Last day to sign up is 08.07.2015.
You have to log in to sign up to the competition.
Info
Hanko on Suomen tunnetuimpia kesäkaupunkeja. Loputtomasti hiekkarantoja, aurinkoa, ihmisiä ja vilskettä. Tämän leppoisan kesätunnelman keskellä järjestetään perinteinen Hangon Hyrskyt BJJ ulkoilmaturnaus. Kutsumme kaikki BJJ:n ja muiden kamppailulajien harrastajat lämpimästi tervetulleeksi 12. vuosittaiseen BJJ Summer Fight Brazilian jiu-jitsu turnaukseen.
Invitation for Fighters
BJJ Summerfight 2015 kisakutsu
Hanko on Suomen tunnetuimpia kesäkaupunkeja. Loputtomasti hiekkarantoja, aurinkoa, ihmisiä ja vilskettä. Tämän leppoisan kesätunnelman keskellä järjestetään perinteinen Hangon Hyrskyt BJJ ulkoilmaturnaus. Kutsumme kaikki BJJ:n ja muiden kamppailulajien harrastajat lämpimästi tervetulleeksi 12. vuosittaiseen BJJ Summer Fight Brazilian jiu-jitsu turnaukseen.
Aika: Lauantaina 18.7.2015
Paikka: Pub Roxxin edusta, Itäsatama. http://www.itasatama.fi/
Sateella: Hangon Urheilutalo, Raatimiehenkatu 12
Sarjat:
Valkovöiset: Miehet: -64, -70, -76, -82.3,-88.3, -94.3, -100.5, +100.5 kg
Naiset: -63, +63
Siniset + ylemmät vyöt: Miehet: -64,-70, -76, -82.3, -88.3, -94.3, -100.5, +100.5 kg
Naiset: -63, +63 kg
Juniorit: Viralliset sarjat
Järjestäjä pidättää oikeuden yhdistellä sarjoja, jos osallistujia ei ole tarpeeksi. Jos sinistä ylempivöisiä tulee tarpeeksi, voi myös heillä olla omia sarjoja.
Otteluajat: Valkovöiset 5 minuuttia. Sinivöiset + ylemmät vyöt 6 minuuttia. Juniorit ikäluokkien mukaan.
Säännöt:
Viralliset CBJJ:n säännöt.
Ottelualue on noin 7x7m
Osallistumismaksu:
20 EUROA, joka maksetaan tilille:
HAHY Kamppailujaos
Osuuspankki: FI45 5549 8320 0578 88, BIC / SWIFT OKOYFIHH. eräpäivä keskiviikko 8.7.2015
Palkinnot:
Palkinnot, mainetta ja kunniaa 3 parhaalle kaikissa sarjoissa ja tuotepalkintoja
Kisoja tukemassa: Macaco Branco
Aikataulut:
Ilmoittautuminen viimeistään keskiviikkona 8.7.2015
Ilmoittautuminen + punnitus kisapaikalla klo. 8.30-10.00
Ottelut alkavat n. klo. 10.30
Majoitus, kartta ja muu tieto Hangosta: http://www.hanko.fi/
Lisäkyselyt sähköpostitse bjjhanko@gmail.com tai puhelimitse: Tony Bäckman 040-5590856
Schedule
Aikataulut:
Ilmoittautuminen viimeistään keskiviikkona 8.7.2015
Ilmoittautuminen + punnitus kisapaikalla klo. 8.30-10.00
Ottelut alkavat n. klo. 10.30
Ottelut käydään kolmella (3) tatamilla.
Tickets
No tickets
Brackets
Men Valkovöiset
Men Siniset + ylemmät vyöt
Women Valkovöiset
Women Siniset + ylemmät vyöt
2008 synt. ja nuoremmat (<8v)
2007-2006 synt. (8-9v)
2005-2004 synt. (10-11v)
2003-2002 synt. (12-13v)
2001-2000 synt. (14-15v)
Participants
Men Valkovöiset
-70kg
- Janne Kolsi, Pankration Gym
- Christopher Kangas, Helsingin Itsepuolustuskoulu
- Karri Uusi-Äijö, Helsingin Itsepuolustuskoulu
- Josef Gullmets, Turun Ju-jutsuseura
- Jere Huttu, Espoon Kehähait
- Olli Hildén, Lahden Gentai ry
- Gleb Tatichek, Orion's Belt
- Mika Purhonen, Lahden Gentai ry
- Simo Aho, Järvenpään Kehäkarhut
- Mikko Löppönen, Barreto Heinola
- Simo Voutilainen, Fuguda
- Juhana Peltomaa, Järvenpään Kehäkarhut
- Mika Mäntyvaara, Kushin-kan
- Oula Nuuttila, Gracie Barra Kuusankoski
14
-76kg
- joona posa, MMA Vantaa
- Petri Veskoniemi, BJJ Kouvola ry
- Juska Matikainen, Forssan Kamppailijat
- Jukka Porkka, Polar Jiu Jitsu Team
- Ahti Hynynen, BJJ Center
- Kristoffer Berglund, Hilti Raasepori
- Aleksi Rönkkö, Klaukkalan kamppailu-urheilijat
- Tero Salonen, Finnfighters Gym
- Ville Koskela, Barreto Jiu-Jitsu Lahti
- Riku Väärä, GB Gym
- Ville Hyttinen, MMA Vantaa
- The Tran, Polar Jiu Jitsu Team
- Ville Tuominen, Lahden Gentai ry
- Andrei Perttunen, Orion's Belt
- sami kallio, Järvenpään Kehäkarhut
- Abdullah El-nachar, Gracie Barra Helsinki
16
-82.3kg
- Joonas Raiskio, MMA Vantaa
- Joonas Iivanainen, Savate Club Helsinki
- Rene Kraft, WFC Warriors
- Mikko Talvitie, Kushin-kan
- Janne Gustafsson, MMA Vantaa
- Paavo Haimila, Gracie Barra Lappeenranta
- Petri Portaankorva, RNC Sport Club
- Samuli Lappeteläinen, Järvenpään Kehäkarhut
- Joni Miikki, Klaukkalan kamppailu-urheilijat
- Olli Kousa, Gracie Barra Kuusankoski
- Pekka Kernen, Järvenpään Kehäkarhut
- Patricio Diaz-Abasta, Rocha gold team
- Lamin Daffeh , Delariva Finland
- Aki Tiljander, Polar Jiu Jitsu Team
- Aleksi Vehmas, Tampereen Jujutsukoulu
- Miska Salonen, Polar Jiu Jitsu Team
- Heikki Riihimäki, Turun Ju-jutsuseura
- Aleksi Tuomi, Jyväskylän Fight Club
- Tuomas Klingberg, Espoon Kehähait
- Dick Söderholm, Hilti Raasepori
- Tommi Linna, BJJ Center
21
-88.3kg
- Markus Malinen, Klaukkalan kamppailu-urheilijat
- Viktor Wikström, Hilti Raasepori
- Henri Perttula, Holjutai
- Juuso Pusa, Helsingin Itsepuolustuskoulu
- Arto Haverinen, Järvenpään Kehäkarhut
- Nikolay Kononenko, BJJ Center
- Ray Mollel, Delariva Finland
- Aku-Pekka Fagerholm, Polar Jiu Jitsu Team
- Miika Puisto, Takado
- Ilja Prohorov, Orion's Belt
- Wille Väärä, GB Gym
- Jani Hurme, Hilti Raasepori
- Karl Haarala, Finnfighters Gym
- Joachim Miinalainen, Polar Jiu Jitsu Team
- mathias lundqvist, hilti raasepori
15
-94.3kg
- kaarel lehtsalu, SBGi Võimla
- Joni Lempinen, WFC Warriors
- Ari Kangas, Polar Jiu Jitsu Team
- Anssi Miettinen, MMA Vantaa
- Alexey Savolainen, Helsingin Itsepuolustuskoulu
- Samu Mahkonen, Polar Jiu Jitsu Team
- Ali Raad, Polar Jiu Jitsu Team
- Toni Rosell, Helsingin Ju-jutsuklubi
- Mika Benson, Ahjo Training Center
- Aleksi Sorvali, Gracie Barra Lappeenranta
10
Men Siniset + ylemmät vyöt
-70kg
- Petri Moilanen, Lohjan Kamppailukeskus 1
- Antti Kuusinen, Lahden Gentai ry 1
- Jesse Saarinen, Polar Jiu Jitsu Team 5
- Aleksandr Keinänen, GB Gym 10
- Riku Forsell, Pankration Gym 13
- Tõll Simson, SBGi Võimla 4
- Tero Ahola, Helsingin Itsepuolustuskoulu 4
- Eppu Riihelä, Heracles 3
- Juha-Matti Salo, Delariva Finland
- Samuel Westerlund, Hangon Hyrskyt
- Kim Lipsanen, Gracie Barra Kuusankoski 12
- Johannes Vähänikkilä, MMA Rovaniemi
- Samuel Onnela, Oulun Kamppailuklubi 1
- Petri Onnela, Oulun Kamppailuklubi 1
- Riku Lahdenperä, BJJ Center 19
15
-76kg
- Arvi Luotonen, Lohjan Kamppailukeskus 1
- Jussi Sirenius, BJJ Center
- Sami Silventoinen, Turun Ju-jutsuseura
- Sami Silvennoinen, Heracles 1 3
- Hannu Häyrinen, Järvenpään Kehäkarhut 2 2
- Miska Meronen, Jyväskylän Fight Club
- William Lönnberg, Delariva Finland
- Jarno Levonperä, Oulun Kamppailuklubi 1
- Mikko Särkkä, Kombat Klubi Kouvola 4 8
- Markus Tentke, Pankration Gym 1
- Antti Alaluusua, Tampereen Jujutsukoulu 27
- Joni Turja, Finnfighters Gym 1
- Tommi Alaluusua, Tampereen Jujutsukoulu 6
- Akseli Haapaniemi, MMA Rovaniemi
14
-82.3kg
- Tommi Karihtala, Finnfighters Gym 2
- Olli Multanen, Ahjo Training Center 4
- Kalle Laukkanen, Barreto Helsinki 25
- Tobias Lindgren, Hilti Raasepori 2
- Jyri Mikkilä, Polar Jiu Jitsu Team 3 2
- Henri Laikko, Brazilian Jiu-jitsu Academy
- Mikko Palander, Jyväskylän Fight Club 2
- Markus Asell, Finnfighters Gym
- Emil Ylén, Lahden Gentai ry
- Jesse Pölkki, Jyväskylän Fight Club 1
- Mikko Eerola, Gracie Barra Kuusankoski 9
- Jussi Kivivuori, RNC Sport Club
- Eetu Simola, Hangon Hyrskyt 4
- Leo Lindroos, Pankration Gym 1
- Aarne Pekkarinen, Polar Jiu Jitsu Team
- Jaakko Hulkkonen, Tampereen Jujutsukoulu 15 31
- Veli-Matti Tuominen, Tampereen Jujutsukoulu 12
- Ville Rahkonen, Heracles 10
- Ali Aalto, Heracles 1 2
- Tomi Himberg, Polar Jiu Jitsu Team 9
- Joni Kainulainen, Brazilian Jiu-jitsu Academy 2 10
21
-88.3kg
- Ari Ylipalo, Polar Jiu Jitsu Team 8
- Jaakko Vilander, GB Gym 11 32
- Janne Toivanen, Sisu Gym 7
- Janne Kotiranta, MMA Vantaa 3
- Olli Andersson, Helsingin Itsepuolustuskoulu 3
- Riku Seppänen, Barreto Jiu-Jitsu Lahti
- Niki Blomqvist, Hilti Raasepori 3 1
- Matti Wellström, Järvenpään Kehäkarhut
- Tuomas Vesterlund, MMA Rovaniemi 5
- Danny Fallenius, BJJ Center 1
- Anton Hämelin, Hilti Raasepori
- Aleksi Ruuskanen, MMA Vantaa 13 8
- Sten Maaslieb, 3D Treening (SBGi)
- Jani Sommarberg, Kombat Klubi Kouvola 9
- Jasse Junkkari, GB Gym 1 1
- Vitalii Grigorev, Orion's Belt
- Jesse Pajunen, Polar Jiu Jitsu Team 1
17
-94.3kg
- Jarkko Suojoki, WFC Warriors 2
- Timo Tapiala, Holjutai 5
- Andreas Nordin, BJJ Vaasa 7
- Sebastian Mäkinen, Finnfighters Gym 3 14
- Artturi Linna, GB Gym
- Henri Lindroos, Pankration Gym 8 11
- Ilmari Kumpula, MMA Rovaniemi
- Akseli Piilola, WFC Warriors 5
- Toni Myllykoski, Jyväskylän Fight Club 1
- Mikko Vehmas, Polar Jiu Jitsu Team 1
10
Women Valkovöiset
-63kg
- Emily Öhman, Helsingin Itsepuolustuskoulu
- Emilia Liipo, Helsingin Itsepuolustuskoulu
- Sara Sajaniemi, Can Do Martial Arts (UK)
- Maria Niemelä, Helsingin Ju-jutsuklubi
- Anni Kauniskangas, Helsingin Itsepuolustuskoulu
- Helena Paakkola, Polar Jiu Jitsu Team
- Johanna Bäckman, Hangon Hyrskyt
- Mari Lybeck, Polar Jiu Jitsu Team
- Jane Soodla, 3D Treening (SBGi)
- Inka Keinänen, Helsingin Itsepuolustuskoulu
- Henna Tuomiranta, Jyväskylän Fight Club
- Emilia Hovi, RNC Sport Club
- Emilia Lång, MMA Rovaniemi
- Anniina Turja, Finnfighters Gym
- Saidi Backman, Järvenpään Kehäkarhut
- Salla Simola, Hangon Hyrskyt
16
+63kg
- Suvi Anttila, Lohjan Kamppailukeskus
- Helena Salo, Forssan Kamppailijat
- Maikku Piiparinen, Delariva Finland
- Hanna Suurpää, Brazilian Jiu-jitsu Academy
- Tiia-Marja Haikkonen, Brazilian Jiu-jitsu Academy
- Mirva Vainio, Hilti Raasepori
- Isabella Herrlin, Hangon Hyrskyt
- Eija Mussalo, Polar Jiu Jitsu Team
- Laura Virtanen, Turun Ju-jutsuseura
- Sanna Rantala, Tampereen Jujutsukoulu
- Priscilla Ollila, Forssan Kamppailijat
11
Women Siniset + ylemmät vyöt
-63kg
- Maria Tikka, MMA Rovaniemi
- Suvi Telivuo, Helsingin Itsepuolustuskoulu 10 2
- Sara Lindeberg, Barreto Jiu-Jitsu Lahti
- Sanna Karvonen, Gracie Barra Kuusankoski
- Henna Launistola, Savate Club Helsinki 4
- Piatta Rulja, GB Gym 1
- Laura Rättyä, Jyväskylän Fight Club 10
- Tiina Elomaa, MMA Imatra 4 1
- Tytti Laaksonen, Jyväskylän Fight Club 1
- Riina Kyynäräinen, Finnfighters Gym 3
- Liisa Nurmivaara, Tampereen Jujutsukoulu 8
11
2008 synt. ja nuoremmat (<8v)
2007-2006 synt. (8-9v)
2005-2004 synt. (10-11v)
2003-2002 synt. (12-13v)
2001-2000 synt. (14-15v)
Total: 264 fighters.
Polar Jiu Jitsu Team 33
Helsingin Itsepuolustuskoulu 14
Hangon Hyrskyt 13
Takado 10
Finnfighters Gym 10
Heracles 9
Järvenpään Kehäkarhut 9
Tampereen Jujutsukoulu 9
Hilti Raasepori 8
BJJ Center 8
Jyväskylän Fight Club 8
GB Gym 8
MMA Rovaniemi 7
MMA Vantaa 7
Gracie Barra Kuusankoski 6
MMA Imatra 6
Barreto Helsinki 5
Pankration Gym 5
Delariva Finland 5
Lahden Gentai ry 5
Orion's Belt 5
Barreto Jiu-Jitsu Lahti 5
Oulun Kamppailuklubi 5
WFC Warriors 4
Brazilian Jiu-jitsu Academy 4
Turun Ju-jutsuseura 4
RNC Sport Club 4
Ahjo Training Center 4
Forssan Kamppailijat 4
Kushin-kan 4
Lohjan Kamppailukeskus 4
Klaukkalan kamppailu-urheilijat 3
SBGi Võimla 2
Fuguda 2
Helsingin Ju-jutsuklubi 2
Savate Club Helsinki 2
Kombat Klubi Kouvola 2
Espoon Kehähait 2
Holjutai 2
Gracie Barra Lappeenranta 2
3D Treening (SBGi) 2
Mikkelin Full Contact 1
Gracie Barra Helsinki 1
Orion's Belt 1
Orions Belt 1
BJJ Kouvola ry 1
Can Do Martial Arts (UK) 1
Barreto Heinola 1
hilti raasepori 1
BJJ Vaasa 1
Rocha gold team 1
Sisu Gym 1