju-Jutsuseura 3
- Juuso Kursu, MMA Rovaniemi
- Valtteri Leinonen, Porin Kamppailu-urheilukeskus 26
- Fisnik Neziri, Loop Jiu-Jitsu 28
- Jorge Paredes, Oulun Kamppailuklubi 13
- Julius Etholén, MMA Kotka
- Joonas Söderlund, MMA Vantaa 7
- Sami Lindman, MMA Kotka 17
- Tommi Tahvanainen, MMA Vantaa
- juho kaikko, Helsingin Ju-jutsuklubi 8
- Santeri Posa, MMA Vantaa 27
42
Men Purple Belts
-76 kg
- Tomi Tonteri, Vantaan Kamppailukeskus 2 15
- Toni Lipsanen, Gracie Barra Kouvola 17 5
- Petri Aaltonen, Polar Jiu Jitsu Team 65
- Antti Kajaste, Takado 4
- Lari-Matti Miettinen, Heracles 1 4
- Janne Kunnas, GB Gym 1 2
- Christopher Kangas, Helsingin Itsepuolustuskoulu 1
- Lasse Rahkolin, Sisu Gym 29 35
- Jari Peiponen, Loop Jiu-Jitsu 1
- Miska Meronen, Jyväskylän Fight Club 3 6
- Anton Ukkola, Oulun Kamppailuklubi 22 10
11
-82.3 kg
- Mika Pennanen, Turun Ju-jutsuseura 19 39
- Pasi Jukka, MMA Joensuu 4
- Lauri Rossinen, MMA Joensuu 17 19
- Tatu Piispanen, GB Gym 7 6
- Juuda Tamminen, Helsingin Itsepuolustuskoulu 4 1
- Aku Peltola, PP Jiujitsu Helsinki ry 7 3
- Jesse Kujanpää, Jyväskylän Fight Club 9 1
- Oskari Toikonniemi, PP Jiujitsu Helsinki ry 12 15
- Niki Kahila, Tampereen Jujutsukoulu 23
- Markus-Petteri Haikkonen, Tampereen Jujutsukoulu 1 6
10
-88.3 kg
- Erkka Pehkonen, Tampereen Jujutsukoulu 27 1
- Juhani Mikkonen, Takado 1 4
- Aleksi Kylmälahti, Lahden Gentai 37 1
- Samuli Törmikoski, GB Gym 3 3
- Jari Kantanen, Kachi-Kan ry 4 3
- Janne Haataja, Barreto Helsinki 4
- Matti Auvinen, Crest - Professional Fighting Center 13
- Mika Lehtinen, Crest - Professional Fighting Center 5
- Heikki Huttunen, Kachi-Kan ry 19 14
- Joni Kankaanranta, Function X Jiu Jitsu 9
- Veli-Matti Tuominen, Tampereen Jujutsukoulu 2 25
- Riku Jansson, Polar Jiu Jitsu Team 10 9
12
Open Class
- Mika Pennanen, Turun Ju-jutsuseura 19 39
- Samuel Muuronen, Crest - Professional Fighting Center 48
- Pasi Jukka, MMA Joensuu 4
- Tomi Lindholm, GB Gym 8 2
- Jussi Sirenius, Loop Jiu-Jitsu 11 36
- Pyry Sulonen, Porin Kamppailu-urheilukeskus 30 12
- Toni Lipsanen, Gracie Barra Kouvola 17 5
- Petri Aaltonen, Polar Jiu Jitsu Team 65
- Erkka Pehkonen, Tampereen Jujutsukoulu 27 1
- Lauri Rossinen, MMA Joensuu 17 19
- Antti Kajaste, Takado 4
- Ville Backman, Turun Ju-jutsuseura 38 45
- Teemu Jäntti, MMA Vantaa 20 5
- Joonas Uusi-Autti, Jyväskylän Fight Club 21 8
- Aleksi Toiviainen, Ahjo Training Center 9 4
- Aleksi Kylmälahti, Lahden Gentai 37 1
- Janne Haataja, Barreto Helsinki 4
- Artturi Linna, GB Gym 19 14
- Matti Auvinen, Crest - Professional Fighting Center 13
- Lasse Rahkolin, Sisu Gym 29 35
- Niki Kahila, Tampereen Jujutsukoulu 23
21
Men Brown/Black Belts
-76 kg
- Petri Moilanen, Lohjan Kamppailukeskus 6 34 5
- Jimi Miettinen, MMA Joensuu 1 2 8
- Tommi Heikkinen, Oulun Kamppailuklubi 2 20 13
- Sami Narikka, Combat Society 1 5
- Severi Nenonen, Barreto Jiu-Jitsu Lahti 4 33
- Tuomas Kokkonen, GB Gym 12 36
- Tero Ahola, Helsingin Itsepuolustuskoulu 2 10 12
- Jarmo Petäjäjärvi, Oulun Kamppailuklubi 1 7 28
- Riku Hapulahti, Lahden Gentai 1 1 24
- Mikko Alho, Takado 1 2 4
10
Open Class
- Jaakko Vilander, Hilti Raasepori 1 7 52
- Petri Moilanen, Lohjan Kamppailukeskus 6 34 5
- Markku Mutanen, Barreto Helsinki 1 3 11
- Janne Toivanen, Sisu Gym 1 12 4
- Jonas Smeds, Crest - Professional Fighting Center 1 5
- Riku Leinonen, BJJ Vaasa 24
- Severi Nenonen, Barreto Jiu-Jitsu Lahti 4 33
- Ilari Matinolli, Oulun Kamppailuklubi 1 2 11
- Tuomas Kokkonen, GB Gym 12 36
- Tommi Karihtala, Finnfighters Gym 3 23 15
- Kim Lipsanen, Gracie Barra Kouvola 2 9 15
- Jaakko Hulkkonen, Tampereen Jujutsukoulu 1 4 9
- Olli Varje, Polar Jiu Jitsu Team 2 5 4
- Sebastian Mäkinen, Finnfighters Gym 1 5 4
- Mikko Alho, Takado 1 2 4
- Aki Teräväinen, Tampereen Jujutsukoulu 9 23
- Miika Suvanto, Finnfighters Gym 3 22 21
- Aleksi Niittymies, Tampereen Jujutsukoulu 1 3 10
18
Women White Belts
-58.5 kg
- Janette Nurminen, Barreto Jiu-Jitsu Lahti
- Minja Lehtinen, Polar Jiu Jitsu Team
- Sani Brännfors, Oulun Kamppailuklubi
- Tia-Emilia Kataja, Turun Ju-jutsuseura
- Sini Vasko, Jyväskylän Fight Club
- Niina Apunen, GB Gym
- Peppi Paananen, BJJ Vaasa
- Silja Piironen, MMA Imatra
- Elina Tuomikoski, Turun Ju-jutsuseura
- Elli Piispanen, Crest - Professional Fighting Center
- Laura Aurolahti, Combat Academy of Finland
- Pirita Meronen, MMA Joensuu
12
-64 kg
- Patricia Lehto, Combat Academy of Finland
- Minta Mäkinen, Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
- Essi Salmela, Sisu Gym
- Riikka Hakala-Rahko, Tampereen Jujutsukoulu
- Paulina Mertanen, Takado
- Noora Virkkunen, Sisu Gym
- Amanda Tuomola, Finnfighters Gym
- Mari Kesti, Järvenpään Kehäkarhut
- Anniina Loponen, Polar Jiu Jitsu Team
- Emilia Bäckström, Hangon Hyrskyt
10
69+ kg
- Nina Mustasilta, Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
- Aura Tuuna, Porin Kamppailu-urheilukeskus
- Maija Luoma, Fight For Fun
- Anna-Kaisa Riitijoki, Ahjo Training Center
- Tiia Lahti, Järvenpään Kehäkarhut
- Katriina Juutilainen, Barreto Helsinki
- Luna Pitkänen, Oulun Kamppailuklubi
- Maiju Aurala, MMA Imatra
- Asta Jukka, Crest - Professional Fighting Center
- Kertu Rosenthal, Fight For Fun
10
Open Class
- Anne Joensuu, Loop Jiu-Jitsu
- Nina Mustasilta, Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
- Essi Salmela, Sisu Gym
- Janette Nurminen, Barreto Jiu-Jitsu Lahti
- Aura Tuuna, Porin Kamppailu-urheilukeskus
- Maija Luoma, Fight For Fun
- Anna-Kaisa Riitijoki, Ahjo Training Center
- Paulina Mertanen, Takado
- Mira Penttilä, Finnfighters Gym
- Noora Virkkunen, Sisu Gym
- Heidi Haanpää, Turun Ju-jutsuseura
- Sini Vasko, Jyväskylän Fight Club
- Silja Piironen, MMA Imatra
- Kaisu Pajunen, Gracie Barra Kouvola
- Kertu Rosenthal, Fight For Fun
- Anniina Loponen, Polar Jiu Jitsu Team
- Laura Aurolahti, Combat Academy of Finland
17
Women Blue Belts
-64 kg
- Heidi Rinne, Jyväskylän Fight Club 7
- Ronja Kurka, GB Gym 11
- Sara Lehto, Nokian Kamppailu-Urheilijat ry 58
- Julia Nokelainen, Finnfighters Gym 5
- Oona Vorimo, Savate Club Helsinki 2
- Elli Harju, Pankration Gym 2
- Eili Ristimäki, Finnfighters Gym 2
- Sanna Temisevä, Takado 28
- Nelli Suominen, Turun Ju-jutsuseura 19
- Iiris Nyman, Ahjo Training Center 19
- Tiia-Marja Haikkonen, Tampereen Jujutsukoulu 1
11
69+ kg
- Anni Kolari, Jyväskylän Fight Club 1
- Kerttu Kouki, Loop Jiu-Jitsu 10
- Venla Nivala, Crest - Professional Fighting Center 17
- Jenny Heikkinen, Kajaanin Ju-Jutsuseura 2
- Salla Simola, Finnfighters Gym 97
- Natalia Starast, Lahden Gentai 2
- Neea Haataja, Barreto Helsinki 1
- Tiina-Eeva Lindström, Turun Ju-jutsuseura 11
- Janina Järvinen, Ahjo Training Center 2
- Laura-Elina Halttu, Fight For Fun 12
10
Open Class
- Heidi Rinne, Jyväskylän Fight Club 7
- Ronja Kurka, GB Gym 11
- Sara Lehto, Nokian Kamppailu-Urheilijat ry 58
- Kerttu Kouki, Loop Jiu-Jitsu 10
- Julia Nokelainen, Finnfighters Gym 5
- Maria Isomäki, Nokian Kamppailu-Urheilijat ry 14
- Venla Nivala, Crest - Professional Fighting Center 17
- Jenny Heikkinen, Kajaanin Ju-Jutsuseura 2
- Satu Lamminpää, Loop Jiu-Jitsu 33
- Salla Simola, Finnfighters Gym 97
- Sanna Temisevä, Takado 28
- Natalia Starast, Lahden Gentai 2
- Neea Haataja, Barreto Helsinki 1
- Nelli Suominen, Turun Ju-jutsuseura 19
- Tiina-Eeva Lindström, Turun Ju-jutsuseura 11
- Sari Haimi, MMA Team 300 1
- Meira Ylitalo, Kokkolan Budo 4
- Jessika Torttila, Lahden Gentai 1
18
Women Purple/Brown/Black Belts
Open Class
- Ulla Murisoja, Tornion Jujutsuseura 10 1
- Maria Tikka, MMA Rovaniemi 11 4
- Suvi Koikkalainen, Takado 7 50
- Hennariikka Mäenpää, Jyväskylän Fight Club 4 4
- Satu Jokela, Finnfighters Gym 23 33
- Anna Jylhä, Tampereen Jujutsukoulu 6 5
- Piatta Rulja, GB Gym 4 4
- Maaria Haltsonen, MMA Imatra 2 6
- Marika Vainola, Crest - Professional Fighting Center 9 11
- Laura Rättyä, Crest - Professional Fighting Center 10 51
- Iina Kolvanki, Oulun Kamppailuklubi 10 14
- Laura Virtanen, Turun Ju-jutsuseura 43 22
- Emilia Lång, MMA Rovaniemi 14 5
- Outi Karhuvaara, Finnfighters Gym 13 22
14
Total: 485 fighters.
Tampereen Jujutsukoulu 47
GB Gym 27
Turun Ju-jutsuseura 27
Polar Jiu Jitsu Team 23
Finnfighters Gym 22
Crest - Professional Fighting Center 19
Loop Jiu-Jitsu 19
Oulun Kamppailuklubi 19
Takado 17
MMA Vantaa 14
Barreto Helsinki 14
Jyväskylän Fight Club 13
Helsingin Ju-jutsuklubi 12
BJJ Vaasa 12
Barreto Jiu-Jitsu Lahti 12
MMA Imatra 12
Sisu Gym 11
Helsingin Itsepuolustuskoulu 10
Ahjo Training Center 10
Lahden Gentai 10
Porin Kamppailu-urheilukeskus 9
MMA Joensuu 9
MMA Rovaniemi 9
PP Jiujitsu Helsinki ry 8
Gracie Barra Kouvola 8
Heracles 8
MMA Team 300 7
Nokian Kamppailu-Urheilijat ry 7
Kachi-Kan ry 6
Vieskan Voima 6
Vantaan Kamppailukeskus 4
MMA Kotka 4
Function X Jiu Jitsu 3
CFO Grappling Team 3
Savate Club Helsinki 3
Fight For Fun 3
Hangon Hyrskyt 3
Lahden Kamppailulajikeskus 3
Järvenpään Kehäkarhut 3
Kajaanin Ju-Jutsuseura 3
Combat Academy of Finland 3
Action Sport Center 3
MMA Seinäjoki 3
Kombat Klubi Kouvola 2
Skeletor Wrestling 2
Pankration Gym 2
Tornion Jujutsuseura 1
Kokkolan Budo 1
Espoon Kehähait 1
Combat Society 1
Hilti Raasepori 1
Lohjan Kamppailukeskus 1
Kuopion Gladiator Factory 1
Forssan Kamppailijat 1
Brazilian Jiu-jitsu Academy 1
MMA Lappeenranta 1
Pieksämäki Fight Club 1