Last day to sign up is 15.12.2019.
You have to log in to sign up to the competition.
Info
ADCC lukkopainin Suomenmestaruuskilpailut 2019
Beginner
Intermediate
Pro
Masters (1984 syntyneet ja vanhemmat)
Invitation for Fighters
Lukkopainin SM-kilpailut
21.- 22.12.2019
HERVANNAN VAPAA-AIKAKESKUS
Lindforsinkatu 5, 33720 Tampere
Aloittelijat:
Miehet: -60kg, -65kg, -70kg, -76kg, -83kg, -91kg, -100kg ja +100kg
Naiset: -55kg -65kg ja +65kg
Intermediate:
Miehet: -60 kg, -65 kg, -70 kg, -76 kg, -83 kg, -91 kg, -100 kg ja +100 kg
Naiset: -55kg -65kg ja +65kg
Ammattilaiset:
Miehet: -65,9kg, -76,9kg, -87,9kg, -98,9 ja +99kg
Naiset: -60kg ja +60kg
Masters:
-65,9kg, -76,9kg, -87,9kg, -98,9 ja +99kg
Kilpailun järjestäjä pidättää mahdollisuuden yhdistellä sarjoja.
Ammattilaisten miesten sarjojen voittajat saavat lentoliput + hotellimajoituksen ADCC EM-kilpailuihin 2020.
Aikataulu
Puntari ja ilmoittautumiset klo.9:30-10:30
sääntöpalaveri klo.10:30
Ottelut alkavat klo.11:00
Lauantai: Miehet beginner/intermediate/master
Sunnuntai: Miehet pro, Naiset beginner/intermediate/pro/master
Säännöt
https://adcombat.com/adcc-rules-regulations/
Rekisteröinti
Kilpailumaksu 60 €
Kilpailumaksu tulee maksaa ilmoittautumisaikana järjestäjän pankkitilille.
Merkitse viestiksi ottelijan nimi, painoluokka, jäsenseura ja otteluluokka.
Kilpailuun voi osallistua vain jäsenseurat
Viimeinen ilmoittautumispäivä on 15.12.2019
Kilpailumaksu
BFSS ry
PANKKI IBAN: FI46 4108 0011 3060 68
Lisätietoa
e-mail: info.adccsm19@gmail.com
Schedule
Aikataulu
Puntari ja ilmoittautumiset klo.9:30-10:30
sääntöpalaveri klo.10:30
Ottelut alkavat klo.11:00
Lauantai: Miehet beginner/intermediate/master
Sunnuntai: Miehet pro, Naiset beginner/intermediate/pro/master
Tickets
No tickets
Brackets
Men Beginner
Women Beginner
Men Intermediate
Women Intermediate
Men Master
Women Master
Men Pro
Women Pro
Participants
Men Beginner
-76
- Markus Sundelin, MMA Team 300
- Kim Teikari, Sisu Gym
- Ukko Pelkonen, Oulun Kamppailuklubi
- Roni Yrjölä, Ippon Loimaa
- Timi Leskinen, Crest - Professional Fighting Center
- Henri Piirainen, Skeletor Wrestling 3
- Markus Saari, Oulun Kamppailuklubi
- Joonas Mäkipelto, Polar Jiu Jitsu Team
- Mirko Asell, Tampereen Jujutsukoulu
- Emil Mattsson, Takado
- Pekka Nuutinen, MMA Team 300
- Tapio Tolonen, BJJ Vaasa
- Valtteri Koponen, Gracie Barra Varkaus
13
-83
- Eemeli Pohjola, Skeletor Wrestling
- Tuomas Tuovinen, MMA Kuopio
- Niko Kaikkonen, Crest - Professional Fighting Center
- Roni Tuomi, Finnfighters Gym
- erno hakanen, MMA Team 300
- Jyri Lehto, Espoon Kehähait
- Jarkko Tapio, Oulun Kamppailuklubi
- Jani Hämäläinen, MMA Kuopio
- NICHOLAS Neuwerth, Sisu Gym
- Arian Hamshar, Oulun Kamppailuklubi
- marko karjalainen, GB Gym
- Oskar Lindén, BJJ Vaasa
- Markus Oksman, Finnfighters Gym
13
Women Beginner
Men Intermediate
-70
- Ariel Cohen, MMA Team 300 33
- Elmo Peltonen, MMA Team 300
- walter karlsson, Vantaan Kamppailukeskus 5
- Roope Tuomi, Finnfighters Gym
- Jukka Leppänen, Vantaan Kamppailukeskus
- John Tedeschi, GB Gym
- Daniel Kestilä , Polar Jiu Jitsu Team
- Mika Räsänen, MMA Kuopio 1
- Joni Perkkilä, Helsingin Itsepuolustuskoulu 1
- Rasmus Myllylä, Barreto Helsinki 26
- Harri Eho, Heracles
11
-76
- Anttoni Koivulehto, MMA Team 300
- Julius Pelkonen, Sisu Gym 15
- Patrick Pirskanen, Ahjo Training Center
- Yakup Keränen, MMA Rovaniemi 15
- Mauri-Matti Lahti, Tampereen Jujutsukoulu 16
- Henry Warden, Helsingin Paini-Miehet
- Mirko Mäkinen, Helsingin Paini-Miehet
- Tommi Salonen, Barreto Jiu-Jitsu Lahti
- jarmo elo, Finnfighters Gym
- Oskari Stenholm, MMA Team 300 13
- Jere Grönholm, Barreto Jiu-Jitsu Lahti
- Harri Mönkkönen, MMA Kuopio 2
- Juuso Pyyppönen, Sisu Gym 5
- Juho Selin, RNC Sport Club 11
- Niko Aikonen, MMA Joensuu
- Jukka Knuutinen, MMA Team 300 8
- Eemil Kurhela, RNC Sport Club
17
-83
- Tero Keränen, Sisu Gym
- Olli Huvinen, MMA Kotka
- Aulis Honkanen, Crest - Professional Fighting Center
- kare-petteri Rintala, Espoon Kehähait
- Kasperi Elomaa, Tampereen Jujutsukoulu 26
- Antti Pukkila, Skeletor Wrestling
- Tuomas Apiainen, Helsingin Paini-Miehet
- Phong Cao, Loop Jiu-Jitsu 4
- Elmeri Joronen, Jyväskylän Fight Club 1
- Juhani Nordman, Helsingin Paini-Miehet
- Lauri Lahtinen, MMA Seinäjoki
- Joona Kotaluoto, MMA Team 300 9
- Albion Ismajli, Espoon Kehähait
13
Women Intermediate
Men Master
Women Master
Men Pro
-65,9
- Samuel Muuronen, Crest - Professional Fighting Center 48 5
- Tomi Kasper, Ahjo Training Center 3
- Arttu Virtala, Tampereen Jujutsukoulu 17 12
- Ismo Manninen, MMA Team 300 4 12 7
- Jere Suomalainen , Skeletor Wrestling
- max hynninen, Espoon Kehähait 1
- tuomas grönvall, Sports Academy No. 1
- Joonas Ahola, Espoon Kehähait 12
- Ville Isokoski, Lahden Gentai 1 5
- sami perhonen, Ippon Loimaa
- Mikael Silander, Sports Academy No.1
11
-76,9
- Kristian Juoperi, MMA Team 300 6 23
- Kalle-Anton Marjanen, MMA Vantaa 4
- Tommi Toikkanen, Sports Academy No. 1 10
- Petri Aaltonen, F4Sport 65 13
- Tuomas Kokkonen, GB Gym 12 42
- Lauri Rossinen, MMA Joensuu 17 27
- Oskari Auvinen, Helsingin Itsepuolustuskoulu 2 23 4
- Anton Ukkola, Oulun Kamppailuklubi 22 14
- Otto Haapa-aho, Heracles 15
- Niko Rantala, F4Sport 1
- Mergim Syla, Sports Academy No.1 48
- Antto Pakkanen, MMA Lappeenranta
- Marko Sarasjärvi, GB Gym 11 17
- Riku Liukkonen, MMA Lappeenranta 4
- Matias Pahkala, Oulun Kamppailuklubi 3 12
- Severi Nenonen, Barreto Jiu-Jitsu Lahti 4 35
- Roni Perkiö, MMA Team 300 3
- Ville Mankinen, Finnfighters Gym 28
- Josi Kokkonen, MMA Kuopio 18
- Waltteri Myötyri, Skeletor Wrestling 4
- Riku Hapulahti, Lahden Gentai 1 1 30
- Renne Kuusisto, Oulun Kamppailuklubi 10 8
- Per sipola, MMA Team 300 5
- Eemil Ordell, MMA Team 300 2 6
- Tuure Kulju, Finnfighters Gym 1
- Aleksandr Keinänen, Loop Jiu-Jitsu 1 2 13
26
-87,9
- Pyry Sulonen, Porin Kamppailu-urheilukeskus 30 33
- Kalle Jokela, Sisu Gym 1 4 7
- kai puolakka, Helsingin Paini-Miehet
- Santeri Luoma, Helsingin Paini-Miehet
- Joonas Uusi-Autti, Jyväskylän Fight Club 21 19
- Sami Knihtilä, Helsingin Paini-Miehet 1 5 2
- Otto Saari, GB Gym 27
- Tuukka Repo, Sisu Gym 1 19
- Tuomo Peltoniemi, MMA Seinäjoki 1 1
- Omran Chaaban, GB Gym
- Miika Suvanto, Finnfighters Gym 3 22 35
- Roope Koskinen, Finnfighters Gym 15
- Oliver Elomaa, Submission INC 20
- mikael nyyssönen, MMA Team 300 7 4
- Tomi Kuusisto, MMA Team 300 1
- Joonas Leppänen, Tampereen Jujutsukoulu 29
- Aleksi Niittymies, Tampereen Jujutsukoulu 1 3 14
- Joona Ruuhonen, Tampereen Jujutsukoulu 14
18
Women Pro
Total: 228 fighters.
MMA Team 300 29
Sisu Gym 16
Finnfighters Gym 14
Oulun Kamppailuklubi 12
GB Gym 11
Helsingin Paini-Miehet 11
Tampereen Jujutsukoulu 10
Espoon Kehähait 9
Ippon Loimaa 7
Loop Jiu-Jitsu 6
RNC Sport Club 6
Skeletor Wrestling 6
Ahjo Training Center 6
Sports Academy No.1 5
MMA Kuopio 5
Heracles 5
Crest - Professional Fighting Center 5
Vieskan Voima 5
BJJ Vaasa 4
Jyväskylän Fight Club 3
Sports Academy No. 1 3
Polar Jiu Jitsu Team 3
Helsingin Itsepuolustuskoulu 3
Porin Kamppailu-urheilukeskus 3
Barreto Jiu-Jitsu Lahti 3
MMA Lappeenranta 3
Vantaan Kamppailukeskus 3
MMA Vantaa 2
F4Sport 2
Submission INC 2
Lahden Gentai 2
MMA Rovaniemi 2
MMA Joensuu 2
MMA Kuopio 2
MMA Kotka 2
Lahden Kamppailulajikeskus 2
Combat Society 2
MMA Seinäjoki 2
Gracie Barra Varkaus 1
Sports Academy no. 1 1
Submission inc. Tampere 1
MMA Imatra 1
Sports Academy No.1 1
Takado 1
Turun Ju-jutsuseura 1
Kuopion Gladiator Factory 1
Barreto Helsinki 1
Ippon loimaa 1